Zvykne si kočka v bytu? Bude trpět?

Od: Datum: 26.06.12 19:24 odpovědí: 16 změna: 28.06.12 23:15

Zdravím všechny chci se poradit. Bydlím v malém bytě sama strašně bych si chtěla pořídit kočičku ale nevím zda nebude chudák když bude zavřena v bytě. Někde čtu že si na to kočky zvyknou že jim to problém nedělá ale někde že je to chudák kočka. a taky sem od ráno ve škole a aby tam nebyla dloiuho sama. Sem na to opatrná nechci aby zvířátko trpělo. Prosím o radu moc děkuji předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.12 19:31
avatar

Je skvělé, že máte starost. Nemusíte mít obavy, kočkám to nevadí. Chovatelé co žijí v bytě a mají číču za 5 i 20 tisíc ji taky nepouští ven. Je to normální. Můžete zadrátovat třeba balkon, aby nevyskočila, ale byla na vzduchu. Když nepozná co je pohyb venku, neví o co přichází a nestrádá. Nepřemýšlí jako lidé. A cose týká doby kdy nebudete doma? To taky nevadí, kočky hodně spí, bude jen ráda, že má pokoj a bude odpočatá na hraní, až příjdete :) Trpět určitě nebude, nebojte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.12 19:32

Víte, on nikdo zvířatům do hlavy nevidí, takže těkžo soudit, jestli si zvykne nebo ne.

Každopádně asi všem kočkám bude lépe na zahradě nebo kdesi v přírodě, než v malé garsonce. Pokud nebude mít kočka kontakt s okolím (bude jen zavřená doma) a bude často sama, stane se z ní s největší pravděpodobností protivné, náladové a samotářské zvíře a chudák budete spíš Vy...

Na druhou stranu, pokud jí budete věnovat dostatek svého volého času, mohly by jste spolu vycházet dobře a kočce ani nepříjde, že je vlastně vytržená ze svého přirozeného prostředí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 26.06.12 19:46

Většina koček si zvykne. Samozřejmě najde se výjímka, ale to nemusí být tvůj případ.

Stačí když bude mít vše, co potřebuje. Pelíšek, kvalitní kočičí žrádlo, čerstvou vodu, kočičí záchodek, hračku a pravidelně nějaké to pohlazení.:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.12 20:37
avatar

Je hezké, že se k tomu stavíte zodpovědně - mám taky kočičku, jako kotě bydlela se mnou v garsonce a musím říct, že to nebylo ideální... kotě potřebuje prostor, aby mohlo běhat, skákat, hrát si - a společnost... je pravda, že věkem se kočička sklidní a bude většinu dne někde polehávat ;) večer se pak přijde mazlit a budete spokojené obě... ale kotě je akční a zvídavé, je třeba se mu věnovat - ale věřím, že si poradíte, já ji třeba pouštěla objevovat chodbu v domě, to jí moc bavilo, o víkendech se mnou jezdila na chalupu... abych to shrnula - jestli si uděláte čas na kočičku každý den po škole a budete se jí věnovat, tak se toho nebojte :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.12 20:46
avatar

Je v pořádku, že si domů chcete vzít kotě. Nic proti. Jen bych vás upozornil, že kočky se běžně dožívají 12-15 let. Bude rok 2025 a vaše kočka pravděpodobně pořád ještě bude na světě a bude u vás bydlet. Je to dlouhodobý závazek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.12 20:51
avatar

Samozřejmě, že si zvykne, co jí asi tak zbývá? O peticích nikdy neslyšela a stejně nejspíš neumí psát... ;)

Byla jsem svědkem víc než jednou, že majitelé dávali kočku z bytu, když se jim změnila situace, a číča najednou byla venku. Jak ty rozkvetou a zaktivní - pokud nejsou už starší - to je něco úžasného. A často nechtějí už vůbec vstupovat do domu ani na jídlo. Asi že tam byly zavřené tak hrozně spokojené.

Ano, jsem velký nepřítel zvířat v bytech. *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 26.06.12 22:38

Rozkvetou? No jak se to vezme.Je vidět,že s kočkami moc zkušeností nemáte. Kočka nejvíce "rozkvete",když dostane nějaké to své oblíbené maso. A to hlavně že je to bez práce. *smich* To kvete jako růžový keř. *smich* Mě provází kočky vlastně celý život,protože žiji na vesnici od mala a kočky jsme měli vždycky. Kočka se ráda vrací tam kde najde zázemí a potravu na kterou nemusí dlouhé hodiny čekat někde na louce. Kočky,které chodí po venku jsou vystavené všemu co jim může uškodit.Od prazitů počinaje,přes různé pasti,psy,... až po myslivce,kteří střílí po všem co se hýbe. Pokud chodí kočka normálně po venku,je jí třeba udržovat v kondici,aby Vám "kvetla".To znamená čas od času odčervit,vytahat klíšťata (vetšinou je má na krku,v sezoně je to klidně i denně),atd..Někdy přijde zmrzačená,poraněná,kulhá,proleží pak třeba celý týden,,,,atd atd...Například v zimě je dobré poskytnout kočce místo,aby nemusela nocovat na mrazu,přestože i toto zvládne...

Kocour,který nechodí nikdy domů například dnes celý den prospal ve skleníku mezi rajčatama...ani nevykvetl...*smich* A to to dělá často...Jo někdy spí v tom skleníku na parapetu na složené netkané textilii...dnes si vybral rajčata.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 28.06.12 23:15

Ale fláká se tam, kde chce. Můj kocourek z útulku byl odchycen malinký na půdě. Útulek je v panelákovém bytě. Aklimatizoval jsem ho doma a pak už byla zima a protože má jen tenkou srst, nechtěl jsem ho pouštět ven. Ale on visel na okně a toužil jít ven. Třeba na hodinu a pak zase ke kamnům, ale doma je málo. A to nakonec dostal výběh i do patra a na půdu. A teď chrní celé dny na zahradě, nosí si cizopasníky a nemoci, ale je spokojený.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: viky®
Datum: 26.06.12 21:54
avatar

Dobrý den, napíši Vám jen to, co znám z vlastní zkušenosti. Kočička je hodně hravé zvířátko. Znám nejednu rodinu, kde mají kočičky jako domácí mazlíčky. Mají je vykastrované, kočičky nikdy neopustí byt. Druhé dvě rodiny, kočičky pouští ven.

Když chcete mít doma mazlíčka, jen pro Vás, pořiďte si dvě kočičky. Kočička bude mít doma společnost, budou si hrát, spolu spát, jíst, dělat neplechy, a když přijdete domů, tak Vás obě budou milovat. Na zimu, jim za okno dejte krmítko, pro ptáčky, kočičky celý den budou sedět na okně a sledovat co se děje v krmítku. Kočičky potřebují pelíšek, místo, kde chodí na záchod, jídlo a vodu. Přeji Vám hodné kočičky. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 26.06.12 22:04

:) zvykne ,bude li tam od mala ,nevidím problém ,myslím ,že vše už tu bylo řečeno ,ale já bych doporučila ještě jednu věc -pokud neuvažujete aby měla jednou mladé (pokud pújde o kočku) ,nechte ji kastrovat ,ne proto ,že by ji v bytě snad hrozilo ,že by mohla zůstat březí (jedině že by tam chodil na návštěvu sousedův kocourek;) ) ,ale hlavně kvůli značkování ,které kočka (i kocour) v době říje provozují ,a není to zrovna sranda ,o tom bych vám mohla vyprávět ,mám tříletou milovanou kočičku ,ale to značkování mě zlobí .Veterinář mi ale řekl ,že v našem případě už kastrace značkování nezabrání ,má se prý provádět dříve ,než začne číča poprvé "mrouskat" (říje)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 26.06.12 22:17

Napíši své zkušenosti. Například Britská je poměrně akční a ikdyž je kastrovaná,tak otravuje,že chce ven.Perská klidně čumí z otevřeného okna okna (v domku),ale ven nejde ikdyž by mohla. Přítelkyně má kočky tři a to dvě Mainské mývalí a jednu obyč. Chová je v bytě v pátém patře bytovky.Ta obyč kočka by klidně zdrhla a když se odchází z bytu musí se dát bacha aby nevyběhla.Mainský kocour jen nakukuje do chodby,ale jít dál se bojí.Mainská kočka jde klidně na chodbu,očuchává to,ale když zavřu vchod, dveře a po pár vteřinách je zase otevřu,tak rychle vběhne zpět do bytu. Všechny kočky jsou kastrované. Jinak v bytě vydrží samy a dokonce samotu někdy i vyhledávají.To se zdekují třeba na druhéhý konec bytu kde nikdo není a tam spí. Jinak jsou rády ve vaší přítomnosti,protože si jí spojují s potravou a s nějakou tou legrací. "Bytové" kočky by daly duši za trochu okamžiků,kdy si s nimi majitel hraje.Náš kocour má malou hadrovou myšku a vyžaduje hlasitým mňoukáním, abych mu jí házel přes pokoj a on se za ní mohl vrhnout ...Strašně rády honí prasátka(sluneční odlesky) po zdi či po podlaze...Naše mývalka Eliška zase čysto vyžaduje hlazení. Někdy přijde třeba i ve tři v noci... *smich* To je ta na tomo odkaze.


Takto si hoví na radiátoru v zimě,když se topí. Dali jsme jí na to i starý ručník,aby se jí lépe vegetilo.. ;)

Jo tu kastraci rozhodně doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 10:23
avatar

Tak zrovna naše Britka ven vůbec nechce a doma jí to ohromně vyhovuje

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.12 06:55
avatar

Podle mě je normální kočka domácí typem nespoutaného zvířete, šelmy, taková venkovní myšilovka, která je nejšťastnější venku, po stodolách, po větvích stromů, po zahradách sousedů. Ano, je to tak, sama kočku nemám, ale při okopávání občas do čehosi hrábnu. Podle toho usuzuji.

Proto bych nikdy běžnou domácí kočku nenechávala pouze v bytě. Je to stejně smutné, jako když ptáku ostříháte křídla.

Jsou opravdové kočky pro byt, ale ty jsou šlechtěné, určitě hodně drahé. Viděla jsem je na výstavě. Takové kočky neznají stromy, větve, sedí si doma v pelíšku a po okolním světě se jim nestýská. Ale normální, běžnou kočku natrvalo do bytu zavřít nelze. Tedy lze, ale bude z ní kočičí paskvil. Proto se přimlouvám za to, aby všechny normální a zdravé kočky domácí běhaly venku i za cenu toho, že já pak při okopávání do čehosi hrábnu. To už patří k životu. :) Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 27.06.12 11:46

Šlechtěná nebo obyč,je to jedno...Kočičí duše se ozve v každé a ikdyž "nezná stromy" ,jak píšete,klidně na nějaký vyleze ,když má možnost. A je jedno zda je šlechtěná či nikoliv.Dle mých zkušeností můžu říci,že chované kočky v bytě někdy touží ven a ty co jsou celoročně venku by se s radostí uvelebily v obýváku na gauči...*smich*. Kočičí štěstí je vrtkavé zrovna tak jako lidské...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 07:41
avatar

Nevím, jaká kočka se vám líbí, jakou byste si chtěla pořídit. Jestli je vám to jedno a přinesete si kotě odněkud z venku, asi úplně šťastné bez možnosti výběhu ven a sama, nebude. Jestliže se poohlédnete po značkové kočce, koukněte se nejprve do nějakých serverů, každá rasa má své zvláštnosti a svou charakteristiku. *jasne* Například nemůžete srovnat povahu britek se siamkami. Vlastně všecky značkové rasy žijí dlouhé generace v bytech. Málokdy je kočka jediná, většinou je jich více se škrabadlem a vysokými průlezkami. :) Úplně nejlepší by bylo, kdybyste se rozhlédla kolem svého okolí a zašla na výstavu koček. Vystavovatelé navíc jsou komunikativní a tam se dovíte všecko o té které rase a o zkušenostech. *hej* http://www.miciny.cz/ . Takových je na netu spousta. Poklikejte a pak šup, chlupáče okouknout v reálu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.12 08:31
avatar

No z vlastní zkušenosti můžu říct,že je lepší mít 2kočičky než jednu.Sama jsem si koupila před třemi roky svou vytouženou puntíkatou(ocicat) a když jsem jezdila do práce tak mi sousedka povídala, jak ta kočička za dveřmi mňouká když odejdu.Je pravda,že když jsem se vracela z práce,spávala na botníku v předsíni a čekala na mě.Bylo mi jí líto a proto jsem jí pořídila po necelém roce kamaráda,malého kocourka siamského (jsou to podobná plemena).Dneska po 2 letech jsou sehraný tým,hrají si spolu,myjí se,spinkají spolu a hlavně se nenudí když já odejdu.Takže než jednu kočičku která na vás čeká skoro celý den je lepší dvě.O tolik peněz víc to zase není.A navíc,je lepší se koukat na dvě hrající kočky než na televizi.Klikrát Vás hrozně moc pobaví Souhlasím s viky,která tady psala i to s těmi ptačími krmítky.Taky máme doma za oknem dvě akočky mají celou zimu kino

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.