Kosti pro psa

Od: Datum: 29.05.12 23:14 odpovědí: 23 změna: 02.06.12 21:34

Jaké kosti mohu dát psovi?...Děkuji za rady a zkušenosti.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: polinek*
Datum: 29.05.12 23:19

nejlépe žádné. Velkému psovi,,ty velké kloubovky ,,ale vyjímečně ,,to není potrava zatěžuje mu to organismus. Malému jedině někdy konce ze stehen klouby . nejlíp pomlít.

Ohodnoceno: 1x

Od: aroff
Datum: 29.05.12 23:22

Hovězí, vepřové atd. Nedávat drůbeží kosti a ani kosti z ptáků. Štípouse a dělají jakoby jehly, můžou poškodit žaludek a střeva

Od: viky®
Datum: 29.05.12 23:25

Dobrý den. Záleží, jakého máte psa. Malému pejskovi dáváte jiné kosti, než velkému. Malému dáváte úměrně k jeho velikosti. Pejskové milují, vepřové žebírka, chrupavky, velké kosti od krav, kde si pes čistí zuby a hraje si s ní. Všechny kosti, kde jsou chrupavky, od prasete nožičky, ale jen uvařené a to co pes potřebuje na klouby. Milují také morkové kosti. Nikdy nedávat kuřecí kosti, nebo od králíka. Všechny kosti, které se tříští, nebo mají jehlicový tvar, nedávat, nic ostrého. Jen můj názor.

doplněno 30.05.12 03:21:

Doplněno: Kosti můžete koupit větší množství, (žebírka) dát do mrazáku a pejsek dostane, jednu kost vždy za nějaký čas. Jak radí ostatní, pozor na konzumaci velkého množství kosti najednou, pes by mohl dostat zácpu. I když jsou kosti uvařené. Malým pejskům, jsem vařila kosti v tlakovém hrnci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.05.12 23:29

A hlavně počítejte s tím, že po kostech bude mít pes zácpu. Někdy velkou a problematickou.

Ohodnoceno: 3x

Od: fran
Datum: 30.05.12 09:34

Kosti hovězí - zdroj minerálů, klouby - zdroj chrupavky.
Přemýšleli jste někdy o tom, co jedí divocí psi, tedy psovití, v přírodě? Představte si, že maso a kosti. Nemají nikoho, kdo by jim vybíral to, co pro ně není zdravé a nikoho, kdo by je kontroloval. Přemýšleli jste někdy o tom, jak je možné, že všichni neumřou na protržení střev?
Pokud je pojídání kostí normální, proč se stává, že pes si střevo protrhne a umře?
Odpovědí je existence něčeho, co je nazýváno "jehličkovitý efekt". Střeva štěňat jsou "učenlivá". Pokud se štěňata (a jejich trávicí trakt) setkají s kostmi a úlomky kostí, střeva se "naučí" jehličkovité úlomky otáčet tak, aby nedošlo k protržení sliznice. Takže psi, kteří se s kostmi setkávali jako malí, mohou kosti jíst bez obav. Pokud se pes s kostmi v raném věku (cca do 3 měsíců) nesekal, jeho střeva se jehličkvoité úlomky otáčet "nenaučila" a ouvej!
Asi zase jeden případ toho, že přílišná péče škodí.
Pravidlem je, že vždy je lepší dávat kosti syrové, než vařené, a že je lepší dávat kosti obalené masem, než kosti bez masa. No a samozřejmě - co nejdříve.
Takové pěkná hovězí kost obalená šlacami a zbytky masa zaručí, že štěně doma neroztrhá boty nebo jiné na roztrhání nevhodné předměty, zatímco si odskočíme nakoupit, prostě. Navíc, drahá není.. takže šup do masny...

Datum: 30.05.12 10:09

Hodně záleží na tom, jak je pes veliký a jaký má pohyb, podporující peristaltiku střev. Malí gaučáci, uložení většinu dne v křesle, dostanou zácpu ze dvou kuřecích kloubů. Ten, který má spěch uhlídat zahradu a dlouhé procházky, je bez problémů *jasne* Rádcové přede mnou to vlastně popsali velmi dobře.

Ohodnoceno: 2x

Od: eliss*
Datum: 30.05.12 14:44

Kosti psovi klidně dávat můžete, ale opravdu v rozumné míře, aby neměl zácpu ale hlavně! SYROVÉ, NEVAŘENÉ a nejlépe obalené masem! Vařením kost změní strukturu a láme se na velice ostré kousky, které opravdu mohou psovi ublížit.

Já dám tříkilovému drobkovi asi tak půl kuřecího krku denně.

Od: renka*
Datum: 30.05.12 16:45

Dobrý den, Vašemu malému pejskovi dáváte tedy kuřecí krk syrový? Já pejskův vařím obřas kuřecí krky, ale pak je vždycky musím rozdrtit, protože opravdu mi kostičky připadnou pak ostré..

Od: eliss*
Datum: 31.05.12 08:48

ano syrový, je to fakt škvrně a poradí si i s křídlem :D a opravdu jim z kostí nikdy nic nebylo (fenečky mám dvě). že pes není kostižravec, to tedy pochybuji, protože normálně v přírodě přeci žere třeba malé hlodavce, či myši i s kostma. Jen to chce pro jistotu vybírat ty měkčí, což kuřecí krk je jak nic.

Datum: 31.05.12 10:21

Kuřecí krky bych svým pejskům ráda dala, jak píšete -syrový. Jen mám trošku obavy , protože nejsou na to zvyklí. Vaši pejsci jsou na to zvyklí od mala?

Datum: 30.05.12 15:59

Psovi bych nedala kosti žádné, je to přece masožravec a ne kostižravec. Jak už tady rádci psali, kosti se mohou tříštit /hlavně drůbeží/ a perforovat střeva. Psi také trpí zácpou. Kosti prohlédnout, okrájet z nich dočista všechno maso, nevadí ani chrupavky. To všechno pes s chutí sní, ale kosti opravdu vyhodit. Jaga.

Datum: 30.05.12 16:52

Mockrát děkuji všem rádcům za názory a zkušenosti ..

Od: aduspro
Datum: 31.05.12 10:23

POdle toho jak je pejsek velký :)

Od: ladaadal*
Datum: 31.05.12 10:37

Jago, tentokrát s tebou nesouhlasím. To bys koukala, jak se náš Ozzák celý třese, když mu nesu hovězí kost a jak ji dokáže vycucat od masa i od morku. Je to pro něj jedna z největších pochoutek. No, je pravda, že ji taky dostává 1-2x měsíčně.

A k té zácpě. Po první kosti měl sra...ku jak řemen, od té doby úplně v pohodě. Takže opravdu záleží na rase, velikosti a apetitu každého pejska *hej*

Datum: 31.05.12 12:46

Vašemu Ozzákovi dáváte hovězí kost syrovou?

Od: ladaadal*
Datum: 31.05.12 12:54

Aha, nene, uzenou, syrovou bych mu ji nedal. Nojo, to mi nedocvaklo, že se tady mluví o syrových. Ty nepoužíváme. Každý lepší řezník prodává pro pejsky uzené kosti.

Od: viky®
Datum: 31.05.12 14:23

Dobrý den. Kosti pro psa ještě jednou. Nyní budu psát o velkých plemenech psů. Kosti nedáváme psům proto, že je potřebují ke stravě. Bez kosti s dobrým jídlem, pejskové budou žít. Když jim dáme ohlodávat, větší syrové kosti, telecí velké kosti s klouby, chrupavky, nejen ze s kostí si oberou maso, hrají si s kostí, to je psáno už nahoře, ale trénují si kousací svaly a v neposlední řadě si čistí zuby. Tak jako běháním, si trénují tělo, tak kousáním kostí, si trénují svaly kousací. Jen můj názor.

Od: fran
Datum: 31.05.12 14:26

Jen tak na okraj: V Brně prý dovezou menáž psiskům až domů

http://www.masopropsy.com/ind…main_page=index&cPath=169_172

Oni jsou Brňácí největší pejskomilové, nebo jak?

Datum: 31.05.12 17:52

moje zkušenost - syrové kosti jsou nejlepší, protože jsou měkké, vařením ztvrdnou a ztrácí užitečné látky - nejlepší jsou žebírka i s masem nebo různé klouby a chrupavky... jak už tu zaznělo, záleží na velikosti psa - pro malého psa malé kosti, velký pes zvládne i větší... psi kosti milují

Od: pt®
Datum: 31.05.12 22:40

Kosti psovi? Žádné. Prodávají pro psíky něco jako kůže nebo ucho to je. To mají psíci rádi. Raději se poraďte s veterinářem. Pokud má pes měkkou stravu nemůžete mu dávat kosti.

Datum: 01.06.12 17:03

Psovi kupuji, vepřové nožky, hovězí kosti s kloubem, skelety krůtí, kuřecí i slepičí. Všechno zásadně syrové...jak to přinesu, hodím psovi. To je rachot :) Když se mi zdá, že toho bylo moc a bude trochu zácpa, přidám do krmiva lžíci oleje. Nikdy žádný problém...Pokud pes není zvyklý, začněte postupně s menšíma kouskama. Kosti jsou ideální na posílení žvýkacích svalů, na zuby, obsahují vápník a fosfor. A krásně se tím zabaví...obzvlášť tou velikou hovězí. Hlavně nevařit!

Datum: 02.06.12 20:16

Absolutne souhlas, kosti davam jakekoliv, pokud jsou soucasti jidla, tak i s masem, pokud jako zabava, tak bez masa velkou hovezi kost nebo zebra. Zasadni je ale davat jen kosti syrove, varene muzou ublizit.

Od: jola
Datum: 02.06.12 21:34

vůbac se nemusíš dát psovi velké kosti.Kdz by se ti zdálo že jsou až moc velké tak dej zhruba ve velikosti decimetru.A jestli se ptáš na tvrdost tak mu můžeš dát klidně tvrdé*slunce*ahoj

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.