Kvokání slepice

Od: Datum: 26.06.12 22:47 odpovědí: 10 změna: 15.08.16 13:39

Poradte prosím co mám dělat se slepicí,která mi pořád sedí na vejcích. Mám ji vyhánět či ji nechat a počkat až ji to přejde, a nebo

je nějaký recept jak ji toho rychle zbavit.

dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.12 22:58

Recept? Pozvat ji k nedělnímu obědu.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 26.06.12 23:02

Rychle slepici odkvokáte když kvokání podchytíte zavčas. Když už je rozsezená, bude vám to trvat déle, ale jde to. Kvočnu oddělte, nejlépe jí dát do drátěného koše a přikrýt něčím, aby na ní nepršelo. A zavěsit na lanko na strom. Zdá se to být kruté, ale je odzkoušené. Slepice nesmí mít teplo pod sebou a jak se houpá na ladě, tak jí větřík ofukuje. nechat jí tam dva dny (nesmí na ní svítit slunce) a je po kvokání. Po 10 - 14 dnech vám začne opět snášet.

A nebo méně drastický způsob - dát jí třeba do kotce králíkárny bez podestýlky. Ze vydrží kvokat i týden. Do králíkárny jí dát vodu a žrádlo, ale na druhou stranu než si zasedne.

A nebo jí sežeňte vejce z chovu, kde mají kohouta a do králíkárny jí udělejte hnízdo a podsaďte oplozená vejce. Za 21 dní budete mít kuřátka.

doplněno 27.06.12 12:41:

limetka - dobře míněná vaše rada, ale s účinnostií ani ne na 50%. Přes den slepice pod bednou a večer jí pustíte do kurníku. A koukala jste se kam si vleze do kurníku? Určitě ne na bidlo, ale zasedne vám zpět do hnízda. A to je o ničem, odkvokování se zbytečně protahuje a navíc slepice znečištuje trusem snášedlo. Jiné slepice kvočnu nesnáší a tím vzniká šikana mezi drůbeží.

Od: marie*
Datum: 19.05.16 12:49

Nedavno mi také kvokala slepice, po přečtení všech příspěvků jsem použila přepravku a nechala ji celý den venku pod stříškou, aby na ni nepršelo. Večer do kurníku a ráno opět ven. Po několika dnech kvokat přestala. Fakt to funguje.

Datum: 27.06.12 06:43

Pokjud máte zájem o vlastní miloučká kuřátka /je nádherné, když se batolí za mámou/, nechte ji sedět na vejcích. Podmínkou je samozřejmě, že máte v hejnu slepic kohouta a vejce tak budou oplodněná. Jinak to nemá cenu.

Pokud chcete slepici odnaučit kvokat, jsou tu 2 způsoby, které jsme používali, ani jeden není pro zážitky kvočny nic moc:

1. Pokud je opravdu teplo, aby Vám slepice nenastydla a neodebrala se do věčných lovišť, ponořte ji na okamžik do kbelíku s vodou. Klidně i s hlavou, ale opravdu jen na pár vteřin. Pak ji pusťte, ona proschne a kvokání si rozmyslí. Někdy se musí namočit postupně třeba i 3 x, aby přestala.

2. Slepici dát do pytle, pověsit na větev, bidlo apod. Když jdete kolem, trochu s pytlem zahoupat. Slepice nemá pevno pod nohama, navíc se to s ní houpá, je nejistá a kvokání ji také brzy přejde.

Tyhle způsoby mi pokaždé pomohly. Upozorňuji, že nešlo o týrání zvířat, ale zamezení kvokání. Tak snad na mě nikdo z vás nepošle paní Kubišovou! ;) Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Od: daniela1185
Datum: 27.05.15 19:18

Zkusím asi radu č.1 :D , klidně a ráda bych ji nechala aby měla kuřátka ,ale myslím že by to nebyl nejlepší nápad momentálně nám kvoká 6 slepic naráz :D nevíte co je důvodem když chtějí pořád sedět na vajíčkách? , jak tomu zabránit v čas? , momentálně nám kvoká sice šest slepic ,ale to nepočítám ty tři ,který už mají kuřátka .

Datum: 14.06.16 20:02

Jedná mladá slepice (malá kočinka) mi kvoká o začátku února a teď je půlka června a pořád mi sedí na vejcích. Zkoušel jsem ji dát do pytle a postříkat voudou a ještě jsem ji zavěsil na půl dne na strom. No a co mýslíte kde utíkala, když jsem ji pustil - na hnízdo! Dneska zase visí v pytli a sprchuje se. nechám jí tam ještě přes noc.

Datum: 27.06.12 10:06

Jestli chcete kuřata, nechte ji sedět na oplodněných vejcích. Jestli chcete, aby nekvokala, mně se osvědčilo přiklopit ji vyšší plastovou přepravkou, zatížit a dát jí tam vodu a zrní. Večer uklidit do kurnílu, ráno zase pod přepravku. Za pár dní ji to přejde.

Od: myse®
Datum: 27.06.12 13:11

jj taky ji parkuju pod přepravkou... a navíc ji učím plavat... *haha*

slepice když kvoká, tak má vyšší teplotu a potřebuje schladit. Takže ji namočím v sudu s vodou - ne na pár sekund ale na pár minut (umí i plavat...) a pak ji nechám jít...když vleze zpět na hnízdo - tak pod přepravku...klidně pár dní a nocí... vždy vyzkouším, jestli se vrací na hnízdo a jestli se čepejří... když ne, tak je vyhráno...

Ale letos ještě žádná neměla choutky sedět, nevím proč. Možná proto, že vajíčka pravidelně vybíráme a nenecháváme jích tam víc jak 3... tak si asi myslí, že to nemá cenu, co já vím...

Datum: 27.05.15 19:32

Holky, holky. Jakpak by bylo vám, kdyby vás někdo máčel ve vodě a dával pod přepravku ve chvíli, kdy na vás šly mateřské pudy *smich*

Od: fgfbgd
Datum: 15.08.16 13:39

když slepice kvoká namočit ji celou do sudu s vodou dvakrát za sebou uplně celou i hlavu aby chvilku byla pod vodou 5-10 sekund

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.