Jak na blechy u koťat

Od: Datum: 27.06.12 09:38 odpovědí: 7 změna: 31.07.15 18:20

Naše kočka má koťata a mají blechy.Máte někdo zkušenosti jak na ně?Já už tedy koupila Frontline spray,ale nevím jak ho dát a kolik postříkat,abych neublížila.Návod tam je ale né moc podrobný.Raději bych ctěla poradit od někoho kdo už to zkusil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.06.12 09:46

Dobrý den,

já používám Bolfo spray. Používá se pro psy, kočky už od útlého věku. Aplikuji především preventivně tak jednou za 14 dní. Nastříkám několik sekund proti srsti, až je srst lehce vlhká. Vystříkejte i pelíšek a místa, kde se kočky zdržují. Postříkejte všechny, ne jen ty, které podle Vás mají blechy. Dobré je následně použít i obojky proti parazitům.I když náš kocour se většinou z toulek přírodou vrací bez něj.

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxxxxx
Datum: 27.06.12 12:40

Zdravím, Vámi zvolený přípravk neznám - používám Diffusil. Takže spíš jen několik zkušeností s odblešováním koček z praxe.

Kočky nesnáší zvuk spreje (to syčení), stresuje je to a mají snahu panikařit, škrábat, kousat a díky tomu, že se u toho v podstatě nekontrolovaně pohybují, doporučují aplikaci spreje provádět aspoň ze začátku ve dvou lidech (jeden drží kočku a zakrývá jí uši a oči) a druhý aplikuje sprej. Já to dělám sice už sám, ale člověk u toho musí být hodně rychlý. Zakrytí uší dělám rukou tak, že uši přimáčknu dlaní k hlavě (kočka neslyší zvuk spreje). Pak reaguje až na kontakt přípravku s kůží, což ji taky plaší, ale to už nehrozí nastříkání spreje např. do očí.

Sprej stříknu několikrát rychle za sebou kočkám za krk a mezi lopatky a pak už jen rukama kočku drbu a hladím, aby se připravek vektřel do chlupů a dostal se na kůži. Provádím, dokud připravek nezachne, protože kočky mají tendenci si okamžitě "znečištění lízat, což může být pro ně nebezpečné (otrava). Jinak se řiďte návodem. nez odkoušíte, jak připravek zvířata snášejí, budťe raději opatrná a stříkejte spíš míň než víc. Jinak jsme četl, že je doporučená doba mezi jednotlivými aplikacemi (přípravky se vstřebávají i kůží) z důvodů možné otravy, když se to s aplikací přežene.

Datum: 27.06.12 13:43

já si myslím, že právě Frontline je nejlepší z protibleších přípravků.

Pro koťata stačí stříknou jednu dávku mezi lopatky. Pak kotě chvíli podržte než sprej trochu zasákne a nakonec proti srsti od ocásku k hlavě ho vetřete kočce do kožichu. Větší kočky potřebují dvě dávky spreje najednou, hodně velkým kočkám se dávají tři. Aplikace jednou měsíčně.

Od: kejki
Datum: 28.06.12 23:16

V návodu je psané 6 stlačení pumpy na kg, možná to máte jinak?

Datum: 27.06.12 17:21

Já jsem dnes podivná. Stále odkazuju na archiv, ale nikdo vám nic nového neřekne, více určitě najdete v archivu. Dostanete se tam tak, že do modrého vyhledávače nahoře vpravo zadáte - blechy u koček- a najdete spousty rad, včetně přípravků, které kočkám škodí. ;) Já jen vím, že je dobře dát pod pelech ořechové listí. Ale musí se hlídat, ať nezplesniví.

Od: kejki
Datum: 28.06.12 23:01

Frontline sprej je na psy. U koček musíte zajistit, aby si ho neolízaly. To jde jedině nabráním do injekce a aplikací na krk nahoru. Jinak hrozí otrava s dost vážným průběhem. Návod je na té flaštičce přilepený. Taky mi to prodali a už několik let to používám na ježka. Kočka naštěstí utekla při prvním pšouknutí.

Malá koťata jen pudrem tuším Bolfo, jinak je kočka olíže a zase otrava. Plus pelíšky vyprat a všechny škvíry třeba Biolitem, jen 20% blech je na zvířeti, zbytek čeká v pelechu.

Veterinář mi říkal, že Frontline sprej při použítí injekční stříkačky vyjde dráž než pipeta, protože je to naředěné.

Datum: 31.07.15 18:20
jsme si domu přivezly koťátko a po 3 dnech jsme až zjistily ze ma blechy :(
Ihned jsme jeli k veterináři a ta nám naši maličké kapnul něco za krk:)
Doma jsEm vyluxovala,vytrela a parovačem (vysavač s parou) přejela celej barák .
Pelíšek a hračky jsEm posila vařící vodou a vybrala a to samé i s povlečením a vse Látkové co bylo poblíž kotěte :)
A blechy jsou fuč :)
Tak ať se vám daří v boji proti blechám ;)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.