Paví očko měla červené fleky na břiše

Od: Datum: 13.06.12 19:30 odpovědí: 5 změna: 14.06.12 18:01

dobrý den, v porodničce jsem měla březí samičku pavího očka, bohužel již nestačila porodit, jelikož mi umřela, ale na břiše měla takové červené fleky, něco jako modřiny. porodnička je velká 20x20x10 cm a byla tam s ní samička black molly a té se nic nestalo. chtěla jsem se zeptat, zdali to nebyl příznak nějaké nemoci a nebo jestli třeba se jí nedařilo porodit. břicho měla fakt dost velké, vypadalo to, že to každým dnem bude, ale nic. tak nevím co se mohlo stát, máte-li někdo podobnou zkušenost, děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 13.06.12 21:36

Ono by to chtělo vidět, takhle je to ždy tak trochu loterie. Nevíme jak se ryby chovala než uhynula atd.

Podle popisu to může být Infekční vodnatelnost , zánět ledvin nebo střev.

Drahoslavo, je lepší dávat do porodničky jen jednu samičku a nebo alespoň odděleně, jinak se mladých nedočkáš.

Ještě k té porodničce, u téhle dvoudílné porodničky to není pro mladé dost bezpečné, i když se vykulí a spadnou pod rošt, tak po chvíli se snží vyplavat nahoru a když se jim to podaří, je to pro ně osudné. To aby jsi u porodničky pořád byla. Daleko vhodnější je na tyto účely 5ti místná. Tahle http://www.zoo-market.cz/cs/p…5-ti-mistna-20x10x10cm-trixie Tam když mledé vyplavou tak nikdy ne samičky.

Už jsi zredukovala osádku v akva? Při přerybnění je ve vodě dlako více a rychleji odpadních látek a pak jsou ryby daleko náchylnější k infekcím. Možná i ta samička na to doplatila. Hlídáš NO2 a NO3?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 13.06.12 21:59

děkuji za odpověď, co se týče osádky v akva tam už jsem to trochu zredukovala (některé mi bohužel uhynuly a některé jsem dala sestře). co se týče NO2 a NO3 to zatím bohužel nemám čím měřit. nemohla ta samice na to doplatit taky spíš stresem? my jsme totiž založili menší akva o 50l jako odchovnu a z plastové krabice a perulinky udělali tu porodničku tak že by ten potěr měl padat přímo do akva, kde je samozřejmě vnitřní filtr a navíc i vzduchovací kamínek(přelovila jsem tu samičku z velkého akva do té porodničky, byla tam asi tři dny a pak tohle, ráno byla ještě v pořádku). co se týče té pětimístné porodničky možná by byla asi lepší, ale chtěla jsem se zeptat, zdali to pro ty ryby není též stresové ten malinkatý prostor, jelikož tam samozřejmě také nějakou tu chvilku pobudou. jinak tu vlastnoručně vyrobenou porodničku nemám oddělenou, aby každá ryba byla zvlášť a asi je to i chyba. ta samička to měla červené i za dýchacíma žábrama, jestli je to ta vodnatelnost, je možné, že to chytla i ta black molla, co tam byla s ní?

doplněno 13.06.12 22:07:

jinak ráno i normálně žrala a chovala se také normálně, je to divný, navíc v tom akva už mám i nějaké mladé a ty jsou zatím také bez problémů. tam mě to docela zarazilo a navíc tam byla jen s tou black mollou a ta si jí vůbec nevšímala

Od: ar*
Datum: 13.06.12 22:29

Červené i za žábrama, to by mohla být i nějaká otrava. Možná i z té perlinky. Jakou má voda PH? Koukám, že jseš holka šikovná a nebojíš se i samovýroby, tady je návod na výrobu porodničky http://rybicky.net/clanky/650-porodnicka klidně by šlo udělat stejně i sklo na druhé straně a je to na dvě samičky a přitom budou oddělené a dál od sebe. Já bych tedy místo těch hranolků a hadiček nalepil silikonem pásek skla.

doplněno 14.06.12 20:05:

No opradu šikulka. Porodnička moc hezká, ale jak jsem psal, je možné, že se z perlikny něco uvolňuje. Raději bych ji porádně vypral a nechal namočenou ve vodě. Vodu kažý den vyměnil. Po pár dnech by to mělo být OK.

Předloni byl dokonce "průšvih" s kupovanýma látkovýma porodničkama, když se z nich něco uvolňovalo a ryby lidem odcházeli. Co to tenkrát bylo za značku, ale napamatuju.

Tak ať se chov daří a ryby rostou. Je vidět, že tě to baví, hlavně buď trpělivá, v akaristice se nechá něco pokazit hrozně rychle, ale náprava pak bývá zdlouhavá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 14.06.12 16:24

já jsem o té perlince už jednou četla, že si to někdo pomocí té perlinky vyrobil taky, tak tou perlinkou to snad doufám nebude. jinak na měření vody zatím bohužel nic nemám, ale mám to v plánu také. pokud je něco ale s vodou pak by to museli odnést i ty mladý, ty jsou ale prozatím v pořádku a ta black molla taky. jediný co tam je divný, ale to už od neděle, mi porodila plata šest mladých a ty se drží furt u dna a jenom občas trochu plavou, když jim dám krmení na hladinu nejdou, tak nevím jestli neporodila třeba předčasně, jestli z toho vůbec něco bude. jinak tam mám dvě mladý, co plavou, asi 3 týdny starý a ty jsou v pohodě. to malé akva mám zařízené jako odchovnu bez štěrku. jinak jsem si dnes koupila tu sítovanou porodničku, ale mám v plánu tu konstrukci potáhnout perlinkou, jelikož tamta z té plastové krabice se mi nezdá tak bezpečná, tak uvidíme, je to ale asi na to dát tam jen jednu rybu, nebo vymyslet jak by se to dalo ještě přepažit aby tam mohli být aspoň dvě, a nebo koupím ještě jednu, udělám ji a dám ji na druhou stranu akva. uvidíme. každopádně děkuji za rady. moc mi to pomáhá se zase o kus posunout dál

doplněno 14.06.12 17:58:

tak hotovo, porodnička je to krásná a prostorná přikládám foto

doplněno 14.06.12 18:08:

má rozměry 16,5 x 13,5 x 12,5 cm, no snad to k něčemu konečně bude

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 14.06.12 18:01

takhle vypadá moje odchovna

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.