Thajský Ridgeback, Faraonský pes

Od: Datum: 28.05.12 14:33 odpovědí: 7 změna: 29.05.12 12:37

Dobrý den,

do budoucna bych si ráda pořídila nějakého většího psa a opravdu se mi zalíbily plemena jako je Thajský ridgeback nebo Faraon. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá s těmito plemeny osobní zkušenost - jsou prý poměrně těžce cvičitelné. Mám zkušenosti jen s cvičením malého prcka, Jacka Russella... Nechci si pořídit psa, kterého bych do budoucna nezvládla a trápil by se jak on, tak já...

Děkuji za reakce:)

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pupca
Datum: 28.05.12 15:00

Dobrý den,

thajského ridgebacka jsme si pořídili na podzim, teď mu je 9měsíců, jsme začátečníci (před ním jsme měli trpasličího pudlíka), ale výchova jde zvládnout, ovšem není to jako s vlčákem nebo jinými klasickými plemeny...chce to jiný přístup. Měli jsme i štěstí na úžasné, klidné a mazlivé štěně, díky kterému jsme si naprosto plemeno zamilovali. Zatím však nemáme tolik zkušeností, abychom Vám mohli cokoli tvrdit... Mnoho infomrací získáte na stránkách http://trdcz.eu/forum/ jsou tam i chovné stanice a ať se tam obrátíte na kohokoli jistě Vám rádi napíšou více.

Moc zdravím a přeji mnoho štěstí při rozhodování! :)

Datum: 28.05.12 15:04

Děkuji za reakci :)

A mohu se zeptat, zda ho máte na zahrádce nebo v bytě?

Od: pupca
Datum: 29.05.12 08:02

Dobrý den,

máme ho v bytě 1+1, v bytě je neskutečně líný a hodný, nejradši spí v naší blízkosti nebo na svém pelíšku...venku je s ním větší sranda, ale pozor je to lovec každým coulem a také se thajci musí od malička socializovat s ostatními psy, jinak bývají poněkud nevrlejší...ten náš je trochu více dominantnější vůči psům (srovnatelné velikosti a síly..na malé soky je hodný), takže musíme vybírat ke komu jej pustit hrát a ke komu ne...

Zdravím

Datum: 29.05.12 10:20

Děkuji, já ho právě zvažuju pořídit jako druhého psa k našemu ročnímu russellovi do bytu. Času na něj budu mít dost a když ne já tak přítel, takže socializaci určitě nepodceníme :) Akorát se trohu bojím té dominance. Náš současný pes je takový ťula, neštěká, za každým jde si pohrát, je to ohromný mazel, i když je pravda, že teď zkouší co může, takže na velké psy si dovoluje - vrčí, provokuje... Každopádně děkuji moc za zkušenosti:)

Datum: 28.05.12 17:52

Martina, obě rasy jsou úžasné. Jsou to nádherní psi, kteří ale byli vyšlechtěni k lovu a k běhu a k pohybu. Budete mít, nějakých 12 let, čas, prostor a chuť se psovi věnovat?;)

Datum: 28.05.12 18:53

Já doufám, že ano :) jak jsem zmínila už mám jacka russela, který taky nějakých těch 15 let bude potřebovat moře času a věnování se. Tak si říkám, proč mu nepořídit kamaráda... Samozřejmě chci nejdřív načerpat co nejvíce informací, aby se potom se mnou netrápil:)

Od: manicka1821
Datum: 29.05.12 12:37

Dobrý...jak už zde psali, obě plemena jsou úžasné :) Ridgebacka jsem viděla u tety. Byl líný, ale možná jen proto, že žije celý život na dvorku u baráku. K dětem je hodný, naprostý kliďas. Zato je dobře vycvičený-nemyslím teď výcvik, který se sportovní kynologie týče, ale socializace-dokonalá, přestože ho skoro nikde neberou.

Faraonského psa jsem viděla na cvičáku, jak se cca 16ti letá holčina snažila ho přimět k agility. Moc to nešlo, ale už měla ohaře. Řekli byste, že to fakt není vhodný pes na agi, ale holka s ním po dvou letech(s tím ohařem) začala vyhrávat různé soutěže.

Zkrátka, všechno se dá. A záleží hlavně na majiteli. Však to vidíte na yorkšířích-když je majitel akční, pes je taky. Když jde se starou bábou(teď myslím takové ty ňuňu ťuťu a omlouvám se těm normálním), tak pes je takový taky. Ale hlavně mít na paměti, že obě plemena jsou tvrdohlavá. A doufám, že z toho popisu jsem nikoho nezvýhodnila nebo vám zprotivila. Naopak, obě jsou krásná!. Každopádně, u ridgebacka je to popis trošku zaujatý, přece jen pochybuju, že váš pes bude žít na dvorku a vycházky žádné.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.