Zkoušky, členství, průkaz-zmatek!

Od: Datum: 16.05.12 22:35 odpovědí: 6 změna: 18.05.12 17:51

Dobrý den, 12.5 jsem byla přihlášena na zkoušky ZZO. Řekli mi však, že nemám členství, a tak nemohu být ke zkoušce připuštěna. Prý je jedno, kde budu(agi,dogdancing ap.), hlavně že někde budu. Jenže nevím, kde všude můžu být! Když pošlu formulář do MSKS-žádost o zařazení do registru psů bez PP- http://www.msks.cz/page/3528.registr-psu-bez-pp/, stačí to? Prý je to pouze pracovní(výkonnostní?) průkaz(knížka?) a není to ČLENSTVÍ. Proč musím mít i výkonnostní knížku, když o to nestojím? Stejně se přece tiskne obyčejné potvrzení o vykonanené zkoušce na papír, proč to nestačí, když mám psa bez pp a ne pro chov?

Kde mám být prosím členem(dejte odkaz)? Pokud mohu být tedy členem nějaké dogdancing organizace, jaké?

Už mě unavuje hodiny hledat informace bez žádného významného výsledku!*zed*

Všem moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.12 09:04
avatar

Až tak?! Úřední šiml je šílený. Šílenější než kráva! *ee* Neporadím vám, ale nemohu si odpustit údiv. Svazarmovci a lidové milice, ne?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.12 09:17
avatar

Nic složitého v tom není. Musíte být členem jakéhokoliv kynologického klubu v okolí. Tam dostanete průkazku, kterou ukážete před zklouškama. Do ní se zaznamenává, že máte zplacené členské poplatky ( část se odvádí svazu, který deleguje rozhodčího, proto musíte být být někde registrovaná, není to holubník, někdo se o to stará a musí taky dostává plat)

Můžete být registrovaná jen v jednom klubu, vyberte si nejbližší a je to. Poslat záznam do registru psů bez PP nestačí. Výkonostní knížku pro psy bez PP má a vypíše rozhodčí po vykonané zkoušce. Tu pak nosíte sebou na další zkoušky, už jen ´proto, aby jste dokázala, že můžete jít na zkoušku třeba IPO3. Ta je podmíněna úspěšným splněním IPO1 a IPO2. Takže žádný cár papíru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalec
Datum: 17.05.12 10:35

Dobrý den, děkuji za odpověď, jen to ještě trochu upřesním. Nemám v cílu skládat zkoušky vyšší úrovně, pouze ZZO, ZOP, ZPU-1, BH, UPr. Nechodím na žádný cvičák a domnívám se, že abych byla členem cvičáku, tak tam chodit musím, což prostě nechci, není mi to k ničemu(neopovrhuji cvičáky, naopak, ale většinu věcí na tyto zkoušky dokážu nacvičit sama). Na co mi je tedy registr psů bez PP? Co mi to dá? Paní z jednoho cvičáku, které jsem se ptala, říkala , že:"členství v nějaké organizace,tj-klub chovatelský,nebo kynologická organizace,to je podmínka č 1,a druhá je registr psů bez p.p. bud u MSKS nebo ČKS"

Dobře tedy, řekněme, že jsem už zaregistrovaná u MSKS. Jelikož mám psa bez PP, mohu být vůbec členem chovatelského klubu?

Začíná mi to připadat jako vyděračská komunita. Na každé zkoušce startovné 300kč, někde dokonce i více. A abych se vůbec mohla zúčastnit a zaplatit jim to, tak musím zaplatit 250kč za MSKS a 400kč za chovatelský klub. S tímhle si ani nemohu dovolit peněžně chodit na cvičák, protože účast na všech zkouškách mě přijde na 1500kč nehledě na to, že některé napoprvé třeba nesplním, ještě 650kč úřednictví a kdybych měla platit cvičák...Mládež skoro žádné úlevy, přestože si valnou hromadu věcí platím sama, ostatně jako většina mládežníků, kteří se kynologii věnují.

Zkráceně: Mohu se do chovatelského klubu přihlásit, přestože nemám psa s PP?

Datum: 17.05.12 17:44
avatar

No vyděračská komunita? Pořádali jsme zkoušky u nás...startovné 200,- přihlásilo se nám 8 lidí. To je 1600,- korun. Rozhodčí si vzal 800,- (cestovné + posuzování) figurant 500.- Veterinář 200,- za přejímku. Náš klub vydělal 100,- kde je příprava placu, občerstvení pro rozhodčího, figuranta...a další. Víte ono to není jen tak, toto jsou prodělečné akce, které děláme protože nás to baví. U nás v klubu je členské 500,-/ osoba, z toho jde 50,- na MSKS a cesta ke všem zkouškám je otevřená ( Nevím o ceně 250,- na MSKS - to je co?) Za členské příspěvky pořizujeme pomůcky a platíme vodu. Rukáv 2000,- (jeden nestačí, je třeba štěcí, pro mladé psy, pro dospělé) návlek 500,-(každou chvíli nový) pešky, kůže, klíňáky, aporty, makety, překážky a jejich údržba.

Že VY nechcete jít dál a stačí vám jen takové zkoušky, OK. Ale tento systém je hold nastavený takto, jak jinak byste si to představovala? Že to bude rozdělené? není důvod. Takže berte nebo nechte být. Cvičák, píšete, že nepotřebujete, pak v pořádku, ale potom po nikom nechtějte, aby vás milostivě připustil ke zkoušce.

A že to stojí peníze? Každý koníček něco stojí...jak píšu u nás 500,- + 10 brigádnických hodin a hotovo. To je taková hrůza? A že jdete se psem ke zkoušce a neuděláte ji? To je už váš problém, vy víte jestli na to máte.

Do chovatelského klubu nemusíte mít psa s PP tam přihlašujete sebe nikoliv psa. Ale ten vám nic za ty peníze nadá, narozdíl od "cvičáku"

Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalec
Datum: 17.05.12 19:40

Dobrý den, chápu, že startovné jde na platy rozhodčího ap. Ale třeba 250kč u MSKS mi přijde opravdu hodně jen za výkonnostní knížku. Když jsem se dívala ještě minulý rok, cena byla 50kč. Možná to bylo něco jiného, nevím, ale těch 250kč jde alespoň na pořádání akcí(si myslím). Jenže chovatelský klub chce 400kč. Na co? Samozřejmě, nějací lidi musí zařizovat věci co se klubu týče, ale nebudu se divit, když nějací lidé prostě nebudou moct zkoušky plnit, protože situace v ČR je stále horší a horší. Jsem teď šťastná, že v klubu chovatelů naháčů mají děti do 18let členství zadarmo, takovou úlevu jsem opravdu nečekala.

Naše rodina a dám ruku do ohně, že i mnoho dalších rodin, obrací každou korunu, co si může a nemůže dovolit. Teď bych ani na cvičák chodit nemohla, i když bych třeba chtěla sebevíc. Ty peníze prostě nejsou. Netvrdím, že jsme chudáci, určitě jsou lidé, kteří jsou na tom hůře, ale v dnešní době...300kč na startovné ještě jde, ale viděla jsem i akce, kde chtěli 500kč a nebyli to žádné zkoušky vyšší kategorie, kde je zapotřebí větší příprava.

Pokud bych platila členský poplatek u cvičáku, třeba 500kč, jak říkáte, bylo by to naprosto úžasné. Ale dalších 1500kč/10 lekcí...

Navíc, zjistit podmínky pro účast na zkouškách, když nechodíte na cvičák, je na internetu velmi obtížné. Jsem ráda, že už to mám za sebou.

A neříkejte, že jste žádnou zkoušku nikdy neopakovala? Pokud ne, pak máte upřímně, můj velký obdiv.

Ale děkuji, řekla jste mi věci, které by mně asi nenapadly, a mé stěžování neberte jako nějaký útok na vás.:)

Jsem z Ostravy.

Datum: 18.05.12 17:51
avatar

Rozhodně to nepovažuji za útok :) , ale ano taky jsem pár věcí projela, ale pokud pujdu na zkoušku za 500,- (to bych nešla, je to pálka jak blázen) tak určitě se "100%" připraveným psem. Bylo to myšleno, tak že když už to stojí takové peníze, tak jdu na "jistotu". Znám slečnu, co neudělala zk opakovaně a pořád měla nějaké výmluvy, místo aby se snažila pořádně chyby odstranit...takže ať cérka platí. Že je situace horší a horší je fakt. Ale nemyslím, že to půjde až tak z kopce...v těch nákladech co člověk s tím psem za celý jeho život má, už se nějaké 300,- za startovné ztratí. Kdysi jsem to počítala, od roku 1993-2004 mě stál můj pes asi 70.000,- :)

Jinak když se přihlásíte do klubu, bude to nejschůdnější, protože ten po vás nechce docházku a brigády. Je třeba si rozmyslet jestli ty zkoušky opravdu skládat chcete, protože to prostě asi neobejdete. nebo můžete zkusit obvolat Ostravské cvičáky, popřípadě cvičáky v malých obcích kolem Ostravy (jsou levnější) a domluvit se na členství, že zaplatíte třeba jen část členských poplatků, protože nebudete na cvičák docházet, vysvětlit situaci, že vám jde vpodstatě jen o průkazku...

Jinak opravdu nevím jak vám poradit...přeju hodně úspěchů z pejskem, je to krásný koníček...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.