1xJak naučit kočky soužití

Od: Datum: 13.05.12 09:39 odpovědí: 8 změna: 16.05.12 12:51

Dobrý den, nastěhowala jsem se do nového bytu a aby mi tu nebylo smutno poridila jsem si kočičku. Jelikož ale chodím do práce a často se wracím treba i po deseti hodinách, rozhodla jsem se poridit ji kamaradku. Starsi kočče je rok a pul a je tu semnou dwa měsíce. Mladší kočče bude 11 měsíců a je tu s námi dwa dny. Teď k problému. Kočky spolu newydrzi na jednom místě okamžitě na sebe začnou syčet a mručet a ja nevím co všechno ještě, v nejhorším se začnou rvát. mám malý byt a je to docela problem. Nechci dávat ani jednu pryč, je možné je nějak naučit aby se snášeli? Mladší kočka ještě není kastrovaná a starší ano, není to problem..? Starší kočka už se semnou ani nechce mazlit, je w jednom kuse nastražená.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jajka*
Datum: 13.05.12 10:13

Starší kočka si jen brání svoje teritorium a potřebuje si zvyknout,že se bude muset podělit.Také jsem si tak pořídila dvě kočičky,obě byly z jednoho vrhu,jednu jsem si vzala když měla asi měsíc,a druhou asi po třech týdnech.Situace byla stejná-první kočka vetřelce nenechala na pokoji,ale asi po třech dnech si zvykla,že není sama a vše bylo v pořádku.

http://www.mazlicci.cz/hlavni…ci_diskuse/souziti_dvou_kocek

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.05.12 11:10
avatar

Já si myslím, že je to jako u lidí. Potkáte někoho, je to sympaťák, máte si o čem povídat, máte pocit, že se znáte dlouho. Potkáte někoho, je to milý člověk, ale prostě od srdce nejde ani pozdrav. Dokonce to ani vysvětlit nejde. :D Dcera má 4 kocoury. Každý z nich vítal nový přírůstek, toho čtvrtého, malého siamáčka jinak. Briťák ho přijal, ale jen ze slušnosti, nikdy mu nevadil. Devon dělá hada, syčí, ještě po půl roce. Siamák malého přijal s nadšením. A občas na devonka vyjede, zavrčí jako když se blíží bouře a malého brání. Sranda je, když siamák zavrčí, ocas vysoko zdvižený, uši vzpříma, vykračuje proti devonovi a malý kníkavým hlasem taky zavrčí a jde vedle něho, ale přesto kousek za nim a snaží se také tvářit zle. Normálně parťáci. *smich* Koukala jsem na Animal Planet na takového podivného pána, specialistu na kočky. Ten, než přišel nový přírůstek do rodiny, tak mu otřel pusenku v koutcích a tím kapesníčkem pak otřel doma nábytek. Domácí kočky ihned naběhly zjistit, co je nového. Některá se o to místo otírala a tančila kolem a jiná kočka očichala a viditelně jí ten pach nevadil.*placni*Možná, že nejsou "stejné krevní skupiny", že se jen ty dvě nemusí.

doplněno 13.05.12 11:11:

Siamáci, kámoši

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jajka*
Datum: 13.05.12 11:27

Krásný snímek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 13:28
avatar

Vaše starší kočka vidí v té mladší konkurenta. Podívejte se na svět jejíma očima. Byla sama v celém revíru (lidi nejsou konkurence, ale inventář, proto se nepočítají), zvykla si na svůj klid a zaběhnutý pořádek. A najednou se objeví jakýsi cizinec. Odkudsi se vzal, teď po ní skáče, pokoj jí nedá, místo zabírá, ujídá jí z misky a pryč se mu nechce.

Se obávám ,že jste udělala stejnou chybu, co lidi dělají, když třeba ke staršímu kocourovi pořídí kotě, přesně z toho důvodu, co uvádíte. Aby měl kamaráda. Kočky jsou šelmy a taková situace nemusí pro to kotě dobře dopadnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krska*
Datum: 13.05.12 19:03

Myslíte teda, že bych měla dat kotě pryč? Ta malá je právě strašně klidná, jen by se chtěla mazlit, ale to se nelíbí starší číče a tak jí ke mě nepustí.

Datum: 14.05.12 12:42
avatar

netroufnu radit zda kotě dát pryč nebo ne. Možná že časem si ta starší zvykne. Já jsem se s podobným problémem ještě nesetkal. Kočky máme tři, celkem jsme jich měli přibližně jedenáct až patnáct, jen si lehneme a už po nás lezou všechny najednou, občas hrají na hoňku, pak se u toho porvou, protože kočičí zábava je dost tvrdá, vždycky když se objevilo nové kotě, pak ho ty starší víceméně ignorovaly, ani jedna z našich koček nikdy nebyla singl a hlavně, vždycky měly volný výběh ven. Opravdu nevím, co bych dělal na vašem místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 14.05.12 21:06

Nedávejte ho pryč, ale starší kočka musí mít při mazlení přednost. Počítejte s delší dobou a nechte je vyjasnit hierarchii, nezasahujte do sporů, pokud nejsou krvavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wanesaa
Datum: 16.05.12 12:51

Určitě vyčkejte a nedávejta druhou kočku pryč! U nás to trvalo 14 dní a to jsem si musela vzít dovolenou protože jsem si myslela,že moje roční kočka zabije 3měsíčního kocourka.Je to normální stav,ještě jsem se nesetkala s kočkami,které by si padly do pacek hned jak se poprvé uvidí.U nás nastal zvrat až po 14ti dnech kdy kocourek (siamský)se chtěl neustále mazlit a naše kastrovaná dáma(ocicat) si hrála na vrčícího psa,syčela jako kobra a dokonce mluvila anglicky,pořám na malého řvala WAU WAU

Malý se ale nedal a stále se s ní chtěl mazlit,až neodolala a pak mu do jeho 5ti měsíců dělala náhradní mámu,dávala mu napít mlíčka i když žádné neměla,malý sál cecíky a bylo to dojemný.Dneska jsou kocourkovi 2 roky,kočce 3 a i když malý vyrostl do 7 kil,stále má z nevlastní mámy respekt a poslouchá jí.Dneska spolu spinkají,lítají po bytě a hrají si spolu,někdy se poperou ale to je normální.Tak vydržte

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.