Čím hnojit akvarijní rostliny?

Od: Datum: 25.06.12 16:38 odpovědí: 7 změna: 29.06.12 20:15

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na radu ohledně přihnojování akvarijních rostlin v akváriu. jak často a čím nejlépe? co se týče druhů rostlin mám tam vallisnerie, cabomby, egerii, hygrophillu, cryptocoryny, ludwigu, echinodury a budou tam ještě nějaké ty anubiasy. co se týče echinodorů, vyžadují prý hodně železa. včera jsem sice koupili 50ml hnojiva od sery a hned tam nalili půlku (160l akva), ale raději bych volila něco levnějšího a hlavně bych také potřebovala vědět jak často je to potřeba. Děkuji moc předem za vaše rady a tipy. k otázce přikládám foto mého akva

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 25.06.12 17:20

Dobrý den.

Já používám běžné výrobky prodávané v každé akvaristice. Obměňuji je. Vždy mi tam i dobře poradili hnojivo za přijatelnou cenu.

http://www.mamejeradi.cz/hnoj…flor-180ml-8592213010034.html

Důležité je také množství ryb v akváriu, které samozřejmě produkují přírodní hnojivo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.12 18:11

Z Vašich častých příspěvků na toto téma hádám, že jste začínající akvaristka:)

Můj názor je takový, že pokud je akva zaběhnuté, je v něm udržované vyvážené prostředí a v akva pobývá také přiměřené množství rybek, hnojit není potřeba, případně třeba 2x ročně.

Smiřte se s tím, že než se akva takříkajíc zaběhne a vytvoří se v něm biokultury a rovnováha, trvá to někdy i měsíce.

Do té doby Vám rostlinky budou nejspíš spíše chřadnout nebo nebudou minimálně moc růst, spíš tak živořit.

Chci tím říct, aby jste dala přírodě čas a nelila zbytečně hned ze začátku do vody moc přípravků.

Z mojí vlastní zkušenosti se nejlépe osvědčilo tzv. staré dno, což je vlastně druh substrátu, který se aplikuje pod písek při zakládání akva (vydrží jako zásobárna živin pro rostlinky celá léta), vedle toho pak udržuji rostlinky ve formě dávkovačem CO2, např. http://www.tetra.cz/tetra/go/…=351&group_2_id=12&lang_id=21

Jinak si myslím, že všichni výrobci mají svá tekutá hnojiva založené na zhruba stejném složení.

Ohodnoceno: 3x

Od: ar*
Datum: 25.06.12 18:19

Drahoslavo zdravím, jestli jde o normální akvárko s rybí osákou, je zbytečné kupovat hnojivo běžným nenáročným rostlinám. Po řádném zakořenění se budou množit až to bude mrzet. Dost často se stává , že při snaze kytkám přilepšit, se v nádrži zadělá na problém. Ušetřené peníze za hnojivo je lepší investovat do krmení a nebo techniky. Když už tam je nalité tak to nechte být, ale bez toho hnojiva to poroste stejně.

Jiný případ je u holendských akvárií s náročnými rostlinami, bez rybí osádky, tam je potřeba hnojit.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 25.06.12 18:49

Dobrý den. Rybičky doma máme spoustu let, nikdy jsme žádné hnojivo nepoužili. Akvarium 200 litrů, dole písek a kameny, vždy kytkám stačilo, co produkují rybičky, to je hnojiva až nad hlavu. Dole v písku se rostlinky uchytí a nic víc rostlinky nepotřebují. Každé hnojivo, které nalijete do akvária, tak ovlivní život a zdraví rybiček. Rybičky, rostlinky, písek, kameny, si utvářejí svůj svět, neničte ho. Jen můj názor

Ohodnoceno: 1x

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 25.06.12 21:53

děkuji moc za Všechny odpovědi, moc mi pomohly *slunce*. škoda jen, že označit dobrou odpověď mohu jen třem, dala bych všem. :)

Od: edge®
Datum: 26.06.12 00:18

Já to nechávám na přírodě, ryby pohnojí. Železo a jiné látky jsou již obsažené ve vodě :) Leda by se některým rostlinám vyloženě nedařilo (otom jsme se již bavili), tak se zaměřit na onu rostlinu a zjistit jaké látky potřebuje. Ale co vyhovuje jedné nemusí vyhovovat druhé...

doplněno 26.06.12 00:23:

No vidíte ani jsem se nepodíval, že vše důležité už bylo řečeno;)

Od: jokr
Datum: 29.06.12 20:15

Moje rostliny hnojily rybičky... Naopak, při odkalování jsem detritem hnojil já naše kytičky (ibišci 2,6m - obrovské a kvetoucí). Nepíšete, jaké rybky tam máte. Živorodky mají hovínka přecejenom agresivnější... A propos, nebylo by přece jenom lepší si něco přečíst než si něco pořídíte?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.