Jak ochočit andulku

Od: Datum: 15.06.12 20:44 odpovědí: 4 změna: 17.06.12 19:47

Dobrý den všem. Koupila sem si ve zverimexu andulku. měl by to být sameček jak mi tvrdila paní prodavačka a měl by být 3 měsíce starý. Mám ho týden a nevím jestli na něj není ještě brzy aby se ochočil, protože lítá jak pomatený když ho chci zkusit na prst a nebo jestli nebyla chyba nekoupit ho od chovatele a tím pádem nepujde ochočit. Jednou večer mi na chviličku vlezl na prst ale hned zase skočil pryč. Zkouším to na něj i přes proso ale bez uspěchu. také jsem si všimla že mu začíná pelichat hlavička. Muže to být změnou prostředí nebo je nemocný? Moc děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zoltan
Datum: 15.06.12 20:54

Dobrý den, měli jste ji raději koupit od chovatele pár dní před vyletením z hnízda. Ochočit půjde i andulka ze zvěrimexu jen to bude trvat dýl a budete potřebovat hodně trpělivosti. Když ji budete učit sednout na prst, dělejte to ze začátku ve večerných hodinách, bude hodně ospalá.

Datum: 16.06.12 09:13

Ahoj,

jestli je andulka mladá, bych ji musela vidět. Ale všeobecně: Mladá andulka má černé oči, není vidět bělmo a vlnkování až k zobáčku. To že jí padá peří není nemocná, ale přepeřuje. Není to poprvé a naposledy. Tak jako psi línají, andulky přepeřují.

Každého ptáčka, co si přineste domů, by jste měla dát do klece a nechat jej být tak 3 dny v klidu, aby se zadaptoval jak na vás, rodinu tak i na nové prostředí. Že lítá zmateně, jestli jej máte chvíli, on se takto seznamuje s prostředím, to každý pták. Andulky jsou dobří letci a rychlí letci. Dávejte pozor na okna, andulka se vidí v odlesku a může narazit do okna a zabít se!

Andulka ze zverimexu ochočit jde - jednu takovou doma máme. Každá andulka je jinačí - třeba od chovatele se nám první Filip ochočil méně, než druhej - nynější Filip ze zverimexu. Záleží to, jak moc je bojácná. Nikde není žádné pravidlo, že se andulka ze zverimexu ochočí méně, než andulka od chovatele.

Já když jsem ochočovala Filipa nynějšího, tak jsem měla klec u sebe na stole, vedle počítače, a pořád jsem na něj mluvila a pořád mne viděl. S ochočováním na senegalské proso se mě bál, a nechtěl mi sednout na ruku, a tak jsem ho pořád honila a snažila se, a on pořád předemnou ulítával. Jednou jsem to vzdala - a pustila Fila z klece, aby se prolítl, a nevšímala jsem si jej. A najednou se Filip osmělil, a byl tak zvědavý, že mi sedl sám na rameno. Takže ho přilákala zvědavost více, než senegalské proso. Od té doby jsem to tak dělala - nevšímala jsem si ho. Je zkrocený, až drzý. Mezitím jsem na něj, pokud byl v kleci mluvila: Ahoj Filípku, jak se máš, ty darebáku a tak. No a výsledek? Filípek mluví a není ochočený, ale drzý jako opice Makak. Ale to není předmětem Vašeho dotazu. Takže s tím ochočováním je to individuální, a vy musíte vypozorovat, na co bere a na co ne.

Přeji vám hodně úspěchů, ať se dílo podaří. *smich*

PS: věnujte se andulce hodně, dokud je mladá, to se rozhodně vyplatí, aby se brzy a dobře zkrotila.

Od: jokr
Datum: 17.06.12 19:46

Trpělivost, trpělivost a zase trpělivost. Pelichání hlavičky ... nejsou pírka o něco odírána? Mějte ji zpočátku více v kleci, aby si zvykla - na vás... Mluvte na ni, žádné dlouhé monology, jenom aby slišela vaši tóninu...
Moje korela byla samička a dělalo jí moc dobře, když mi seděla na rameni a upravovala vousy... Ráda chodila po podlaze a ještě raději štípala návštěvy do palců... pouze návštěvy, takže jsme byli v podezření, jestli na to není cvičená...
Ptáci neznají hlazení, nic jim to neříká. To je pouze u savců, kde hlazení je volným pokračováním olizování matkou... Takže andulku nehlaďte. Aby šla na prst, jak už tu píše, zkoušejte večer, je ospalá. Ptáci mají obdobný režim, pokud nejsou vysloveně noční jako sovy. Mírně přitlačte ukazovákem na místo pod volátkem, však ona naskočí, Ale buďte trpěliví...

Od: jokr
Datum: 17.06.12 19:47

No tak se červenám, tak se červenám až rudnu... Já, takový pedant a klidně napíšu "slišela"... Odpusťte prosím stárnoucímu...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.