Pes nemůže dýchat v náhubku

Od: Datum: 24.06.12 20:52 odpovědí: 8 změna: 26.06.12 19:24

Ahoj, mám takový malý problém. Pes si sundává náhubek, když je vedro. Nemůže v něm totiž otevřít tlamu aby se větral a kdybych koupila náhubek větší, tak spadne(mám malého psa). Problém je v tom, že takhle moc u zkoušek neuspěju, když si pes začne sundávat náhubek, rozhodčí mít radost nebude.

Napadá někoho nějaké řešení? Třeba jak ten náhubek ručně upravit nebo něco?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 24.06.12 21:10

Dobrý den.

Jaký používáte náhubek?Já pro svého psa používám vždy kovový - je dostatečně vzdušný, leží pouze páskem nad čenichem, nikde jinde se tlamy nedotýká. Pes si v takovám náhubku bez problémů zívne, napije se, dá se prostrčit pamlsek a přitom plní funkci náhubku. S koženým náhubkem měl problémy, strhával si ho. Samozřejmě i na ten kovový si musí zvyknout.

Od: martina00
Datum: 24.06.12 21:27

Používám jakýsi...plastový, takový ten hnědý. Kovový používat nechci 1.v zimě mrzne 2.taková velikost se v kovových ani nevyrábí 3. a kdyby ta velikost náhodou byla, tak otvory stejně budou malé a pamlsek se neprostrčí.

Od: viky®
Datum: 25.06.12 00:03

Dobrý den. Jaký je to pejsek, malý? I pro malé pejsky se dělají náhubky, jen není tolik druhů a ve všech prodejnách. Nedivím se, že plastový náhubek, pejsek sundává. Plast je velmi nepříjemný na dotek a tlačí. Chce to vyzkoušet na vlastní ruce. V marketu v Kauflandu, byla prodejna pro zvířata, tam byl velký výběr malých náhubků. Nejen kovový, také z kůže a různé druhy. Výhoda byla, že můžete náhubek vyzkoušet. Jen můj názor.

doplněno 25.06.12 00:06:

Náhubek může být přes léto kovový v zimě kožený. Už při koupení náhubku, musí mít volnost na pití.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.12 16:43

Vemte psa do obchodu a zkuste mu kovový. Pes by měl v náhubku bez problémů otevřít tlamu. To co máte doma, hoďte do koše. Jinak, asi si ho bude sundávat i tak...moc se jim to ze začátku nelíbí :) ale je to věc zvyku a poslušnosti. Spojte košík vždy s vycházkou a psa okřikněte, když si ho bude chtít sundat. On brzo pochopí, že koš = procházka. Mě po pár týdnech strkala fena čumák do koše sama...hlavně, že jdeme ven :)

Datum: 26.06.12 18:02

Asi jste to nečetl/a celé. Taky máme malého psa a pro tak malá plemena se opravdu kovové košíky nedělají (nebo alespoň dostupné). Jsou k dostání jen kožené (látkové) nebo utahovací pásky.

Od: martina00
Datum: 26.06.12 18:23

Sice děkuji za odpovědi, ale nevím, zda jsem to napsala nějak složitě nebo co. Sice jste mi tu napsali jaké druhy náhubků jsou, jak je učit nosit ap., ale na to jsem se vůbec neptala, protože s tím vším jsem už dávno obeznámena.

Prosím jasnou odpověď na mou otázku. Pes ten náhubek normálně nosí, normálně v něm dýchá, nevadí mu, ale nemůže otevřít tlamu, když je teplo-když chce větrat. To je jediný můj problém!

Od: ron*
Datum: 26.06.12 18:27

Aby mohl v náhubku otevřít tlamu vyřeší jen velikost náhubku. Pokud mu nedělá problémy běžně náhubek nosit,

tak se snažte ve velkém horku nutnost nošení náhubku omezit. Jinou radu neznám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.12 19:24

Tak znovu: pes musí v náhubku otevřít tlamu, někde se uvádí, že by neměl mít problém zívnout. Takže vášjedinýproblém je, že máte špatnou velikost. Kupte větší! Nic jiného vám prostě nikdo neporadí. Myslím, že je to jasné.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.