Nachlazený králík

Od: Datum: 20.06.12 10:22 odpovědí: 6 změna: 20.06.12 20:39

Dobrý den, už začátkem říkám, že to není mor - králíček je očkovaný a kdyby to mor byl, už by nebyl králíček..navíc se nenakazil druhý králík, který s ním je teď non-stop. Začalo to tak, že asi před měsícem jsme králíčka měli (ještě samotného) na pastvě a byli sme na nákupu, přišla přeháňka a prudké ochlazení a nestihli sme přijet včas, abychom ho před deštěm schovali, sice se schoval do boudičky, ale chlad ho asi přecejen potkal, začal z toho sýpat, tak jsem ho dala na pár dní do tepla a krmila jen suchým krmivem. Nyní se mu to však "vrátilo" ale nějak se toho nemůžeme zbavit, můžu dát králíkovi čaj nebo tak něco? Díky za rady a případná doporučení, nikdy sme králíky takhle "nemocné" neměli, jen ten mor, ale to chcípnou rychle a všichni.. Králík "nekašle" neustále, nedusí se, jen sýpe, když jí trávu nebo seno, u zrní to nedělá, nemůže mít jen nějak citlivější krk, že ho to třeba jen škrábe? Díky moc za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 20.06.12 10:55

Jestli vrže zubama ,má kokcidiozu a stejně zajde.Jen se trápí a vy s ním.Flákněte s ním a sežeňte si jiného,zdravého.Laskavě bez emocí.

Datum: 20.06.12 15:56

Kokcidioza se dá léčit, pokud se na ni přijde včas.

Datum: 20.06.12 11:11

Misa - zajděte k veterináři, pokud to trvá už delší dobu a nepřejde to samo - někdy mi takhle králíci frkají a třeba za tři dny to přejde, ale když totrvá déle, tak šupnu králíka do kabely a k vetovi, někdy to bez antibiotik nejde. Samozřejmě záleží na tom, kolik jste do léčby ochotni investovat. Jinak mám dobrou zkušenost - když to "frkání" začne, pokusně králíkovi strčím kousek máty kousek kopru kousek dobromysli a asi ty silice mají nějaký příznivý vliv (nebo si to jen namlouvám a přešlo by to i bez toho, ale roste mi to hojně na zahrádce, tak proč to nevyzkoušet a zdá se mi, že to funguje)

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 20.06.12 13:16

Králík "nekašle" neustále, nedusí se, jen sýpe, když jí trávu nebo seno, u zrní to nedělá,...

Já bych řekla, že vám sýpe a kašle z prašného sena nebo podestýlky. Zkuse vyměnit obojí, dejte jiný druh sena, účinek není okamžitý, ale za 2-3 dny budete vědět na čem jste.

Když se měl před deštěm kam schovat, tak to nachlazení nebude. Možná jste mu uškodila více, že jste jej vzala do tepla a nemáte něco doma, n a co by králík reagoval kašláním? Může to být i suchý vzduch. Může ho dráždit cokoliv. Než jste jej vzala do tepla (nevím kam), tak králík nesýpal?

Pokud má bodky v pořádku, není třeba králíka držet na suché stravě. Změny ve stravě dělat opravdu pomaloučku. Držím palce, ať se dopátráte příčiny. Zkuste králíkovi vytvořit nejpřirozenější podmínky, třeba jak žije zajíc v přírodě.

Ohodnoceno: 1x

Od: jirkajirka
Datum: 20.06.12 13:47

Dobry den, jakkoliv to zni hrozne, kralicka rychle zadelejte na smetane.

Od: shelly
Datum: 20.06.12 20:39

Děkuji za odpovědi. Zuby nevrže a na tu kokcidiózu nemá ani jeden příznak.. ke králíčkovi naštěstí velký vztah nemám, naopak chovám fretky, tak je to otázka času, kdy se stane "nehoda", ale na smetanu ho nedám, je to králík zakrslý a je mi to trochu proti srsti..ten do omáčky nepatří :) špatná podestýlka mě ani nenapadla, to je teoreticky možné, dřív měl hobliny, nepamatuji si přesně kdy, ale přešli sme na seno, možná by to souviset mohlo, rozhodně vyzkoušíme , uvidíme.. do tepla jsem ho dávala právě proto, že začal sýpat, když přestal , vrátila sem ho a dobu to bylo bez problémů, teď se mu to muselo zase nějak vrátit, ale dneska ho mám zase celý den doma, sucho tu myslím nemáme, ikdyž těžko říct, každopádně větší než je venku.. myslím, že doma mu je líp, ale nevím proč.. teoreticky může být i alergik nebo něco podobného, ale nevím, rýmu nemá, žere bez problémů.. těžko říct, každopádně děkuji za rady :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.