Oslepnutí Koi rybičky?

Od: Datum: 13.06.12 21:58 odpovědí: 1 změna: 14.06.12 00:19

Dobrý den,

máme několik koiů v jezírku, několik větších a i malých, máme podezření, že ta nejmenší rybička (něco kolem 10cm) je slepá nebo nějak nemocná. Má vyboulená očička, nevidím ji že by plavala do hloubky, většinou je někdě v rohu hned pod hladinou sama, a když plave jako kdyby nevěděla kam, nevyhledává potravu, můžem se jí i dotknout nebo zamávat nad hladinou rukou a ona se nelekne nebo neodplave pryč (což ostatní malé rybky dělají), vůbec ji nevidíme jíst. Prosím vás může mi někdo poradit co by to mohlo být? Je možný, že oslepla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 14.06.12 00:19

Těch možností je zase víc. Může jí o tuberkulozu, infekční vodnatelnost, ichtyosporidióza , Diplostomóza, ale může to být i obyčejná otrava NO2. Jestli je jezírko udržováno v čitotě a je tam filtrace nebo přívod čerstvé vody NO2 by to nemuselo být. Protože je to jezírko a to je venku, mohlo by jít potom o Diplostomózu. Ryba je napadena motolicí (přenášejí ptáci trusem). Všechna tato onemocnění jsou problematicky léčitelná a některá neléčitelná. Jen ta otrava NO2 by se nechala zvládnout. Rybu odlovit dát do jiné nádrže s kvalitní vodou. Jestli se to ani po 3 dnech nezačne zlepšovat, tak doporučuji zkrátit rybě utrpení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.