Jak skamarádit kočku a psa

Od: Datum: 10.06.12 21:21 odpovědí: 7 změna: 15.06.12 11:25

Dobrý den! Vlastním britského modrého kocourka a nyní mám hlídat cca 20 dnů fenečku jorkšíra - moc se spolu nemusí - myslíte že se skamarádí? Mám obavy aby kocourek neublížil maličkému pejskovi - pejsek cca 2,70 Kg kocousek 6 kg - oba mají 4 roky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 10.06.12 21:32
avatar

Dobrý den. Musím vás upozornit, že se pes i kočka, budou sobě vyhýbat, jak jen to půjde. Když odjíždíme na dovolenou, tak naši miláčkové se přestěhují k dceři. Mají tři kočky, to si nedovedete představit, co dokážou kočky udělat, když tam uvidí, naše miláčkové. Kočka prská a seká drápky, kocour taky a pes jeden i druhý štěká, pak se uklidní a každý si někam zaleze. Jak se potkají v zahradě, tak se obloukem vyhnou. Doma je klid, ale každý si hlídá toho druhého. Naše zkušenost.

doplněno 10.06.12 22:47:

U nás to jsou kočky domácí, vykastrované, ale chodí si občas po zahradě. Doma si pejska musíte vzít k sobě, uklidnit ho, aby kočička viděla, že je klid, neštěká. Kočka bude žárlit, je to jasný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janet*
Datum: 10.06.12 21:54

Děkuji za odpověď! Pokud by se vyhýbali tak by to bylo celkem v pořádku, nemusí kamarádit ale bojím se aby kocourek neublížil fenečce. Jednou se setkali a bylo to dost divoké - celkem z toho mám obavy! Koucour se ježí, syčí, prská a pod. a fenečka je rozčilená a moc štěká - když jsou na návštěvě - každý je v jednom pokoji. Kocourek je jen domácí - ven nechodí.

Od: flip
Datum: 10.06.12 22:55

Hledala bych spíše jiné řešení.. Je to prostě kočky teritorium, může se Vám začít mstít.. počínaje čůráním všude možně, konče útoky.. Ale tak to je až ta nejhorší možnost, záleží na povaze toho zvířete.. Nejsou to už žádná mláďata, ty by se kamarádila lépe. Ale své kočce bych to tedy neudělala, pokud není možné je oddělit.. Zvlášť pokud už setkání mají za sebou a jak říkáte, bylo divoké. Sama mám 2 kočky a 2 psi, jsou na sebe zvyknutý odmala, tam problém nebývá.. Ale jak píšu dřív, tohle už jsou osobnosti :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.06.12 23:31

Já jsem je pokamarádil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.12 08:26
avatar

Asi odpovídám pozdě, ale nedá mi to. Kočky a psi "mluví" jinou řečí. Jeden česky a druhý japonsky. Řeč jejich těla, jejich signály jsou jiné. Kočka mává ocasem, když zuří a pes, když se směje. Vlastně všechny postoje jsou jiné, opačné. Jeden druhého nechápe, nerozumí mu. Až jim to dojde a naučí se řeč toho druhého, je vystaráno. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jannet
Datum: 15.06.12 11:13

Děkuji za odpovědi - fenečku mám hlídat až od 11.7. jedná se o pejska tchyně a musí po operaci do lázní - měla bych ji vyhovět ale současně se toho bojím - opravdu nevím co dělat.

Datum: 15.06.12 11:25
avatar

Toho se vůbec nebojte. Dejte kočce možnost úniku, kam pes za ní nemůže. Takhle se dceřini kocouři nastěhovali pod roztažený gauč. Roztáhla jsem ho právě proto, aby měli únikový prostor. Dorotka byla ráda, že má společnost, jen si chtěla za každou cenu čichnout pod ocásek. A kočičáci že ne a ne a nedovolí. Kocouři byli po nějaké době zvědaví a pomalu začali vylízat a vypadalo to, že se domluví. Ale to už byla okna u dcery vyměněná a oni se stěhovali do svého. *jasne* Jen jsem jim dávala záchůdky hodně blízko a s Dorkou jsem častěji a na déle chodila, aby kočičáci měli čas na vyprázdnění. O to to je snadnější, že kočky nejsou zas až tak žárlivé jako pejsci. Pejsek asi bude smutnit, budete mu muset dát čas, aby mu došlo, že to je nafurt. Ale nebojte, myslím si, že dva tři dny a pak už bude pohoda.*jasne* A pak napište, jsem zvědavá, jak to dopadlo.

doplněno 15.06.12 11:33:

Odkud jste? Tedy pejsek? ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.