Čištění očí a uší yorkšíra

Od: Datum: 02.06.12 10:59 odpovědí: 2 změna: 02.06.12 16:52

Prosím poraďte jak a čím čistit oči a uši 4měsíčního yorkšíra. Slyšela jsem,že se mu musí vytrhávat chlupy z uší,je to nutné a nebolí to? děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.12 13:12

To trhání chloupků pejskovi příjemné není, ale mělo by to být. Máme pudla, u toho je to nutné, ale u yorkšíra to bude stejné; když tam jsou, tak se musí odstraňovat. Ale trhat, ne vystříhávat. No a tolikto zas nebolí, záleží ovšem na tom, jak si na to troufnete a jak se pejsek dá. Pokud si netroufnete, udělal by to i veterinář nebo střihačka. Náž veterinář má nějaký pudr či či, který ty chlupy změkčí a uvolní a pak je vytrhá takouvými kleštičkami (peánem).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.06.12 16:52

Uši pejskovi stojí? *hej*Jestli se mu nepostavily, je údžba složitější. Nejbezpečnější ukazatel je, čichnout si ke zvukovodu. Jestli mu jen trošku "voní" tak je bez problémů a vytrhávat není třeba. Ale jestliže mu uši smrdí a navíc pejsek ještě třepe hlavou, je potřeba vzít pinzetu a z uší, úplně z hlavy, vytrhat. Z uší myslím zvukovod a jen vnitřní část boltce. *hej*Já někdy trhám, když mám pocit, že ucho voní intenzivněji, ale jinak ani ne. Zvláště pak pár dní po koupání je potřeba čichnout, jestli se do ucha nedostala voda a ouško se nezapařilo. Jasně že to bolí, ale je to pořád lepší, než zapařený šurvajz a infekce, která je velice urputná a dlouho se léčí. *hej* Na očička stačí tamponek namočený ve vodě. Kdyby výtok z oka byl silnější, vezměte na oči Opthal nebo Optalmoseptonex. Zajděte za střihačkou pejska představit a ať vám vystříhá chlupy mezi očima a ve vnitřních koutcích očí. Aby viděl a v porostu se nedržely ospalky plné bakterií a kvasinek. Koutky očí je třeba pečlivě hlídat a nedovolit nějaké usazeniny a binec. A také je potřeba ostříhat špičky uší, kolem řiťky a píndík a kolem tlapek, aby se mu v nich nedržel binec z venku.;) Pohlaďte za mě svého pejska

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.