Hnízdo ptáčků,vrací se ptáček do hnízda?

Od: Datum: 26.06.12 13:53 odpovědí: 9 změna: 27.06.12 22:47
avatar

Dobrý den. Ve stěně thújí, máme hodně ptáčků. Jsou krásné, mají na křídlech žluté proužky, když roztáhnou křídélka, tak mají žlutá záda. Někteří ptáčkové, mají červené hlavičky. Nyní žluťáskové, ( jak jim říkáme) mají hnízdečko, v úrovni našich hlav, ve švestce.

Ptám se, nevíte někdo, zda se mají na podzim, všechna hnízda v thújích likvidovat?

Jsou k něčemu dobrému na zimu, pro ptáčky?

Použije některý ptáček, staré hnízdo?

Někde jsou v jedné thúji, i 3 hnízda.

V ovocných stromech, hnízda vždy na podzim likviduji. Děkuji za vysvětlení.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 26.06.12 13:55
avatar

tady jsou druhé

Od: mowla*
Datum: 26.06.12 14:08

Hnízda - zejména v thujích (jehličnanech), zlikvidujte - přes zimu by vám mohla stromy vahou sněhu potrhat...

Ptáčci, přiletí-li i další rok, si hnízda vybudují nová - třeba jim nechte poblíž balík slámy a ostříhané větvičky z jehličnanů - jako stavební materiál...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 26.06.12 14:17

,,ptáčci se nevracejí,,,stavějí si nová každý rok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 26.06.12 19:55

Máme skoro celou zahradu lemovanou lískami. I ty máme plné hnízd. Dovedete si představit ten koncert každé ráno! Krása! *slunce*

Hnízda jim necháváme, ale stejně si každý rok stavějí nová.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 26.06.12 22:06
avatar

Ptačí koncert, máme po celý den, nejen ráno. Někdo nám zpívá i v noci. Asi ve tři hodiny v noci, někdo začne zpívat, moc by nás zajímalo, kdo to může být?

Datum: 27.06.12 07:09
avatar

Milá Viky, nezlobte se, že Vaši otázku zlehčuji, ale zasmála jsem se.

Cituji: Někdo nám zpívá i v noci. Asi ve tři hodiny v noci někdo začne zpívat...

U nás takhle pozdě zpívával před spoustou let dědek Krupičků. Býval na šrot, šněroval od krajnice ke krajnici, z hospody už ho vyhodili a tak těžce pajdal o holi domů a zpíval. Ve vsi se mu říkalo "národní buditel" - protože řval tak, že všechny v noci zbudil.

Pak jela neočekávaně nocí nákladní Tatra. A bylo rázem po zpěvu i po dědkovi. A věříte, že nám ten jeho noční řev pak tak nějak chyběl? Člověk si asi zvykne na všechno...Byl to mezek, přesto na něho vzpomínám. *plac*.Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 27.06.12 09:47
avatar

Dobrý den Jago. Já si nedělám legraci. Napsala jsem to proto, že jsme doufali s manželem, že se najde nějaký znalec a prozradí, kdo se u nás zabydlel a v noci nespí. *nevi* Asi ve tři v noci, mě probudilo švitoření. Poslouchali jsme, šli i ven do zahrady, všude tma, nebe plné hvězd. V tichu, někde od borovice, se ozývá jemné štěbetání, jiné, než slyšíme přes den, kdy je to na zahradě, jako v Habešské škole. Není to klasický zpěv. Když nás opět zbudí, chceme ho natočit. U nás, dávají lišky dobrou noc, jen občas se někde ozve, nějaké zvířátko, haf,bé,mé,kykyryký. Tady i z hospody se jezdí na kole a potichu. Viky

Datum: 27.06.12 10:00

Viky - podle vašeho popisu si myslím, že vaši podnájemníci jsou nejspíš stehlíkové - stehlík obecný. Nám chodí v zimě na krmítko a v létě na napájítko, děti jim říkají pro to zbarvení "klauni". Je to krásný ptáček.

doplněno 27.06.12 10:03:

Tedy - teď jsem se podívala pořádně na fotky, tak na nich je zvonek zahradní, ale ti s červenými hlavičkami, o kterých píšete, jsou určitě stehlíci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 27.06.12 22:47
avatar

Dobrý den Limetko. Děkuji Vám za Stehlíka. V Encyklopedii jsme ho našli, přesně tak vypadají ptáčkové, co u nás v tújích, mají hnízdečka. Jsou nádherný. Zvonek zahradní, ten je tady v létě v zimě, toho poznáme podle zelené barvy. Fotky jsou dělané, přes okno, nic moc. Encyklopedii ptáků, sice máme, ale poznat podle toho ptáčka, to je pro nás umění. Děkuji. Viky.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.