Topítko 300W

Od: Datum: 14.06.12 19:11 odpovědí: 7 změna: 17.06.12 20:08

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat na Váš názor ohledně topítka.Mám šanci koupit výhodně 300W topítko.Bohužel mám zatím je 60l akva.Ale v nejblišší době budu pořizovat 160L.jde mi o to abych tímto silákem nespůsobil nějakou katastrofu a nebo se nedoplatil na účtech.

Snad v tomto případě bude platit síla=kratší doba vytápění. 0=0

Díky za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: strycekskrblik
Datum: 14.06.12 19:13

akvarko uz nemam, ale mam za to, ze v topitku je termostat, takze by snad nemel byt problem, ma cenu ted na leto porizovat topitko? :-P

Datum: 14.06.12 19:18

Má pokud je o 400kč levnější

doplněno 14.06.12 19:23:

*palec**hej*

Od: ar*
Datum: 14.06.12 19:49

300W topítko je do nádrže 160l nevhodné o nádrži 60l nemluvě.. To je topítko na na akva 300-400l. Jeden z důvodů proč nedávat toto silné topítko do malé nádrže je ten, že když "odejde" termostat nádrž je brzo "uvařená" a než si všimnete ža stoupla teplota je už pozdě. Proto se používá přiměřené topítko, které nádrž neohřeje tak rychle a nebo ji ani neohřeje na teplotu , kterou ryby nepřežijí.

Hlavně bych se zajímal o jakou značku topítka jde. Někdy jsou levná topítka drahá.

Já bych volil pouze z Fy Jäger , JBL ,Sera, Tetratec, Hagen, z levnějších pouze Atman. Na nádrž 160l max. 150w topítko.

doplněno 14.06.12 20:47:

Kecal bych kdybych tvrdil, že mám zkušenosti se značkou Hydor. Nemám a proto nemůžu ani nedoporučit ani doporučit.

Cena vypadá opravdu zajímavě oproti jiným shopům. není špatné použít na topítko tuhle krytku http://www.levnaakvaristika.cz/kryt-na-topitko/3307. některá topítka mají přímo na špičce plastovou krytku origo. Tam bývá topítko "nejzranitelnější".

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.12 20:08

Dobře,beru na vědomí.Nakonec jsem zvolil a koupil http://www.levnaakvaristika.cz/hydor-theo-200-w/3236,cena je fakt dobrá a myslím,že to bude v pohodě.Snad jen o Váš názor požádám.

Je vidět,že jste opravdu odborník,díky.

doplněno 14.06.12 20:10:

Beru zpět,po zvážení jsem předělal objednávku na 150w.

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 14.06.12 20:14

podle mne tím 200 W nic nezkazíš navíc je psáno že to 150 W u této značky je 90-150l a 200 W 100-200l

Od: edge®
Datum: 16.06.12 20:25

Já mám v 210l akváriu taky 200W. Včera jsem výšil teplotu o 1° a ještě ráno jsem si všimnul, že topí, takže trošku trvá než akvárium vytopí. Každopádně vytopilo. Co si tak všímám tak jen málokdy topí více než 2× do týdne.

Ono pokud je v místnosti 23°, teď ve vedrech i víc, tak se voda přizpůsobí okolní teplotě a topítko potom například na 28° musí vytopit vodu "jen" o 5° což není tolik. Na krabici topítka je tabulka, kde když musí vytopit akvárium o těch 5° oproti okolní teplotě v místnosti vystačí si těch 200W klidně i na 250l.

Naopak jak přijdou vedra v létě bude se spíš řešit jak vodu ochladit:D A topítko tedy nemá žádnou práci.

A jinak mám ho už 6 let a stále pracuje jak má. Značky Atman.

Od: jokr
Datum: 17.06.12 20:08

No nekupte to, když je to tak laciný... )

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.