Nemoc psa - mokvající kůže na břiše

Od: Datum: 11.06.12 12:17 odpovědí: 13 změna: 21.07.14 22:00

Dobrý den, nemáte někdo stejný problém a veterináři si nevědí rady? Náš 8letý NO už od tyř let věku se mu začalo okolo genitálií oběvovat napřed malý flíček na kůži výrazně hnědý. Ten se mírně postupem času zvětšoval. Veterinář nám řekl, že ať nemáme obavy že jde o pigmen taci. BLBOST. TeĎ již třetí rok uznali že je to vážnější a nasadili kortikoidy, protože má černé mokvající celé břicho a v jamkách v podpaží př. tlapek. Kůže když se zhorší zdravotní tav psa, dosti zapáchá. Teď je situace o to horší že pes kterému dáváme na doporučení EUKANUBU-hypo-derma a to i 3x denně hubne. Byl nedávno vyšetřen na štít. žlázu a tam je vše OK. Nyní nás čeká náběr na slinivku a ledviny. Děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 11.06.12 13:29
avatar

Dobrý den. Je mi moc líto vašeho pejska. Nemáme takové problémy, ale přemýšlím, co bych dělala já, když by to byl, náš pejsan. Váš pejsek, má mokvající celé břicho, které občas zapáchá. Jestli je možnost, rozpustila bych 3 zrníčka hypermanganu na světle modrou vodu, vlažnou a milého pejska bych posadila do umyvadla a pěkně v hypermanganu umyla. Nespěchejte, čím déle tam vydržíte ho oplachovat, tím lépe. Nemůžete nic pokazit, používá se v lékařství jako antiseptikum. Hypermangan mu jen vydezinfikuje kůži a všechnu špatnou kůži. Vytřít. Takovou koupel bych mu dopřála 2 x denně. Jestli můžete, udělejte si foto, ať máte na porovnání, za pár dní, zda se kůže lepší. Na fotografii je lépe poznat změny. To jen pro začátek. Určitě bych vysadila suchou stravu a vrátila se ke klasice, domácí strava. Maso, vývar, polévka, vrtulky. Když je pejsek nemocný, je dobré hledat, proč je nemocný, ne jen, jak ho léčit. Nejsem veterinář, jen majitel psů, které také různé nemoci trápily. Jen můj názor.

doplněno 11.06.12 13:30:

U kolika veterinářů jste už byli? Někdy vesnický veterinář, dokáže vyléčit nemožné, s čím si vet. nemocnice neví rady.

doplněno 11.06.12 15:14:

Jen informace: Maso, vývar, polévky. Vše se dělá z masa, to je základ stravy psa. Vrtule, co se vyrábějí pro psa do polévky.Nejde o žádnou lidskou stravu.

Dříve, nebyla suchá strava. Na jatkách v Čakovicích, bylo levné maso, líčka aj. pro psy. Nejen naše pejskové, běžně dostávali maso a zeleninu. To byla jejich hlavní strava. Dnes dost drahá. Kdykoliv náš pes měl nějaké problémy s kůží, první co veterinář řekl, vysaďte granule. Důležité je, co řekne veterinář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 11.06.12 14:35

Hypermangan je dobrý tip, dobře funguje i heřmánek. Můj pes měl jako malý záněty kůže, drbal se a kousal do krve, dvakrát denně jsme heřmánkem sundavali strupy. Ovšem toto je samozřejmě pouze řešení důsledku, nikoli příčiny. V těchto složitějších případech bych asi byla pro posouzení jiným veterinářem - nemyslím hned jej měnit, ale prostě si zajít někam jinam pro jiný názor, nejlépe na nějakou kliniku, kde jsou třeba i specializovanější. Sice si připlatíte, ale myslím, že to stojí za to. Může to být alergie, plíseň atd., bude potřeba to všechno postupně vyloučit.

Jinak v žádném případě nechci nikoho napadat, ale dávat psovi na řešení potíží lidské jídlo je to nesmysl (viz předchozí příspěvek), maximálně tak to vařené maso, ale určitě ne kuřecí. Naopak by se měly dávat jen granule, aby se vyloučila potravinová alergie. Granule považuji za nejlepší řešení, nejlépe hypoalergenní. Máme s tím dobré zkušenosti, záněty se po změně jídla zlepšily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.06.12 15:24
avatar

Ještě k výživě psa. Úryvek z článků, Výživa- krmení psa.

V současné době se řada majitelů psů opět vrací ke tradiční masové stravě, někteří proto, že granulovanou stravu ani od nejlepších výrobců jejich pes prostě není schopen strávit, případně má jiné zdravotní problémy, ale hodně lidí si je také dobře vědomo, že na tradiční masité stravě jejich pejsek nejen nejlépe prospívá, ale také si nejvíce pochutná. Oblíbená a levná je zejména masová směs Vetamix nebo Falco.

Jestli se rozhodnete svému psu vařit, najdete jistě i další prodejce levného masa ve svém okolí. Ideální je k vařené stravě přidávat kompletní vitamínový a minerální přípravek, kterých je na našem trhu spousta (např. mohu doporučit Canvit Multi pro dospělé psy, Canvit AK pro mladé psy v růstu, stresu, zátěži a rekonvalescenci, Canvit Senior pro psy staré, dále Roboran H a další.

Celý článek je zde:http://www.muj-pes.cz/vyziva/krmeni-psa-122.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 11.06.12 15:34

Viky, já vím, že reagujete na mě - já jsem to z původního příspěvku pochopila tak, že domácí stravou myslíte prostě lidské jídlo - např. vývarem prostě třeba kuřecí vývar s nudlemi a zeleninou a vrtulemi prostě těstoviny. Ani jsem nevěděla, že existují pro psy. Samozřejmě vařené maso nebo i zelenina jsou pro psy dobré, pokud se nekrmí granulemi. Ale prostě nesnáším lidi, kteří krmí psy rohlíky, gulášem s knedlíkem apod., prostě zbytky od lidského jídla. A tak jsem to pochopila, že to myslíte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.06.12 16:22
avatar

Sky, děkuji Vám. Viky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 11.06.12 18:43

Náhodou jsem potkal na netu blog o leonbergerech, kteří trpí zapářkou a příznaky jsou shodné. Pro léčbu se používá Prurivet, ale důležité je eliminovat zapaření a případně alergen - to můžou i blechy, u citlivých jedinců pak stačí jedna z kolemjdoucího oříška a neštěstí je znovu nastartováno.

Začíná to malým stroupkem, který se sloupne a objeví se hyperpigmentová skvrna. Pak to celé mokvá a šíří se to. Jednoznačně doporučuji veterináře - dermatologa, protože vidíte sama, že všichni neví všechno. Na tom blogu bylo, že zhoršení způsoboval studený pelech na chodbě, protože srst neuschla dost rychle. Pomohlo mírné vyhřívání. A pořád se musí srst prohlížet a hlídat ty iniciační flíčky.

Přeji vašemu pesanovi brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 845317
Datum: 20.06.12 15:10

ted toto onemocnění řeším s mým 12 měsíčním zlatým retrívrem. Kupte si u veterináře roztok jménem PRURIVET N SOL a kapejte na postižené místo. V žádném případě strup pokud se udělá nestrhávejte! Tento roztok je to olejíček zabrání tomu aby se strup udělal a místo krásně zahojí. Jsou to silná antibiotika a jsou opravdu super.stačí dle návodu 3x deně kapat a mělo by to zabrat! Můj hafík to má ošklivé a veliké a opravdu kapičky jsou vyzkoušené a úžasné! Stojí 395 Kč lahvička . věřte tomu že ve žrádle to není! Jsou to jen řeči.Granule bych vůbec neřešila,samozřejmě at jsou kvalitní ale značkou to jistě není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radas*
Datum: 19.07.14 16:50

Moje fenka má atopickou dermatitidu, většinou se dosud projevovala zvýšeným drbáním, lehčím olysáním kolem očí a čumáku a opakujícími se otitidami. Přes zimu se jí stav natolik zlepšil, že byla skoro bezpříznaková. Ovšem na jaře to přišlo jako zatím nikdy. Vykousávání spodní strany předních pacek, drbání kolem očí, tření čumáku. Packy téměř úplně olysalé, kolem očí a čumáku taky, zevní zvukovody rudé a vůbec kůže téměř po celém těle do červena. V minulosti jí byly dělány testy na parazity, plísně atd. (seškrab) a štítnou žlázu (krev) - vše negativní. Pravděpodobně má i potravní alergii/intoleranci, takže dáváme veterinární dietu Hills Z/D, jakmile dáme jiné krmivo, tak má objemnou zapáchající stolici. Tohle krmivo můžu opravdu doporučit, dělá jí dobře a taky jí chutná. Přes zimu, kdy je míň alergenů byla prakticky bez příznaků. Jinak zkoušela jsem za ty 2 roky kdeco, oběhala několik veterinářů a veterinárních klinik (2 velké kliniky, 2 menší, 3 veterináři s vlastní ordinací) a nikdy mi s tím jejím drbáním nepomohli, i když ji to někdy trápilo hodně.Vždy mě strašili kortikoidy, ale to už je poslední štace, a to jsem pro ni nechtěla. Když měla předzánětový stav v uších (= zarudlé uši s "blátem"v zevním zvukovodu, ale uvnitř ucha čisto), tak jsme museli vždy čistit a čistit, až se to po nějaké době zase "samo" zlepšilo, žádnou krátkodobou úlevu mi nikde nedali ani nedoporučili. Takže teď jsem byla celkem bezradná, když se jí to zhoršilo... Včera jsem byla u jiné veterinářky a dala nám Prurivet N. sol. roztok a byla jsem překvapená rychlým účinkem! Vůbec se nedrbe ani nekouše, kůži i na uších má bledou! Hurá! Můžu všem jedině doporučit, jedná se tedy o max. týdenní léčbu (2-3x denně) při akutním zhoršení, pak je zase potřeba přejít na prevenci. Doporučuji dát roztok do spreje (např. Sephora prodává malé cestovní plastové flakonky) a zblízka postříkat. Stříkám i na zevní zvukovody, jen zakryju vnitřek ucha (+ pozor na oči, kolem očí jen opatrně potírám prstem).Jinak jako prevenci mi doktorka doporučila antihistaminika, konkrétně Dithiaden (volně prodejný). Pokud by nezabíral, tak zkusit Claritine (též volně prodejný). Pokud nebude zabírat, tak existují další druhy na recept od veterináře. Jsem si naprosto jistá, že kdybych ten Prurivet nedostala teď, tak by jí to přešlo do mokvajícího stavu, jaký popisujete. Držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 19.07.14 19:59

Četl jsem jen dotaz, komenty ne, pokud se budu opakovat, tak pardon.

Zvážil bych možnost potravní alergie. Nejčastější je na kuře, ale může být na téměř cokoliv. Granule čistě bez kuřete se najít dají, ale já bych doporučil přejít na syrovou stravu. Tam víte, co psovi dáte a že tam podezřelá surovina prostě není zamlčená.

Začíná se krmit jedním druhem masa a postupně po jedné ingredienci přidávat další složky. Vždy vydržet minimálně týden, zda nedochází ke zhoršení stavu a pak přidat další složku atd. Jsou na netu stránky, kde vám určitě poradí lépe. Barfuju sice, ale s alergiemi nemám zkušenost. Doporučím na fb skupinu BARFování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 20:09
avatar

přesně takhle se projevuje pyodermie viz třeba :http://www.moloss.cz/pyodermie.htm. Na kortikoidy pozor , neměli by se mazat nebo jíst dlouhodobě- odrovnávají nadledvinky a ledviny . A mimo to kortikoidy neléčí příčinu a bakterie v těle zůstává . Prošli jsme si tím také , se stejnými příznaky na kůži a dlohodobým hledáním příčiny Až jsme navštívili specialistu na kožní choroby..Nechte si udělat stěry na pyodermii , léčba je je pak vhodnými antibiotiky a koupáním ve spešl šamponu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicudla*
Datum: 19.07.14 22:29

Dobrý večer, jedna nemoc se může u různých psů projevovat různě, naopak stejně vypadající změny na kůži můžou být způsobeny různými onemocněními. Navíc se dost často několik onemocnění překrývá (např. prvotní příčina je alergie, druhotně se k ní přidá bakteriální zánět kůže atd.). Obecně kožní onemocnění bývají velmi komplikovaná a nevyplatí se střídat veterináře jako ponožky, protože pak zbytečně ztrácíte jak peníze, tak čas- každý z nich by měl začít obvyklými věcmi a vylučovací metodou přijít na příčinu potíží, což nějaký čas trvá. Dobrý veterinář by vám měl doporučit specialistu, pokud si sám už neví rady. Výborný je na dermatologii doktor Rybníček. Každopádně přeju, ať to dobře dopadne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 19.07.14 22:53

Dlouhotrvající kožní problémy těžko můžeme tady na dálku řešit. Pokud je váš pes v péči veterináře a je vyšetřován, tak snad bude nalezena příčina jeho potíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 21.07.14 22:00

Ahoj, můj pejsem měl něco podobného nevím to jistě ale mazali jsme to mastí Framikojinem, nevím jestli je to stejné co jsme měli mi možná asi ne ale zkuste třeba to pomůže, nám to pomohlo ale museli jsme to používat dýl ne po 1 namazání! )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.