Pes v noci vyštěkává, kňučí

Od: Datum: 13.11.12 07:43 odpovědí: 4 změna: 13.11.12 10:26

Dobrý den, máme rhodéského ridgebacka. Je to starší pes. Má teď znovu období, kdy každou noc vyštěkává a kňučí. Někdy se chce vymočit a tak dlouho řve, dokud ho nepustíte ven. Když ho vypustíte večer, aby v noci neštěkal, někdy přesto v noci opět štěká. Co dělat, aby v noci byl v klidu. Děkuji za odpověď. Při časném vstávání do práce je tohle už náročné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.12 10:15
avatar

S takovými problémy jsem se setkala 2x. Jeden byl starý jozefčík a za pár roků starý mops. Oba měli stejný problém. Zvětšenou prostatu, která nedovolila dokonale se vyprázdnit. Často, zvláště pak v noci, se dožadovali ven, protože byli čistotní a nechtěli crbnout doma.*plac*Chlapi, kteří to znají, by vám popsali tento problém lépe. Prostatu mají i psi i muži.

doplněno 13.11.12 10:17:

http://search.seznam.cz/?q=zv%C4%9Bt%C5%A1en%C3%A1+prostata+u+psa&aq=0&oq=zv%C4%9Bt%C5%A1en%C3%A1+prostata&sourceid=szn-HP&thru=sug

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ptŽ
Datum: 13.11.12 10:16
avatar

Možná začíná nějaká nemoc, která přichází s věkem. Máme psíka 8 a 1/2 roku, má cukrovku a Cushyngův syndrom, je slepý. Musíme v noci každé tři hodiny venčit. Někdy to jde tak rychle, že už ucmrndává. Třeba je Vᚠpes nastydlý, třeba začíná hůř vidět a leká se. Možná Vám poradí další. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.12 10:24

Dobrý den, při čtení Vaší otázky mě napadají následující možnosti:

1) V souvislosti s močením - nemůže mít zánět močového ústrojí? Doporučuji preventivně na veterině nechat vyšetřit psa, event. jeho moč. Pokud má bolesti a časté nutkání na močení, vynucuje si venčení, potřebuje častěji než obvykle a nechce se vymočit v domě. Nepíšete, jak starý pes to je, ani přesně nerozumím tomu "má teď ZNOVU období"

2) To slůvko "znovu" by mohlo nasvědčovat, že někde v okolí se hárá fena - mám doma jak psy, tak fenky, a přišla jsem na to, že nejlepší v době hárání je zavřít fenu uvnitř a psa nechat strážit zahradu, než naopak. Pes zavřený uvnitř, který ví, že tam někde venku je hárající fena, je pro celé okolí na zabití - většinou se zvukově projevuje bez ohledu na denní dobu, nemluvě o dalších škodách, ve snaze se probourat ven.

3) Pokud se jedná o hodně starého psa - mám zkušenost s naší starou foxlicí, že někdy začne štěkat a nepřestává, jako zaseklý gramofon, neví, na co štěká, prostě štěká. To by pak mohla být souvislost s projevy stáří.

Celkově, chtělo by to více popsat prostředí, vlivy, podmínky. Nejprve bych ale vyloučila zdravotní problém. Dospělý pes by měl v noci vydržet bez venčení, pokud je řádně vyvenčen ve večerních hodinách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.12 10:26
avatar

Dobrý den. Také se domnívám, že to může souviset s věkem. Pro jistotu bych ho nechala vyšetřit veterinářem, aby vyloučil případnou nemoc. Může poradit i s tím, jak pejska zklidnit, aby to pro vás nebylo tolik náročné na vstávání a buzení. Je z toho jistě neklidný i pes. Pokud má nějaké zdravotní potíže, je lépe je začít řešit včas. Ale to vám může opravdu povědět jen vet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.