Výběr filtr a čerpadla do akvária

Od: Datum: 30.05.12 21:04 odpovědí: 22 změna: 11.06.12 19:19
avatar

Zdravím, jsme začínající akvarista.. Mám set koupený, zavedený, ale ta filtrace zdarma nebyla nic moc, tak potřebuju koupit novou...

Mám ale chaoz v tom, co je pouze čerpadlo a musí se dokupovat vložky, co slouží jako komplet filtr atd... Níže uvádím pár odkazů, můžete mi poradit prosím?

1.

www.chovatelskepotreby.com/z3145-bioakvacit-filtr-do-300l Tohle je prosím normální filtr, který zapojím a jede, nebo potřebuju ještě čerpadlo?

2.

http://www.chovatelskepotreby….com/z3192-filtr-vnitrni-mini To samé, filtr lze jen zapojit? Pěna je kde? Uvnitř?

3.

http://www.chovatelskepotreby.com/z2816-jbl-uniclear-2006 Taková pěna fo litrů, rozměry uvedené jsou, ale není tam průměr vnitřní díry, lze tedy nasadit na jakýkoliv filtr?

4.

http://www.chovatelskepotreby…z3105-cerpadlo-vnitrni-sp-500 Tohle čerpadlo slouží prosím k čemu? Lze na něj nasadit ta pěna a funguje jako filtr?

Děkuji mnohokrát osobě, která mi zodpoví všechny 4 dotazy, odměním se


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aroff
Datum: 30.05.12 21:37

Michale v první řadě o jak velké akva jde? Ten první fitr je klasický bublifuk a pozžebuješ k němu jen vzduchovací motorek. Ten druhý je vnitřní filtr a po zapojení do zásuvky hned jede. Filtrační medium je uvnitř. Třetí jsou vložky do filtu a potřebuješ k ním čerpací hlavu. To čtvrté je klasické čerpadlo, hlavně do jezírek. V akvaristice používá když si uděláš vnjší filtr.

Napiš jak velké máš akva a pak něco dáme dohromady. ar

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 21:47
avatar

Jak jinak, na koho se spolehnout, na ARa

Je to jenom 60L akvárium..Takže bych potřeboval poradit, jak vypadá ten vzduch. motorek otázka1 a ta čerpací hlava otázka3...

Vložky poté pasují na všechny čerpací hlavy? Díky zatím

doplněno 30.05.12 21:47:

Nejlépe na té stránce, budu tam objednávat...

Od: aroff
Datum: 30.05.12 22:06

No michale na tomto shopu bych já asi neobjednával. Mají tam prd výběr a navíc je od Fy Resun a to není moc dobrá značka. Pokud kupovat čínské vybavení akvárka tak ATMAN. Ten je solidní a hlavně seženeš i náhradní díly, což u Resumu je problém.

Tyhle vnitřní filtry mají poměrně dost malou vložku, která se brzo zanese. Já jim moc nefandím. To je opravdu lepší obyč bublifuk. Ten vzduchovací motorek je toto http://www.chovatelskepotreby…om/z3117-vzduchovadlo-ac-9801 zase jen od Resum.

Já osobně bych do tvého akva použil čerpací hlavici a filtrační pěnu. Ta má poměrně velkou filtrační plochu. Jsou to tyhle dvě části

http://www.rybicky-rybky.cz/r…3-Cerpadlo-hlava-Atman-AT-200

http://www.rybicky-rybky.cz/r…6-Polyuretanova-pena-10x10x16

Jestli je nádrž dost hluboká tak klidně tuto vložku http://www.rybicky-rybky.cz/r…7-Polyuretanova-pena-10x10x20

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 22:47
avatar

Děkuji mnohokrát.. Už jen poslední 2 dotázky, to vzduchodlo je někde venku mimo akvárium nebo musí být uvnitř? A ty pěny jsou universální a vejdou se na každý motorek? Děkuji ještě jednou*palec*

doplněno 30.05.12 22:53:

Ještě se zeptám, když zakoupím http://www.chovatelskepotreby…/z3099-cerpadlo-huppy-sp-1200, bude to vhodná náhrada toho, co jste mi poslal za odkaz vy? A značka to je dobrá? Chtěl bych to koupit tam, protože neplatím poštovné.. Ale není to moc silné? Oproti vašemu 400L/hod to má 700L/hod a místo 6W to má 12W...

Od: aroff
Datum: 30.05.12 23:58

To vzduchovadlo je mimo akvárium, je to vpodstatě malej kompresor, který se používá ke zduchovacím kamenům a právě starším typům filtrů. Těm filtrum se v hantýrce říká bublifuk

Ta čerpacáí hlava v odkazu je opravdu silná, to bys měl v nádrži proud jak v řece (pak problém řasy). Navíc zbytečně velký odběr proudu. Ke všemu zase Resun. Jak jsem psal problém dílů a taky je daleko hlučnější.

Já vím že člověk rád uspoří na poštovném, ale v tomto shopu toho opravdu mo nemají k výběru. Jediné co bych tady asi tak koupil je filtr BIOLOGICAL, ale to je pro tvoje potřeby zbytečné. Ani ty ceny tady nejsou zase tak nizké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 14:19
avatar

Ten BIOLOGICAL mohu mít levněji, řekněme cca 200 Kč... Tak to bych do něj šel... Je to tedy nejlepší volba? On se zachytí předpokládám ze zadu z venku...Ale jak to pak celé funguje? Ještě je třeba dokoupit zase to čerpací hlavu?
Jinak co se týče těch řas, tak s nima také momentálně bojuju, takže to bych si moc nepomohl asi...
Od: aroff
Datum: 01.06.12 11:23

Michale v tvém případě ( 60 litrů) je to zbytečné. Já třeba tento filtr používám jako "pomocný" (chceš li rozšířený) na vratné větvi od vnějšího filtru Tetra ex 1200. Ty bys musel dát do nádrže čerpadlo na hadice vývodů u filtru namontovat kohouty. Pro tebe je nejschůdnější cesta ta čerpací hlava a kostka pěny ( Bioakvacit) . Popřípadě obyč bublifuk, i když já se spíš přikláním k té čerpací makovici. Je to pro tebe nejednodušší řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.12 22:40
avatar

Tak dobře...Díky za rady... Až budu zařizovat v novém bydlení nové větší akvárko (500-1000L), zase se ozvu, ale asi to tam vyřeším obyč filtrem s hlavicí a pěnou a poženu to přes ten venkovní s aktivním uhlím, jako vy

A řasy nevíte, proč tam mám na kamenech, rostlinách atd?

Od: aroff
Datum: 01.06.12 23:04

Je několik druhů řas, to chce dát foto jinak je to jen hádání. Jsou alespoň zelené nebo hnědé? Jak dlouho svítíš? Čím?

Jestli budeš zařizovat nádrž jak píšeš 500-1000 l tak tam pak jedině vnejší filtr, ale to až bude aktuální. Hlavně až budeš nechat akva lepit pořádně si rozmysli jaké rozměry (pro jaké druhy ryb).

Aktivní uhlí je za normálníh okolností k ničemu. To se dává do filtru tak na den-dva, když je třeba potřeba odbourat zbytky léčiv.

Mít tam aktivní uhlí stále je k ničemu do 48 hodin je nasycené a pak na vyhození.

Já mám v tom BIOLOGICAL Zeolit, né uhlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.12 11:00
avatar

Zdravím vás opět,

řasy jsou zelené a část řas na ostřihaných rostlinách jsem se pokusil nafotit a poslat, ustřihl jsem je, protože výše byly ještě silnější..

Svítím obyč bílou zářivkou 11W, viz specifikace akvária http://akvaria.heureka.cz/akv…l-econoline-54-l/specifikace/

Svítím momentálně už 3 týdny od rána cca 6hod do 22hod, dříve to byla tak polovina času...

Myslel jsem, že tohle http://www.chovatelskepotreby…3178-filtr-biological-fbf-500 je akvitvní uhlí, takže co to je uvnitř? To žádný výrobce nepíše, nějaký písek?

Akvo si potom nechám nalepit v běžných rozměre, jen trochu vyšší, chtěl bych moc Skaláru

Od: aroff
Datum: 02.06.12 13:24

Tak podle foto to spíše vypadá na černou Ruduchu. Příčinou je nedostatečné odkalování a výměna vody a tím velké množství odpadních látek ve vodě. Je potřeba častější výmněna vody, jestli je nádrž hodně přerybněná, zredukovat osádku. Jestli se ruducha drží jen na těch rostlinách tak je rovnou vyhoď a pořiď nové. Tu černou potvoru z listu jen tak nesundáš a jestli to necháš v nádrži rozbujet, zaděláš si na problém. Takže častěší výměna vody , odkalování a čistit i zařízení v akva. Počítej s tím, že Ruducha jde čistit špatně, drží jak čert.

Pokud jde o to svícení tak 16 hodin denně je hrozně moc. Začni svítit těch 12 hodin. 11W na 60 litrovou nádrž není mnoho. Ideální by bylo přidat ještě jednu zářivku. Používej zářivky se studeným světllem, ne s teplým světlem.

V tom Biologicalu je origo hlavně křemičitý písek a na dně pár zrnek uhlí. Aktivní uhlí vypadá takhle http://www.tommiland.cz/resun…ni-150-g-ean11129-skup233.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 11:08
avatar

No svícení mohu zredukovat na 12hod, to jo, ale s tou zářivkou bude problém, nevím jestli půjde do akva SETU nějak ještě přimontovat.. Jestli se mi podaří uchytit, tak zase nevím jeslti to utáhne jeden a ten samý (původní zdroj), obě zářivky najednou..

Co se týče ale čištění, tak tímto to nebude... Jelikož jsem měl před pár týdny problém s krupičkou, tak jsem za poslední měsíc čistil cca co 3 den 10-20%, jednou týdne třetinu akvária, filtr čistím 2x týdně, v tomhle ohledu pro to nemohu udělat víc... Ale potvora se drží nejen rostln, ale i větších 2 kamenů co v akváriu mám a dolů to jde opravdu těžce, spíše nemožně, dřel jsem ji z kamene houbičkou na nádobí (novou samozřejmě), a nepustila se, RUDUCHA

Od: aroff
Datum: 03.06.12 12:24

Tak pokud to takto drží je to jasné. Ty kytky vyhoď a dej nové, z nih to budeš těžko dostávat. Nejsou to žádné vzácné rostliny a dají se sehnat od druhého akvaristy za dáčo při protrhávání. Nepočítej s tím, že se ruduchy zbavíš za pár dní.

Skla vzít žiletkou a na kameny je ideální wapka s rotační tryskou, té neodolá ani ruducha.

Nevím co myslíš tím zdrojem, jestli předřadník nebo co to tam vlastně je za světlo, když tak vyfoť ten kryt se zářivkou co tam máš. Nafoť i označení co je na zářivce jestli máš teplou nebo studenou barvu světla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 21:39
avatar

Tak jsem se k tomu dnes dostal... Posílám fotky té zářivky zhaslé i zaplé...Děkuji

Datum: 04.06.12 21:41
avatar

Rozsvícená

Od: aroff
Datum: 04.06.12 22:11

Tak bohužel jsi nevyfotil ten nápis na zářivce. Takhle jen poznám, že jde o polský Aquael. Pominu svůj názor na poské výrobky a rovnou ti řeknu, že jedno z řešení je napelit nad zářivku, přímo na ten plast pásek zrcadla a nebo leštěného nerez plechu.

Nalepit normálně silikonem. Světla bude hned víc. Na druhou zářivku tam moc místa už není, trochu by vadila u toho otvoru pro krmení. Zkus nejprve to zrcadlo a jestli je tazářivka staší než 3 roky, dej novou. To by její účinost už byla taky slabá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 21:24
avatar

Zdravím,

úmyslně jsem nefotil z blízka zářivku, protože na ní žádné rozumné údaje nejsou, až budu doma, zkusím tedy přeci jenom vypsat vše, co na ní je, ale zdá se mi, že kromě Aquel a normy pro odolnost vůči vlhku tam nic není

Zářivka jede teprve asi 3 měsíce jako celý set, takže nebudu asi měnit, Aquael zářivky jde stejně prý měnit pouze za Aquael, takže si nepomohu... Na začátek a naučení mi to stačí, ale příště si udělám vše sám a bude to super

Zrcadlo nalepit nad to, to mě taky napadlo, takže super že to mám potvrzené, uvidím ještě jestli tam budu lepit to zrcadlo nebo plech, ale jedno z toho určitě ano... Ještě tam chci nalepit pásek LED diod, ani tak ne na zlepšení výkonu svítivosti, diody zářivku nepřesvítí... Ale chci je v červené barvě, takže to dá jiné spektrum barvy a také na večer, když bude vyplá zářivka, abych rybky také viděl a ještě v jiné barvě

Od: aroff
Datum: 05.06.12 22:35

Téměř vždy jsou na zářivce potřebné údaje, Na té fotce jsou sice vidět, že tam jsou ,ale jsou nečitelné.

Označení zářivek vidíš na přiloženém fotu. Obě jsou Philips a jedna je studená (TL-D 36w/685) a druhá teplá. (TLD 36/33).

Ty LED pásky jsou jen vyhazování peněz. To jsem zkoušel loni. Po třech měsících se svítivist snížila tak o 80%. Reklamoval jsem, reklamace uznána a po dalších třech měsících to samé. Po další reklamaci jsem to tam už nedával. A to jsem vždy použil vlhku odolné v silikonu. Na druhý pokus byl pásek v utěsněné plastové trubičce, stejně odešel.

To že by Aqueal vyráběl spešl zářivky a jiné tam nejdou dát nevěřím. Ty patice jsou UNI a je to buď stará T8 (G8) a nebo novější T5 (G5). Podle velikosti krytu a předřadníku to typuji na T5 (G5).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.06.12 11:21
avatar

Zdravím vás, omlouvám se za pozdní reakci, byla menší dovolená

Takže jsem zářivku pro vás rozebral a nafotil detailně Uvidíte sám, že ti poláci tam žádnou Watáž nedali, je tam pouze ten nápis z fotky... Ale alespoň mi podle koncovky zářivky poradíte, který typ to je a který mám shánět.. Ta druhá půlka fota je zadní strana přichycení zářivky...

Jinak uvažuju že koupím nějakou menší zařívku úplně malou co má i kryt a přepínač a nějak ji tam ještě nainstaluju, jen nevím v jaké barvě, aby to vypadalo dobře a dělalo rostlinám i rybám dobře... Co se týče toho zrcadla pod zářivku, tak to je tady u poláků také nemožné, pod zářivkou je asi 10 různých nesmyslných výstupků, kteréí nejsou k ničemu ale nebude možné na plochu přilepit zrcadlo, takže spíše tam dám nějak ten plech, který půjde ohnout a na boční stranu přinýtovat... Zatím díky za rady. Michal

Od: ar*
Datum: 11.06.12 12:52

Klasická lineární zářivka 15W.

Barvu světla by měl mít ten Aquael dle značení 6500K to je dobré,ale má menší světelný tok jen 613 lm.

Spíš bych tam dal Osram 15W/865 L T8 Lumilux ta má světelný tok 900 lm (barva stejná 6500 K)

nebo Philips 15W/765 TL-D 830 lm a barva 6200 K. Zrcadlo dej u každé. Jestli jsi to ještě nedal tak tam dej prozatím kus alobalu, ale on časem zešedne a už tolik neodráží. Zrcadlo je "věčné"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.12 18:27
avatar

Tak a když už to budu měnit, není tam lepší koupit rovnou nějakou silnější? Alespoň 20W? Podle čeho jste poznal, že má barvu 6500? Děkuji

Od: ar*
Datum: 11.06.12 19:19

Michale tam nejde dát silnější. Ty zářivky jsou rozdělěny podle délky = W . 18W zářivky (dříve 20W) se dělají v délkách 590mm a ty potřebuješ 438 mm. Ty jsou právě 15W

Informace o zářivkách mám (teda jen nekteré v takové "příručce"), ale normálně se nechají dohledat na netu, když zadáš do google přesné označení.

Tady můžeš vybrat některé zářivky podle paramentů jaké potřebuješ. http://shop.sonepar.cz/zarivka-linearni/c-1053/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.