Soužití psa a týdenních koťátek.

Od: Datum: 25.05.12 04:29 odpovědí: 6 změna: 26.05.12 11:21
Dobrý den, mám roční fenku jorkšíra a bojím se co udělá s týdenními koťaty, až je najde v kočičím pelíšku pod postelí. Mám kočku i s koťaty nadále izolovat ( což se jí nelíbí ), nebo si poradí sama? Bojím se, že koťata odnese a pes se na ně dostane. Nemohu být s nimi pořád. Děkuji za odpověď. Jana
doplněno 25.05.12 14:12:

*palec* Děkuji za všechny odpovědi. Prozatím jsem nechala kočku i s koťaty v ložnici a do dveří jsem dala desku, kterou přeleze kočka i pes, ale pes dostal pokyn, že tam nesmí a ZATÍM to respektuje. Jsem však doma a hlídám... *jasne*

doplněno 25.05.12 14:14:

odkaz na video čerstvě narozených koťat:

teď už mají týden

doplněno 25.05.12 14:30:

video kojící kočky:

doplněno 27.05.12 11:16: Dnes mají koťata 8 dnů. V noci si je kočka přenesla do skříňky na ručníky. Pes spal v přízemí v pelíšku, takže si zatím myslím ničeho nevšiml. Stále jsou odděleně i když kočka už může chodit všude. Je hrozně hubená a žere za 7. Zatím všech 6 koťat je ok. Posílám dnešní fotku.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 25.05.12 04:57

Dobrý den. Jestli žije pejsek a kočička ve společné domácnosti, tak nic. Nechte pejska za vaší přítomnosti, ať kočičku najde. Uvidíte sám, jak bude kočička reagovat. Jak by začala kočička mít o koťátka strach, tak by je začala přenášet jinam.

U našich sousedů je živo. První se narodila čubičce štěňátka, byla doma v košíku, nyní už spí v košíku v garáži, mají 4 týdny. Po dvou týdnech jim slehla kočička a narodila se koťátka. Tak je doma v košíku i s koťátky. Jezevčík, táta štěňat, strčí hlavu do košíku ke kočce a prohlíží si je. Nic jim nedělá, jen se na ně chodí dívat. Kočičce to také nevadí, že tam strká čumák. Oba pejskové a kočička žijí ve společné domácnosti.

Datum: 25.05.12 09:53

Já si myslím, že se nstane vůbec nic. Pár chvilek bude trvat, než si to kočka s pejskem vyříkají a než zjistí co mohou a co ten druhý už nedovolí. Nechejte je, pod dozorem, kdyby šlo do tuhého, ať si to srovnají sami. Jestliže jim do toho budete brzy mluvit, oba to nezjistí a neřeknou si to. *hej*Jork není lev, který sežere cizí mláďata. Fenečka už vůbec ne. Je nakonec docela možné, že bude koťátka hlídat, když mamka nebude doma. Nebojte se, to bude dobré.

Datum: 25.05.12 09:58

Yorkšír...pes...pejsek...mini pejsek...

V tomto případě bych se spíše bál, že koťata ublíží psovi než naopak...

Pokud nemá problém s kočkou, pak si pravděpodobně zvykne i na koťata...

Ne každý pes je nepřítel koček.., zvláště těch co bere "za vlastní"...

Od: pb®
Datum: 25.05.12 13:13

Znam pripad z chovatelske stanice, kdy jorksirka, mimochodem velmi malicka vzrustem, opakovane nekolik vrhu kotat utahala. Proste se ji kotatka tak libila a porad je tahala, az to kotata neprezila.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.12 22:59

Manželovi rodiče vždycky měli kočky a psa. Zvířata spolu spala, žrala, hrála si a občas pes kočky šikanoval (třeba na kočku šlápl a stál na ní, přičemž jí špičkami předních zubů okusoval srst na zádech, až měla lysinu, ale nikdy jí neublížil; kočka řvala, my jsme psa odehnali a kočka čekala na místě, až na ni zase šlápne

doplněno 25.05.12 23:01:

A když měla koťata, pes byl nesmírně pozorný, opatrný a něžný. Starostlivě ji olizoval a vypadalo to, že hlídá, aby se kočce ani koťatům nic nestalo. Až koťata povyrostla, zase po kočce šlapal, ale nikdy, když čekala nebo měla čerstvá koťata.

Datum: 26.05.12 11:21

Tazatelka, napište jak se jim všem daří! Jak to zvládají? Jsem zvědavá :D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.