Co dělat při úmrtí pejska

Od: Datum: 26.05.12 17:51 odpovědí: 10 změna: 29.05.12 14:10

Prosím poraďte,co dělat. Zemřel nám pejsek,stáří 11 let,chceme si ho pohřbít na zahradě. Nevíme však,zda ho musí vidět veterinář/očkování měl teď v lednu/ nebo nemusí. Jak to bude s odhlášením na MěÚ? Je třeba nějaké potvrzení nebo stačí vrátit známku? Děkujeme za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 26.05.12 17:57

stačí nahlásit na městském úřadě úmrtí pejska, a tím se zruší povinnost platit poplatek. Žádný doklad od veterináře není třeba. Vživotě bych uhynulého pejska nevezl k veterináři, aby se na něj podíval. Okamžitě bych mu dopřál věčný klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahasver4*
Datum: 26.05.12 18:00

Vet by ho vidět měl.Už jen proto aby určil příčinu smrti.Pak si ho můžete vzít.A taky vystaví potvrzení pro odhlášení.Ale někde stačí na úřad zajít a oznámit to.Jak kde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.12 18:04
avatar

To je mi líto, že jste přišli o pejska. Je to vždycky traumatizující záležitost. *plac*Na úřadě stačí vyplnit tiskopis a od dne odevzdání se zastavuje placení daní. A pokud pejsek neumřel na nějakou infekční nemoc, nic jiného a nikam jinam hlásit nemusíte. Najděte pěkné místečko na zahradě. Já mám Bubu pod rozrostlým rozrazilem.A vždycky, když si na ni vzpomenu, zastaví se mi na chvíli dech a srdce. *sok* A začněte se ohlížet po novém pejskovi. Nebude to vaše nevěra, protože váš pejsek měl s vámi a vy s ním, kus pěkného života. A život jde dál.*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cl
Datum: 26.05.12 20:11

Přesně jste to trefila - 9.března nás to potkalo. Doteď se s tím nedokážem vůbec srovnat. Ale když se rozhoduji, že se po nějakém pejskovi porozhlédnu přepadne mě pocit viny - připadám si opraqvdu jak zrádce :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.12 20:54
avatar

Žádný zrádce! Každý pejsek čeká na svého pána. Tak ho nenechte dlouho čekat. Ale velmi doporučuji, aby měl úplně jiné jméno. Každý si zaslouží být sám sebou unikát, žádná náhrada.

V sousedství mají někteří pejskové už třeba potřetí stejné jméno. Nelíbí se mi to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.12 18:09
avatar

S veterinářem si nejsem jistá. Můj pejsek musel být uspán, takže veterinářka potvrzení vystavila. Na MěÚ ho ale nechtěli (možná proto, že mě znají). Pejsek pošel na začátku roku, před placením poplatku. Ale při jiné příležitosti (syn měnil trvalé bydliště) mi vrátili poměrnou část ročního poplatku za komunální odpad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 26.05.12 21:45
avatar

Dobrý den. V 11 letech pejsek zemře. Nikam s ním nechoďte, najděte si na zahrádce místečko, kde nemáte nablízku žádný vodní zdroj, a udělejte mu pěkný hluboký hrobeček. Kousek koberečku, ať se mu odpočívá dobře. Nahoru zasadit nějakou květinu - trvalku, nebo keříček, který vám ho bude připomínat. Na OÚ, pejska jen odhlásit, že zemřel. Brzo se podívat po novém pejskovi, pomůže vám to překonat smutek.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.12 07:18
avatar

Naprosto přesně napsané.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.05.12 09:28

Přesně jak píše Viky, ještě bych doporučil cca 30 cm na tělíčko položit placatý kámen proti vyhrabání jiným zvířetem. Kytky jako rozloučení a můžete použít pěkný oblý kámen jako náhrobek. Je to smutné, ale je to život. Nové štěňátko vám pomůže rychleji zapomenout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.12 14:10
avatar

Přesně tak. Mám na zahradě pod keři pochovaného Čertíčka, Betynku i Aronka. Nikdy bych je nehodila někam do kafilérie, byli to členové rodiny, které měli všichni rádi. O Vánocích na ně čekal pokaždé pod stromečkem i nějaký ten dárek. Bohužel, už je nemám.

Nahlaste na OU, že pejska nemáte. U nás jsme za ně platili pokaždé s komunálním odpadem, tak jsem jen řekla, že za pejska už ne. Veterináře bych nezvala, pejsek umřel evidentně věkem. Dala bych mu s sebou jeho oblíbenou deku, hračku. Hrobeček hluboký aspoň 80 cm.,

Budete se mi smát, ale na Vánoce a na Dušičky jim tam pokaždé rozsvítím svíčky. Měli jsme je rádi a nezapomeneme na ně. *plac*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.