Felinoterapie

Od: Datum: 19.05.12 13:51 odpovědí: 3 změna: 20.05.12 01:53

Zdravím,

dozvěděl jsem se o felinoterapii a zajímalo by mě, jestli je k tomu vhodná každá kočka a jestli je to dobré k psychickému zlepšení

Chtěl bych "použít" tuto kočku http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cat_November_2010-1a.jpg , jelikož jsem ji měl jen krátko jako malý a byla velmi přítulná, ale nevím jestli by právě mohla být použita na felinoterapii.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 19.05.12 14:06
avatar

Pro felinoterapii se hodí každá kočka, která je zvyklá na kontakt s cizími lidmi a má klidnou, milou, vstřícnou a vyrovnanou povahu. Mezi nejvhodnější plemena patří ragdoll, perská kočka a něvská kočka. Vhodnější jsou kocouři (zejména kastrovaní), ale ani kočky nejsou výjimkou. Samozřejmostí je 100% zdraví jedince používaného pro terapii.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Felinoterapie

Pokud máte příjemné vzpomínky na tuto konkrétní kočku, pak si myslím, že by byla asi nejvhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monkeyking*
Datum: 19.05.12 14:17

Děkuju, ale nemyslíte, že jsem si to rovnou mohl přečíst na Wikipedii? Potřebuju názory jiných!

Datum: 20.05.12 01:53
avatar

Není špatné mít doma živou kočku. Můžu vám potvrdit, že kočky vyzařují jakési paprsky klidu. Když si kočka lehne vedle vás a usne, pak za chvíli spíte taky. Bez kočky to usínání není snadné. Ještě lepší je, když je to zkušená kočka co měla koťata. Ta si lehne vedle vás a začne příst a vy jste v limbu hned.

Ona ale ta felinoterapie se používá hlavně u lidí v těžkých depresích, které je problém přimět k tomu, aby se vůbec pohnuli. Na kočku zareagují vždycky. To je známá věc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.