Zakrslý králík nepije vodu

Od: Datum: 27.06.12 13:49 odpovědí: 4 změna: 04.07.12 12:02
Dobrý den,
mám zakrslého králíka už den, ale ještě vůbec nepil. Dala jsem mu napáječku, tu jen asi 15 minut okusoval, pak jsem mu dala malou misku s vodou, on si do ní šlápnul... Jak mu mám ukázat, že v té napáječce, nebo misce je voda, kterou má pít? Děkuji předem za pomoc.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.06.12 13:56

Ne každý králíček umí pít z napáječky, a proto to ty, kteří z ní pít neumí, musíme naučit. Nejlépe to ušák pochopí, když mu napáječku podáte k tlamičce a kuličkou se zlehka dotknete jeho pysků tak, aby vytekla kapka. Ve chvíli, kdy ušák kuličku olízne a zjistí, že tudy teče voda, máte vyhráno. Jeden den je navíc málo, určitě se to naučí a zvykne si.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kuba12*
Datum: 27.06.12 20:44

Dobrý den, pokud máte králíčka teprve jeden den, je potřeba si uvědomit, že je pro něj obrovský šok, že se najednou cítí v jiném prostřední a nějakou dobu trvá, než si zvykne. Pokud bude mít králíček žízeň, vodu si v kleci nebo v králíkárně jistě najde. Nezapomeňte také na to, že část vody získává také z potravy - například trávy nebo listů , a proto pak pije méně. Proti okusování je možné dát na nápaječku plech, ten králíka trochu odradí. Myslím , že se dá napáječka sehnat již takto kompletní. Je také třeba zkontrolovat, zda ke králíčkovi voda vůbec přitéká a nebo v opačném případě, jestli králíček napáječku neprokousal a voda z ní neteče. Misku s vodou může králík převrhnout, zvláště zpočátku, než si na ni zvykne, počítejte s tím. Do misky a i do páječky se zvláště malí králíčci mají oblibu vykadit, to samé do misek s krmivem, než si uvědomí, k čemu jsou vlastně určeny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annalol*
Datum: 28.06.12 10:45

Dobrý den, souhlasím s názorem že si musí ještě zvyknout na nové prostředí a tak než se naučí pít z napáječky zkuste mu dávat šťavnaté ovoce, které má v soběhodně vody

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maru22*
Datum: 04.07.12 12:02

Zkuste si namočit do misky prst a dejte ho králíkovi olíznout, jestli je ochočený pochopí, že je v misce voda. Pokud ochočený není bude před prstem utíkat. Nejdříve si ho ochočte. Možná, že na to příde sám. Den bez vody ještě není tak hrozný. (Pokud to bude trvat déle jak týden, asi bych zašla k veterináři a nebo mu sama zkontrolovala chrup, yda není přerostlí).

Já jsem jednou měla králíka, který nepil, ani z misky. Šla jsem s ním k veterináři a zjistili jsme, že má přerostlé zuby. Doktor mu je uštípl. Od té doby má ve výběhu klacek, který okusuje a zuby si brousí a žadné problémy nemám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.