Štěně a plovoucí podlaha

Od: Datum: 02.06.12 18:30 odpovědí: 14 změna: 13.06.12 20:44

Dobrý den,
budeme si kupovat štěňátko. Při základních návicích ale asi dojde k tomu, že se někde štěndo vyčůrá, chtěla bych se zeptat, jak jste to dělali, když máte plovoucí podlahu? U naší, i když třeba něco vylijeme, tak to musíme rychle utřít aby se tam nevytvořili takové ty skvrny u těch ''spar'' nebo jak se tomu říká :D - Prostě u těch hran, kde končí jedna deska. A tak se chci zeptat, když se štěňátko někde vyčůrá, asi to podlaha velmi rychle vsákne a to mě asi klepne, protože zničenou podlahu mít nechci :(. Jak to tedy udělat?
Máme celkem dost velký byt (mezonet, ale nepředpokládám, že štěňátko by se dostalo i po schodech, u kterých je schod celkem vysoký - ale nikdy neříkejte nikdy ) a tak nevím jak to udělat? Mám udělat v jedné místnosti nějakou velkou ohraničenou plochu, kde bych položila všude noviny a štěňátko bych tam dávala na noc? (- Přemýšlím, že jí udělám v ložnici). Přes den bych si ho ohlídala, ale pak v noci? Chci štěňátko naučit vykonávat potřebu venku, tak nechci aby si zvyklo chodit na noviny :(.
Bude to můj první pejsek, tak mám trochu obavy . Děkuji předem za všechny odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 02.06.12 18:57
avatar

Dobrý den. Nepíšete, jaký druh pejska to bude. Začneme tím, že to bude štěňátko, které bude stále doma, nebo také bude chodit ven na zahradu a pod.? Píšete, že štěňátko bude dole pod schody. U schodů si můžete nechat udělat mřížku, tím se zabrání, aby štěňátko se dostalo dál, než chcete. Nejlépe udělat štěňátku místečko poblíže dveří, kudy se chodí ven. Ohraničit mu toto místo, kde bude mít pelíšek, hračky, misky na jídlo a vodu. Tam mu můžete na zem dát starší koberec, nějaké vaše starší triko,(špinavé - spocené) do kouta rozložené noviny. Tím si určíte místo, kde pejsek, když bude doma sám, se i vyčůrá. V žádném případě, bych ho nebrala do ložnice, nebo někam jinam, kde může, (když to bude pes) označkovat celý byt i nábytek. Až se štěňátko, naučí dělat potřebu venku, tak mu můžete dovolit být u vás. To je jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublinaunosu
Datum: 02.06.12 19:15

Ještě také počítejte s tím,že bude i škrábat,hrabat,honit se po bytě a vše v dosahu kousat...to ta plovoučka dostane ,,záhul,,.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verkaberka15*
Datum: 02.06.12 19:28

Tak plemeno je to Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Kanadský retrívr.

Jak jsem psala, bydlíme v bytě, zahrádku nemáme. S tou mřížkou je to dobrý nápad, ale naše kočka by ji musela přeskakovat, protože jídlo a záchod má pod schodama, což je vlastně další ''problém'' - ale dokáže se úplně v pohodě protáhnout mřížkama v zábradlí a můžu jí to ohraničit aby jí k její mističce a záchůdku pejsek nemohl, takže to bude nejlepší .

Jinak proč do ložnice? Myslela jsem, že pejska umístím někde kde i spím, nebo to nebude vadit, když tu plochu udělám někde u domovních dveří - v předsíni, máme dost místa - a pak tam dám teda pejska a zavřu si v ložnici? *nevi*
Jinak plovoučka přežila i drápy kočky - sice pes není kočka a bude to mnohem horší, ale když najednou kočku něco popadne, prudce se rozeběhne, což slyšim i jak těma drápama škrábe o tu podlahu a najednou se chce zastavit a udělá takovou otočku a zatíná drápy do podlahy, přičemž po tom všem nezůstane ani škrábaneček, tak myslím že to s pejskem, který má větší sílu atd. to dopadne snad celkem dobře a kdyžtak koupíme koberce no ... :D

Od: viky®
Datum: 02.06.12 19:46
avatar

Vaše kočička si poradí i s 2 metrovým plotem, taková mřížka, bude pro ní, hračka aby přelezla. Když si štěňátko dáte hned do ložnice, tak musíte počítat s tím, že vám nejen počůrá všechny prostory, kam se dostane, ale také okouše nohy a může potrhat nějaké věci. Pro pejska je nejlepší, když bude mít právě koutek, kde vám nebude vadit, když se pejsek vyčůrá, nebo vykaká, než se naučí chodit ven, proto jsem napsala, dole pod schody.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: verkaberka15*
Datum: 02.06.12 20:30

viky: Dobře, děkuji .
lottka: Ahoj, děkuji ti za nabídku, ale plemeno mám vybrané a chovatelské stanice vyhlédnuté ;). Promiň, ale o bišonka nemám zájem, ale, upřímně, nevěřím nikomu kdo má čistokrevná štěňata, ale nemají PP ;). Buď je to kříženec, nebo to je omyl - nechtěně nakrytá fena bišonkem s PP? Nebo jste se drželi přísloví, že každá fenka musí mít aspoň jednou za život štěňata? Ne-ne, promiň, ale nechci. Chtěla bych pejska od seriozního chovatele a s PP. Sice to bude pejsek pro radost, ale aspoň budu vědět - co to mám doma ;). Myslím to dobře, nechci tě nějak napadat a je to jen můj názor.
I naše kočka je čistokrevná Britská černě stříbřitě mramorovaná - whiskas s PP a máme jí jen pro radost.
Ale to jsem tu říkat nechtěla, a chtěla jsem se ještě zeptat..:
Jinak, chovatel, který se mě líbil (zatím jen chování, ochotou apod. - samozřejmě plánujeme nezávazné návštěvy atd.) mi ještě řekl, že štěňátka si můžeme odvézt až kolem konce 9. týdne. Je toto vhodná doba?
Jinak ještě přemýšlím nad fenkou nebo psem. Ráda bych slyšela i váš názor a i zkušenosti.
Je mi to, abych pravdu řekla celkem i fuk. Chci pejska jako společníka na výlety, procházky, k vodě apod. Nechci ho vystavovat, mít štěňátka, závodit apod. Chci ho prostě pro radost.
A pokud by to bylo důležitý, máme doma kastrovanou kočičí slečnu .
Děkuji všem za odpovědi.

Od: pb®
Datum: 02.06.12 20:01

Mam zabranu na schody kvuli diteti, kockam to nedela problem. Z jedne strany maji skrabadlo, po kterem muzou vysplhat, kdyby se jim nechtelo skakat a z druhe strany prkno polozene jednim koncem na schody a druhym na vrsek zabrany, takze po nem mohou prejit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 03.06.12 10:34

Je dobře,že máte kočičku a pak teprve pořídíte štěně.Sžívání je tak jednodušší,než když je to naopak.Do bytu je vhodnější fenečka,protože ty mají mírnější povahu.Ovšem zase je to nepříjemné při hárání.Pro štěně je nejdůležitější období vtiskování.Učí se důležité věci od svojí mámy.Ale retrívři mají hodně štěnat a i ten nejlepší chovatel,když odchovává štěnata v kotci a pouští je poběhat na zahradu,je čistotě nenaučí.Štěně které má žít v bytě,je nejlepší odebrat po prvním očkování,to je přibližně v 7.týdnech.My když jsme si pořídili do bytu štěně,tak jsem si vzala na týden dovolenou.Nedělala jsem pomalu nic jiného,než že jsem ho nosila ven.Po každém vyspinkání,chvíli po nakrmení,když se divně motal,čenichal a hledal si místečko..Bylo to ze začátku až otravné,ale stálo to zato.Věřte nebo ne,ale ani jedinkrát se nevyčůral ani nevykakal doma.A když jsem začala chodit do práce,tak když nebyl nikdo doma,tak jsme ho ze začátku zavírali do prostorné a světlé koupelny.Měl tam pelíšek,mističky s vodou a žrádlem ,hračky a noviny.Je pořád velice čistotný.Nikdy jsme s ním neměli jediný problém doma,na hotelu,na návštěvě...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 03.06.12 12:16
avatar

Dobrý den. Co si vybrat, fenečku, nebo pejska? Z naší zkušenosti bych brala fenečku. Fenečka je mazel. Když hárá, tak se to dá vydržet. Pejsek, ten očůrává vše, kde může zvednout nohu. Kdekoliv se hárá fena, tak se může přetrhnout, aby se za ní dostal. Jak píše nahoře Arvi, má pravdu, štěňátko se nejlépe učí, když je malé. Když máte kočičku, tak bych brala fenečku, aby si také rozuměly dámy. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verkaberka15*
Datum: 03.06.12 15:45

Dobrý den,
děkuji za vaše zkušenosti, vezmeme si tedy fenku .
Děkuji mockrát všem za odpovědi.

Od: marenka*
Datum: 03.06.12 20:54

Trochu bych se ohradila k tomu co stále píšete o psech a značkování. Mám psy dva, v bytě a nikdy se nestalo, že by značkovali nábytek. Ano, jako štěňata občas udělali klasickou loužičku, stejnou jako fenka. Ve chvíli kdy uměli zvednout nohu a značkovat, byli dávno naučení venku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.06.12 21:10
avatar

Mařenka, to jsem ráda, že jste se ozvala. Chyběla jste mi! Moc! *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.06.12 09:40

Souhlasím s Mařenkou. Psi sice značkují, ale je-li v bytě, nedělá to, tam už to jeho je. Značkuje po venku. Vlastně se ani jinak vyčůrat neumí. Pokud pes značkuje v bytě, je něco špatně a většinou je to vina páníčka. Hárání u fenky se dá přežít. Buď s hadrou v ruce, nebo psíma kalhotkama a vložkama, ale to jsem viděl jen jednou v životě a málem jsem puknul smíchy. Ale tenkrát byla ta vložka skoro větší než celý pes*smich*. Jinak štěně samozřejmě dělá loužičky doma, než se naučí, že to musí donést ven.

Ta ohrádka na noc není špatný nápad, ale hned ráno rychle ven a ještě před tím pokárat za každou loužičku. Stačí přistrčit čumák k loužičce, eventuelně mírně ťuknout novinama přes zadek, nic razantního, jen aby věděl, že udělal něco špatně. A nevypravovat mu, jak je to škaredý, stejně nerozumí. Stačí jednoslabičné napomenutí. Fuj, nesmíš a podobně.

Jinak je-li nebo není mazel nezáleží na pohlaví. Jsou vzteklé fenky a mazlící pejsci, tam to je o nátuře každého jedince a možná kapku o sžití s ostatními v rodině a okolí. Stejně jako u lidí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: racice*
Datum: 10.06.12 14:46

Dobrý den! Gratuluji k rozhodnutí pořídit si pejska Přinese vám do životra hodně radosti. My jsme doma "odchovali" dvě štěnátka, tak snad mohu také přidat nějakou radu.

První týden, když jsme si štěňátko pořídili, jsme s ním byli doma, aby si pejsek zvykl a naučil se rituály. No a aby se naučil, že se čůrá venku a ne doma. Štěňátko čůrá většinou, když se probudí nebo nažere, tak je dobré ho hned v tuto dobu vystrčit ven a nechat ho udělat potřebu. No a přitom je dobré říkat takové ty infantilní věci jako "udělej loužičku" *smich* a pak hooodně chválit! Štěňátko se to velmi brzy naučí, tenhle reflex si s sebou ponese i do dospělosti a vy pak budete mít o starost při venčení méně, když budete třeba někam pospíchat a nebudete moct čekat až ...

Máme výhodu, že máme zahrádku, ale prvního pejska jsme si pořizovali v zimě, tak musel být přes den doma, aby nenastydl. Vyhradili jsme mu prostor na chodbě, kde nemohl nic zničit, nechali jsme mu hračky a pelíšek a zvesela odešli do práce. Po návratu doma bylo "bojiště" ;) ... s tím prostě musíte počítat.

Velmi dobrou zkušenost jsme udělala s inkontinenčními podložkami. Používala jsem je místo novin na čůrání, protože mají větší sací schopnost než obyčejné noviny a zespodu je nepropustná vrstva. Používala jsem buď inkontinenční podložky do postele, ty se dají koupit v lékárně nebo ve zdravotních potřebách. Nebo existují specielní pro štěňátka a ty jsou snad něčím napuštěné, takže to štěně přímo láká k tomu, aby zde vykonalo potřebu. Pejska jsem naučila, že čurat se chodí na jedno místečko (konkrétně na podložku) a pak jsem měla o to jednodušší úklid. Když se pejsek naučí, že se chodí na podložku, dá se pak postupně sunout ke dveřím ... a pak až ven ... a hotovo.

A k volbě, jestli fenečku nebo pejska ... záleží na vás. My máme dvě holky a jednoho pejska. Pes mě miluje, fenečky jsou víc fixované na manžela... ale poslouchat musí nás oba :) Co se týká čistotnosti, s pejskem byla větší práce, fenečka byla od mala velmi čistotná a na pelíšku a doma nikdy nic nevyvedla. Aůe je to asi hodně o individualitě, každý pejsek je jiný ;)

A ještě jednu radu. Nezapomeňte od začátku dodržovat pravidla, která chcete, aby pejsek dodržoval. Pokud mu jednou něco dovolíte, tak mu později budete velmi špatně vysvětlovat, že teď to bude jinak. Např. pokud nechcete, aby za vámi v budoucnosti chodil do patra do ložnice nebo do postele, tak ho tam nesmíte vzít ani jako štěně první den. Vím, že je to o srdíčko, když v pelíšku pláče štěně po mamince a po brášcích, ale zvykne si. A no to jsou taky triky ;) a překvapivě může pomoct i přítomnost kočičky.

Pokud budete potřebovat ještě nějaké rady, tak se klidně ozvěte!

Krásný den a hodně radosti s pejskem!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym008
Datum: 13.06.12 20:44

Zdravím,

Také bych se chtěla ohradit vůči pejskům. Mám doma jednoho pejska a je mazlivý,když potřebuju aktivní,dokáže se skvěle soustředit a nikdy nám neočůral nábytek ani nic jiného. V životě nám nic nezničil,ani nábytek,ani podlahu,prostě nic! A to bývá většinou dopoledne sám doma. Fenka je určitě skvělá volba,s kočičkou se snesou lépe. Každopádně si nemyslete,že za celý svůj život Vám pejsek na podlaze neudělá jedinou loužičku nebo bobe. Stačí aby něco špatného snědl a může Vám roztahat exrementy a moč po celém bytě. Ale určitě to za nejlepšího přítele stojí. Věřte nebo ne,ať udělá ckoliv,ať zničí cokoliv,ať udělá bobků milion budete jí milovat protože na tom pak nezáleží. Mi máme na podlaze taky několik skvrn a nikdy mi to nevadilo,odměnou za to je můj čtyřnohý přítel za kterého bych položila život.

Přeji hodně štěstí a krásných chvil s novým pejskem :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.