Pejsek se ve spaní počůrává

Od: Datum: 19.06.12 14:25 odpovědí: 7 změna: 21.06.12 10:37

Dobrý den,

máme 3,5 měsíční štěňátko jorkšíra, který se nám poslední dobou ve spaní počůrává. Hodně pije, což v tomto teplém počasí není nic neobvyklého, jen se ve spaní počůrává. Dříve to nedělal. Prosím, nevíte, z čeho to může být či jak proti tomu bojovat? Děkuji za odpovědi a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 14:38
avatar

Já bych to viděla na návštěvu u veterináře, mně to nepřijde jako normální. Raději jedna zbytečná návštěva u lékaře, než si pak tlouct hlavou o zeď, že jste něco zanedbali.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.06.12 15:16
avatar

Dobrý den, může se počůrávat i ze strachu. Návštěvou veterináře nic npokazíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 16:37
avatar

Já si myslím že to může být pár fakt hnusných věcí, např.cukrovka, zánět ledvin. Sama za sebe bych začala tím, že bych zavolala vetovi, po telefonu bych přesně řekla jaký má pejsek problém a pak bych za ním s pejskem zajela. On vezme krev a z ní pozná problém. A kdyby se vám podařilo podstrčit malému při čurání nějakou krabičku, nejlépe od nanukáče, a přinést vetovi v lahvičce moč, bylo by to moc fajn.*hej*Pejskovi držím palec

doplněno 20.06.12 11:11:

Přesně toto se stalo vykastrovanému kocourovi mé dcery. Vet začal podezřením na cukrovku, pokračoval ledvinami a nakonec, když kočičák zkolaboval, poslali krev na nějaké šílené místo a tam teprve zjistili, co mu je. Přesně to neumím pojmenovat, ale už je to skoro rok a kocourek bere lidské prášky na ledviny stále.;) Fakt, polinek, nevšímejte si mě!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 19.06.12 21:56

tak že by se pes počůral a malý z cukrovky to je pro mne novina. I ty ledviny. Kolikrát čurá přes den?

doplněno 19.06.12 22:03:

chodí přes den čurat ven? Nebo taky může jak je škaredě se vyčurat doma? Pokud chodí jen ven,tak neví kde by se měl vyčurat,,nebo má slabé svěrače. A když hodně pije ,,tak se nedivte,jen mu udat místo. Jako kočce

doplněno 20.06.12 14:50:

je to moc mladý pes.na cukrovku a ledviny si myslím já.

Já tady nikomu osobně nepíši jasné? Pokud odpovídám,tak všeobecně. je to jistější ..Žádné kamaráčovty . Odpovídat mohu komu chci .Tak se na mne vykašlete a nemusím odpovídat . Že vás to baví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinjuricek
Datum: 20.06.12 15:59

chodí pravidelně ven čůrat prakticky co dvě hodiny, v těch vedrech i častěji

Od: polinek*
Datum: 20.06.12 18:19

No,,tak to on neví chudáček kde má jít. Uvidíte - až nebude tak pít. Ale je to štěňátko ,kdybyste ho viděla jak čurá ,tak ho honem vzít a dát na speciální plenu čurací. On toho moc nevyčurá. A tak by se měl naučit. Chovatelka je nechala asi jen tak. To zvládnete. Můj také (čivava) jak je zima nebo leje má své místo. A jen to vyhodím a hotovo. Od kamarádky psík měl na zácloně zvoneček u bal.dveří a vždy čumáčkem do zvonečku pinknul a ona ho pustila na balkon.

Nebo také je dobré mít jeho tácek s novinama a jak čurá tak ho tam dát ..A on si to zapamatuje. Ke mně vždy přišla fenečka a vedla mne do koupelny na tácek. Ten se opláchl hned a bylo. Ta mi chudinka v 17 letech umřela .. Tak vám držím palce ,,oni jsou chytří!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.12 10:37
avatar

martin, ještě mi to nedá, musím se vrátit. Jak píšete, že se počurává ve spaní, pochopila jsem dobře, že spí a moč mu uniká. Spící učurává? K tomuto problému směřovaly moje odpovědi. Nebo neudrží moč po delší dobu? Jestliže se probudí a jde někam čurat, pak je to o něčem jiném a odpověď by vypadala jinak. O tom, že asi tak do půl roku pejskům nefungují dokonale držáky. Ale tam je prostor naučit pejska čistotě a o to dříve bude čistotnější. *jasne* Jak to je?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.