Smrdí fretka hodně nebo ne?

Od: Datum: 03.06.12 13:39 odpovědí: 34 změna: 19.07.12 13:18

Dobrý den. Chtěla bych si pořídit fretku(samičku)do bytu, ale rodiče ji nechtějí, že smrdí. Vím, že je to ,,tchoř" ale po kastraci a správné hygieně by to nemělo být tak stašné. Dají se přirovnat ke psům nebo kačkám? Děkuji za pomoc Anet

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.06.12 13:53

Sousedky dcera si ji pořídila,a to tomu dala,oni jsou z toho absolutně nešťastní,opravdu páchne jako tchoř,a to i celý jejich byt.Kastrovaná je!

Od: anetakraketak*
Datum: 03.06.12 13:57

Děkuji. Jsem z toh trochu zmatená. Na internetu si ořečtu 10x že besnrdí ao tom 2x že smrdí hrozně. Tak nevím. Chtěla bych si ji osobně ,,očuchat" ale nevin, kdo ji v okolí má *nevi*...Alě děkuji za odpověď.

Datum: 03.06.12 14:00

My sme ji měli doma a bohužel po 14ti dnech šla z baráku ... Opravdu hodně smrdí..Možná je to individuální, ale ta naše teda smrděla hodně :( Tak jsme si koupili potkana a sme spokojeni všichni Doporučuji :)

Datum: 03.06.12 14:02

Anet, názory budou nejspíš různé, jako u všeho. U nás mají sousedé fretku v bytě již 7 let, je kastrovaná, ochočená, není cítit byt ani ona. Dobře se o ni starají a mohu říct, že všichni v baráku se s fretkou "kamarádíme". Je správná a opravdu nepáchne na sto honů...:)

Datum: 03.06.12 14:05

Opět děkuji za odpvěďi. Pokusím se zjistit, zda ji někdo v okolí má. Ráda bych ji měla. :)

Od: pb®
Datum: 03.06.12 15:52

Měli jsme fretky postupem času celkem 3, ještě v době, kdy to zvířátko moc známe nebylo. S kočkou se to nedá absolutně srovnat, protože opravdu smrdí. Vy si zvyknete, já jsem to také tenkrát necítila. Ale když si pak pořídila fretku kolegyně v práci, okamžitě jsem to poznala.

Od: au1
Datum: 03.06.12 16:27

fretku jsme měli, vykastrovanou, a smrděla fest. Denně se musí koupat, a i tak je cítit. Teď máme psa, a maximální spokojenost co se týče zápachu :D Fretku nebrat!

Datum: 03.06.12 19:54

Děkuji za pomoc ;)

Od: chovatelka*
Datum: 05.06.12 18:21

Já bych si fretku taky hrozně přála, ale už chovám morčata, a to by nešlo dohromady

Aspoň tedy obrážím výstavy. Pár fretek už jsem si pochovala a můžu říct, že fretka je opravdu výrazně cítit. Říkám, že je cítit, ne že smrdí. Podle mě to totiž není zápach, ale příjemné pižmo

Sama vidíte, že co člověk, to názor. Co je jednomu nepříjemné, druhému se líbí a naopak.

Takže moje rada zní: zajeďte si někam na výstavu nebo za chovatelem, fretku si očichejte a sama se rozhodněte, zda je to pro vás přijatelné nebo ne.

Datum: 06.06.12 08:38

Hodně lidí tady říká, že fretka smrdí. Ale je to trochu jinak - jak se o ni staráte, měníte ji tu její podestýlku apod. Ono když v horku jedete autobusem, stojíte a kolem Vás se plno lidí drží nahoře za tyče, také někdo z nich smrdí jako tchoř a o někom vůbec nevíte. Je to stejné, dodržování čistoty. Jenže lidi by si na to měli pamatovat sami a za fretku to musíte udělat vy. Takže dobře udržovaná fretka takřka nesmrdí. Pokud pojedete v autobuse v horku s bezdomovcem, dáte mi jistě za pravdu. ;)Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 07.06.12 07:19

Měli jsme fretku 8 let. Samozřejmě, že když ji vezmeš do náručí, cítíš ji, ale pokud se o ni dobře staráš, v bytě cítit není. A to jsme ji nedávali ani odstranit ochranné žlázky, protože měla jako malá operaci dělohy a to nám stačilo, dál jsme ji nechtěli trápit. Jednou jedinkrát, když přijeli známí s freťákem se lekla a upustila kapku - smrdělo to asi 3 dny, než se to vyvětralo, ale pokud je v klidu bez stresu a mění se jí podestýlka, je cítit úplně stejně jako kočka, morče nebo pejsek.

Od: wx
Datum: 07.06.12 12:24

Mame doma fretku (samce, kastrovaneho) 5 let v byte a naprosta pohoda. Nam subjektivne dokonce skoro voni.

Nicmene, jak tu psalo vice lidi, pokud se nepoleka a nezasmrdi (a to dobre vychovana fretka udela jen v extremnim uleknuti) skoro citit neni. Kockolit je treba samozrejme denne vybirat, a fretce v uklizet. Pri pohybu volne po byte chodi dobre vychovana fretka na svuj "kocici" zachod a jinam jedine z trucu ( a to je vetsinou nekde uprostred dlazby v chodbe nebo tak).

Koupani neni temer treba (zdrava fretka se o svuj kozisek stara), ale pokud ano neni dobre koupat casteji nez jednou za cca 2 az 3 mesice (jinak hrozi kozni problemy).

Podestylka neni potrebna, jen to chce nejaky rucnik, stare tricko nebo neco takoveho do pelisku, a hamak na valeni se pres den.

Fretku jako zvire do bytu pro zamestnane lidi jen doporucuji - prospi 18 hodin denne, a probouzi se s vami a kdyz prijdete z prace a povahou je neco mezi kockou a hravym stenetem.

Datum: 07.06.12 20:49

Díky moc všem za pomoc... ;)

Datum: 26.06.12 21:11

Frééťa bude :)

Datum: 27.06.12 07:17

Přeji Ti ji, ať se u vás má Tvoje fretka dobře a ať Ty najdeš prima chlupatou kamarádku /kamaráda/.

Nevím proč, mně žádná zvířata nikdy nevadila, každé mělo to své, spíš mi vadili někteří lidé.*bzum*Asi proto, že celkově mají zvířata lepší povahy, než lidé.

Tak hodně pěkných zážitků s fretkou či freťákem. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.12 15:02

Děkuji :) budu se tý mojí holčičce udělat co nejhezčí domov :). A s těmi lidmi máte pravdu...

doplněno 08.07.12 15:03:

*budu se snažit jí udělat co nejhezčí domov ;)

Od: hop®
Datum: 08.07.12 17:30

Anetko, už máš svojí freťuli?

Já teď shodou okolností hlídám šéfovi a jeho přítelkyni a jejich kámošovi fretí smečku, a při tom se ještě snažím pracovat... Máš foto? Dej sem! ;)

Datum: 16.07.12 18:54

Budu ji mít v polovině srpna, teď jí připravuji bydlení :) konečně sem sehnala klec, tak teď zařizuji vnitřek. A jak to vypadá se smrádkem u Vás? Foto mi poslala majitelka. Tak se pokochejte :) Jmenuje se Ení. Fota jsou zde: https://picasaweb.google.com/101038906801904925368/Eni

Datum: 16.07.12 20:24

Jejda, krásná potvůrka *palec*

Smrádek - někomu to smrdí, mně to nevadí. Je to jejich přirozený pach, patří to k nim, znám daleko horší puchy...

Jsem tu půjčenou smečku občas kameroval, pošlu Ti odkaz (přes vnitřní poštu) , ať víš, co Tě čeká... ;)

Datum: 17.07.12 14:17

:) ou kej, ráda se kouknu, ale nevím jak je to s tou poštou *nevi**smich*

doplněno 17.07.12 14:21:

Háá už sem našla tu vnitřní poštu*smich*jen tedy počkám na odkaz ;)

Datum: 17.07.12 14:30

Tak už máš zprávičku ve vnitřní poště...

Datum: 17.07.12 18:34

ou kej, stahuju. Ráda se kouknu, nidko jinej neuvidí;)nic*palec* díky

Datum: 17.07.12 22:40

Není zač, pak napiš, jak se Ti ta smečka líbí... :)

doplněno 17.07.12 22:41:

P.S,: stažené videjko můžeš ukazovat dál, to neva! Jen nerozšiřuj odkaz a heslo, ju? ;)

Datum: 19.07.12 13:15

Ňáko se mi to nedaří stáhnout... O.o Budu se pokoušet to zkouknout;)Pak dám určitě vědět :)ps: heslo a odkaz si vezmu do hrobu *smich*

Od: labut27*
Datum: 10.07.12 12:25

moje teta má fredky a vubec nesmrdí*tuc*

Datum: 16.07.12 18:55

:) snad to bude tak i u nás ;)

Od: nicol*
Datum: 16.07.12 15:28

Stejně jako každé zvíře, má i fretka svůj charakteristický zápach. Fretky jsou opravdu silně cítit, když jsou v říji (samci jsou cítit více, protože oproti samicím jsou v říji prakticky "pořád"), jinak cítit na "sto honů" nejsou. Samozřejmě se o ní musíš starat, což znamená pravidělně (nám stačí jednou týdně) měnit pelíšky a umývat klec a denně vybírat záchod. Co se týče koupání, je to zbytečné, pokud není fretka špinavá (my koupeme asi tak 3x do roka) - moc dlouho fretce vůně z šampónu nevydrží a druhé den už začíná mít svou přirozenou vůni, takže je to zbytečné, jen bys jí častým koupáním vysušovala kůži a srst.

Takže fretku ano, je to skvělé zvíře (i když ta naše se rozhodně mazlíkem nazývat nedá), při pravidelné a poctivé péči se ti rozhodně nestane, že si někoho pozveš do bytu a ucítí smradlavou fretku ;)

Datum: 16.07.12 18:56

Ou kej :) budu se snažit dělat vše nejlíp. Už se na ní moc těším. ;) Ps: díky za pomoc.

Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 19:04

Ahoj, kamarádka taky měla fretku, jestli doma smrděla netušim, každopádně ji měla perfektně vycvičenou na vodítko, skoro jak psa :) a díky procházkám pak prej nedivočela v kleci, jako mé další kamarádce, která si ji musela odstěhovat z pokoje, páč fretka dělala hroznej bugr :D

Datum: 16.07.12 19:53

Tak to děkuji za radu, co nejvíc utahat venku *smich*;)

Od: nikol511*
Datum: 17.07.12 00:39

Dobrý den,

ano, fretky opravdu smrdí a to hodně.. Měla jsme ji doma, ikdyž jsem ji denně všechno měnila, tak byla cítit.. Takže bych fretku určitě nedoporučovala, pokud ji nechcete mít venku ;).. Ale ona má takový svůj specifický pach, takže když ji vemete do ruk, smrdíte i vy.. ;)

Datum: 17.07.12 14:16

Jak říkají i ostatní, někomu smrdí někomu ne. I přesto děkuji za příspěvěk. ;)

Od: hakunamatata
Datum: 18.07.12 13:22

No, strašné... Jak se to vezme. Sama jsem ji měla a smrdí opravdu hodně, nicméně já ji neměla kastrovanou, byla mladá a tak hygienu nedodržovala, zkrátka mi kadila kde to šlo. Dodnes - a je to tak čtyři roky, ji cítím z některých věcí. Pak mi utekla - dodneška nechápu kudy a jak. Ke psům či kočkám bych to nepřirovnala, protože pokud člověk chová psa či kočku, tak to mnohdy není při příchodu do bytu(pokoje) poznat, ale fretka ano. Setkala jsem se většinou s názory, že fretka zkrátka a dobře smrdí. A když jsem ji nechtěně vyděsila, vypustila sekret ze známých análních žláz, a to byl opravdu smrad neskutečný. I přesto všechno bych si ji pořídila znova. Ale jen do baráku a do vnějšího výběhu, dovnitř už ne.

Datum: 19.07.12 13:18

To je mi líto že utekla:( už jsem s tím srovnaná že to nebude konvalinková vůně. Děkuji za příspěvěk :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.