Co s kunou

Od: Datum: 16.05.12 21:06 odpovědí: 13 změna: 17.07.12 14:11

Dobrý den.

Ráda bych se optala, co s kunou. Pravidelně na jaře a podzim nám zakusuje slepice, kdy ukousne pouze hlavu a zbytek nechá. Vlastně ani nevím, jestli to je kuna. Dávali jsme sklopce, chytil se nám kohout...Potřebovala bych poradit zda existuje něco jako ,,odpuzovač´´ na kuny. Dokonce nám zakousla i kohouta.

Děkuji a radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.05.12 21:11

Když mi do auta chodila kuna (nebo co to bylo) kousat elektriku, poradil mi známý dát do motoru lidské vlasy a psí chlupy...

Od: katerina1*
Datum: 16.05.12 21:22

Děkuji za radu. V noci ostříhám malžela a nacpu to tam. *smich*

Od: mowla*
Datum: 16.05.12 21:33

Já tehdy použil vlasy exmanželky - na mé hlavě totiž - kde nic není...

:-D

Pomohlo to...

Datum: 16.05.12 21:13

Rozsypejte kolem kurníku lidské vlasy a pálivou papriku, hodně pálivé papriky (myslím to koření), pomůže to.

Od: uska®
Datum: 17.05.12 14:15

hoummy - ještě prosím dodejte co uděláte ráno s rozsypanými vlasy a pálivou paprikou kolem kurníku. Jak se to uklízí, aby to drůbež nezobala?

Od: ahasver4*
Datum: 16.05.12 21:13

http://www.limbursky.cz/Odpuzovac-kun-plasic-kun

Ale jestli je to funkční,to Vám neřeknu..:)Já bych vsadil na odstřel...:)

Datum: 16.05.12 21:24

Dobrý den. Na netu jsem našla pár rad, možná se budou hodit:

Co kunu dle babských rad odradí?

• výrazný parfém

• trus kočkovité šelmy

• psí chlupy

• chlupy z dravé zvěře

• lidské vlasy

• lesklé předměty rozvěšené kolem domu

• další ochočená kuna

• síra

• hlasitý zvuk

• vůně do auta (stromeček)

• naftalin

• čpavková voda

• přítomnost psa

Kuna v domě je problém, s nímž si neví rady spousta lidí, a tak je možné pořídit si i speciální výrobky, které mají za cíl vystrnadit kunu humánním způsobem. K nejmodernějším způsobům, jak se kuny v domě zbavit, se tak řadí odpuzovače vysílající signály, které jsou pro zvíře velmi nepříjemné. Tyto odpuzovače mohou být akustické či ultrazvukové a lze je pořídit zhruba od 300 Kč. Pokud však toto zařízení nezabere v prvních dnech svého provozu, je možné, že si na něj kuna zvykla. V nabídce je také možné narazit i na spreje či pachové tyčinky proti kunám.

Od: katerina1*
Datum: 16.05.12 21:28

Velmi vám všem děkuji za odpovědi. Určitě něco vyzkouším, nic jiného mi nezbývá...

Od: viky®
Datum: 17.05.12 06:51

Dobrý den. Když se stavíte v jakémkoliv kadeřnictví, tak vám za den, seberou velké množství vlasů a budou to různé pachy. Vlasy se mohou díky kadeřnictví měnit. U nás na likvidaci kuny, bylo použito nějaké otrávené vajíčko. Kuna chodila myslivcům na holuby. Jeden den, myslivci dali k holubům, otrávené vajíčko a druhý den, byla kuna mrtvá.

Datum: 17.05.12 06:58

Ano,též jsem slyšel o metodě napíchnutého vejce fridexem.

Od: chytrebydleni
Datum: 17.07.12 14:11

Ano, je to z článku, který najdete zde - http://www.chytre-bydleni.cz/kuna-v-dome-jak-se-ji-zbavit

Je tam i plno dalších tipů!

Datum: 17.05.12 06:55

Dobrý den,tak v první řadě bych opravil kurník.Ani skulinka tam nesmí být.Kuna je jako kočka,kam strčí hlavu tam se provleče.Já po opravě kurníku a rozvěšení trojháčků se švestkovým kompotem na půdu,nad kurník a na zahradu na stromy mám klid.Pro jistotu jsem zašel za hajným a dal mi čerstvý ocas z lišky a ten též je na půdě.Ještě jsem nic nechytil ,ale slepice mám všechny a nemusím kupovat každý tři měsíce nové jako tomu bylo předtím.Základ je mít těsný kurník.Zavřete se do něj a koukejte kde jsou škvírky.Mě děti říkají že jsem z toho udělal nedobitný trezor.No bodejť koho by byvilo neustále krmit kuny a nic z toho nemít.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 17.05.12 11:39

Jediná zbraň je - dle pavkazji.Není možné, aby vám kuna nebo NĚCO likvidovalo drůbež, kdybyste je na noc zavírali do pořádného kurníku. Na různé odpuzovače si kuna rychle zvykne, je to vyhazování peněz. Lidské vlasy zaberou jen někdy a to na chvíli. Pokud nemáte škody přes den, tak opravit kurník je brnkačka a máte klid.

Před nedobytný kurník dejte na noc v případě nutnosti fridexové vejce, jak byla již zmínka. Polovinu obsahu vejce odeberete stříkačkou a doplníte fridexem

doplněno 17.05.12 11:40:

Ráno otrávené vejce (pokud nebude sežrané) nezapomeňte uklidit z dosahu drůbeže!

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.