Vnitrni a vnejsi filtr + vymena vody akvarka

Od: Datum: 24.05.12 13:54 odpovědí: 5 změna: 25.05.12 20:09

Dobry den,

chtel bych se zeptat, jsem zacatecnik v akvaristice a nemam moc zkusenosti. Mam doma akvarko na 120 litru, akvarko je mam jiz zavedene ap ouzivam v nem vnitrni filtr, ktery byl s akvarkem primo dodan a je v nem zabudovan na pevno.

Vzhledem k tomu, ze chci do akvarka zasahovat co nejmene, obzvlaste nyni, kdyz se mi zde dari zachovat spravnou rovnovahu, chtel bych se take vyhnout castemu meneni vody.

Zajima mne, zda je treba mozne pouzit v akvarku 2 filtry - vnitrni puvodni co nyni pouzivam a k nemu nejaky vnejsi (libi se mi Tetra, kterou zde shodou nahod nekdo z diskutujicich doporucoval). A zda je pak treba mozne menit vodu az po delsi dobe napriklad mesic, 2 mesice ...

Chtel bych doplnit ze v akvarku mam pomerne dost rostlin, nepouzivam CO2 pro jejich vyzivu a mam zde zhruba 20 ryb.

Predem dekuji za rady!

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 14:54

Voda se v akváriu NEVYMĚŇUJE všechna! Max tak 1/3 vody týdně nebo 14 dní. Jen se dolévá množství, které odčerpáte při odkalování. Kdyby jste ji měnil, je to jako založení nového akvária.

Proč chcete dva filtry?

Od: zacatecnik*
Datum: 24.05.12 15:15

Vim, ze se nemeni cela to by mi rybicky asi nerozdejchali Zase nejake zkusenosti v tom jiz mam.

Jde o to, ze bych se rad vyhnul prave te vymene casti vody, jak pisete 1x za 14 dni. Prijde mi, ze i tak je docela zasah do prostredi co tam je a proto jsem uvazoval, ze s pouzitim 2 filtru nebo 1 vykonnejsiho by se nemusela voda menit tak casto.

Jaky je na to Vas nazor?

Od: edge®
Datum: 24.05.12 16:56

Jde ti oto, že jsi líný měnit vodu jednou za 14 dní nebo, že je to jakýsi velký zásah do ekosystému akva?

Pokud si myslíš, že je to velký zásah, proč by se to jinak doporučovalo? Ono nejde ani tak o samotnou výměnu vody, ale hlavně o odstranění kalu, který se usazuje na dně akvária. Rybyčky když papají, tak taky kaka*í *smich* Ale případně taky zbytky potravy, které dopadnou na dno, tlení rostlin apod... No a pokud nebudeš odkalovat nepomůže ti ani 10 filtrů proti nadměrnému zvýšení dusitanů a dusičnanů a kdoví čeho všeho ještě ( CO2 atd. atd. atd...);)

Od: zacatecnik*
Datum: 24.05.12 23:39

Oznacil bych to jako dobrou odpoved, ale nejak mi to nejde :(

Kazdopadne asi je to i z me lenosti, to nepopiram Ale i ohledne toho zasahu, myslim ze ta vymena kytkam v akvarku moc nesvedci. A co se tyka toho odpadu na dne, tak jsem doufal, ze velkou cast zlikviduji prave kytky a spolecne s nimi sneci, ancitrusi, a krevety.

Kazdopadne diky za informaci, asi mi nezbyva nez dal odsavat kal na dne

Od: edge®
Datum: 25.05.12 20:09

Kytky ti nic nezlikvidují. Otom, že některým rostlinám ten kal možná dělá trochu dobře není pochyb, ale spíš jde o zvýšený CO2. Šnek ti výkaly žrát nebude ancistrus už vůbec ne. Možná tak pancéříček, ale ten spíš zbytky potravy možná rostliny nevim no.. O krevetkách skoro nic nevim, ale žeby požíraly výkaly... A ikdyž všechny ty ryby by ti ten kal požíraly pořát i oni samotní produkují znovu kal...

Já jsem taky možná línej. Nebo spíš není čas a když čas je tak zas potřebuji odpočinek po dřině. A vyměním třeba pouze 50-60 litrů z celkových 210 čili necelou třetinu. Základem je kvalitní zvon na odkalování potom jde odstranit hodně kalu i s menším množstvím vody.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.