Jak převážet štěňátko?

Od: Datum: 21.05.12 19:03 odpovědí: 6 změna: 23.05.12 14:26

Ahoj .. V červnu si jedu pro štěně a tak si chci všechno připravit.. Ale.. Můžu štěně převážet jen na klíně? Pojedeme s ním cca 170 km ... Nebo ho musím mít v nějaké přepravce? Díky moc.. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.12 19:12
avatar

Ja měla kdysi pro štěňátko přepravku vystlanou dekou s pár hračkami, protože i kdyby bylo sebevíc v pohodě, nejspíš po cestě usne, a na klíně mu to nebude moc příjemné.

Také se připrav na to, že může být štěňátku v autě špatně a nachystej nějaké látkové pleny nebo čisté hadry, to naše zvracelo po cestě Nymburk - Mor. Budějovice hned třikrát:(

A misku na vodu, malé štěndo potřebuje každou chvíli pít, takže dělejte zastávky, aby se mohlo napít a vyčůrat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zmimi
Datum: 21.05.12 19:40

štěňátko jsme převáželi v autě a měli jsme na sedačce slozenou deku v bedýnce. Naštěstí skoro celou cestu prospalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 20:18
avatar

Ahoj. Záleží jen na Vás. Přepravku mít nemusíte, ale záleží na tom, o jaké plemeno jde. Nám stačil např. proutěný košík a savá podložka. Možností je více, snad pomůže i toto:
Na cestu se štěnětem si připravíme:  • Savou přikrývku (podložku), na které bude štěně ležet např. na klíně nebo ji bude mít v kleci, prádelním koši, přepravce.


  • Pro bezpečnou přepravu malého plemene je vhodnější taška s pevnými stěnami nebo přepravka, klec, které zase využijeme i pro velká plemena, také se savou podložkou. Každé štěně nebude ležet klidně na dece, takže by mohlo svým šmejděním po autě vážně ohrožovat hlavně řidiče. I proto je lepší, když si na cestu přizveme někoho, kdo nám pomůže nejen při výběru štěněte, ale bude se mu během jízdy také věnovat. Při přepravě na delší vzdálenosti musíme štěně, alespoň každou hodinu, z přepravky vytáhnout, vyvenčit a dát mu napít. Jen tak zbytečně nezavdáme příčinu jedné z poruch chování (strach z malých a těsných prostor) ještě dřív, než si ho dovezeme domů.


  • Malou misku na vodu. O láhev s vodou poprosíme chovatele.


  • Igelitový sáček nebo misku, utěrky, ručníky, pro případ nevolnosti.


  • Léky (použitelné i pro psy) na uklidnění žaludku. Poslouží jako prevence před žaludeční nevolností štěněte a také bude mnohem klidnější. Ale pozor, abychom ve strachu před neklidnou cestou štěně zbytečně nepředávkovali a raději se o dávkování poradíme s veterinářem.


  • Obojek a vodítko (zejména u velkých plemen využijeme např. při venčení).


Je-li štěně bezpečně umístěné např. v přepravce (nemůže ohrožovat řidiče při jízdě), raději ho vezeme na předním sedadle nebo u nohou spolujezdce. Nebude mu tak špatně od žaludku, jako kdyby bylo umístěné v zadní části auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manika
Datum: 21.05.12 20:48

Tak super! :) Vím vše co jsem chtěla vědět :) Moc všem děkuji :))

Od: fran
Datum: 22.05.12 11:55

Na zadním sedadle na dece na klíně výrazného psomila, štěně bezpečí vycítí, spí jako dudek. Pár čůracích a procházecích zastávek, když se probudí nebo je neklidné, řidič se přizpůsobí rád a už to začíná...;)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme*
Datum: 23.05.12 14:26

Šeně nemůžete převážet na klíně, bylo by to nepohodlné Vám i zvířeti. Já jsem to dlouho hledala jak se může podle zákona převážet a je to něco v tom smyslu, že pes nesmí ohrožovat řidiče a je individuální jestli Vám to policista uzná či ne. Nejlepší by byla klec, ale chápu že na jedno převezení hned nechcete kupovat klec. Jestli je to štěně tipu Yorkšír, Čivava, prostě malého vzrustu v dospelosti tak doporucuju koupit nejakou přepravku či tašku na psa. Existují různé popruhy do auta, které normáně se dají připnout do přesky kam se jinak dává pás. http://www.zoohit.cz/shop/psi…lnky_auto/pasy_pro_psy/124114 Stojí to celkem málo a můžete to využít i v budoucnu. Jinak pokuď bude venku horko tak je dobré psovi namočit hadr a dát mu ho mezi uši, kde ho to nejvíce ochladí. Jinak když je to teprve štěně tak častěji zastavovat, aby vám nevyvedl loužičku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.