Odstavení samce vs mladé

Od: Datum: 24.05.12 06:54 odpovědí: 3 změna: 24.05.12 07:39

Ahoj chtěla bych se zeptat jesti mám nechat odstavit samce od samičky když se jí narodily máďata... Nebo mám samce nechat se samicí a mláďaty.? .) ... Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 24.05.12 07:04
avatar

Dobrý den. Samice určitě potřebuje před porodem klid, aby si stavěla hnízdo. Musí být sama. Jinak se také může stát, že po porodu může mladé začít požírat, nebo se narodí mrtvé. Čím dříve jí před porodem, necháte samotnou a dáte dobrou stravu, tím lépe. Jen můj názor.

Našla jsem dobrý odkaz na netu:

http://www.zviratkodoma.cz/kralik/rozmnozovani-kraliku

doplněno 24.05.12 07:07:

Uniklo mi, že mláďata se už narodila, dejte samce mimo, ať mají máma a děti klid. To dopadlo dobře, když samice malé porodila a nic se nestalo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 24.05.12 07:04
Neuvadite o jaké zvíře jde.Obecně vzato vždy odstavit.Aby samice znovu nezabrezla.Aby měla klid na kojení mláďat.Aby je samec nebral jako postup v hierarchii.Nesežral je apod.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.05.12 07:39

Děvčata, proč strašíte tazatelku? Vy jste se již setkali s tím, že by samec žral bezdůvodně mláďata? Mláďata sežere dříve matka při nedostatku vody. Kdyby to bylo tak divoký, tak v přírodě nepřežije jedinec.

Zuzko - pravděpodobně máš králíky, asi na mazla. Samička, jak bylo již uvedeno, potřebuje k porodu klid, ale ty je máš již na světě a vyšlo to. Já bych také samce na chvilku odstavila a to z důvodu, že krmení pro kojící matku musí být jiné než pro samce. Samec by ti zatloustl a s tím se už těžko něco dělá. Odstavuje se také proto, aby samičku zbytečně brzo nepřipustil.

Králíci chované na výkrm v halách si spokojeně žijí všichni dohromady. Ale tam jde o největší produkci masa a samice jsou připuštěny již druhý den po porodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.