Problém s venčením yorkšíra

Od: Datum: 08.05.12 07:58 odpovědí: 9 změna: 26.05.12 18:14

Dobrý den, poradíte nám někdo?

Máme doma (asi měsíc a půl) 3,5 měsíční štěně yorkšíra. Poměrně často s ním chodíme na procházky, když jsme doma i každé

2 hodiny. Přesto i když se mu venku podaří vyčůrat a kadit, po příchodu domů to za půl hodiny udělá znovu. Máme doma i podložku,

na kterouzpočátku dobře chodil, ale teď se mu to moc nedaří. Není dne aby se doma nevyčural,nevykakal. Večer jde naposledy

kolem 22:00 hod , ránochodíme na procházku už v 05:30 a to se venku "vyvenčí! vždycky. V noci se doma taky počůrává. Zatím nám

to s ním nejde ani po dobrém ani po zlém. Už si nevíme rady.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.12 08:56

Počkejte na to až bude starší... Noste jeho počůranou rohožku při venčení ven a on si snad zvykne, pak už ji nosit nemusíte...

Datum: 08.05.12 11:16

Všem mým pejskům začaly fungovat držáky až tak kolem půl roku. Do té doby jsou jako mimina. Spojení mezi močovým měchýřem a mozkem ještě nefunguje. Čurají když potřebují oni a ne my. *jasne* Vyčíhala jsem si je a šla ven ihned, když se začal "tvářit". Rychle jsem se naučila poznávat signály, jakože- teď hned čurám.:D Popadla jsem ho a fičela v papučích ven. Po jídle, po spaní, když se začal točit, když jel čumáčkem po zemi do kouta, když se rozpačitě snažil přičapnout. *jasne* Podložku moc nemyjte, musí "vonět" jako místo, kam se čurá. Musí to být jasné. Dejte ještě na jiné místo hadr, který jste namočili do čuránek. A je dobře vytřít s přídavkem nějakého voňavého jaru, ale kolem čuracího místa ne. A každé čurání na podložku nebo hadr chválit a odměnit čtvrtkou piškotku. Normálně Národní divadlo. Psík rychle pochopí, co se po něm chce. *jasne* To bude dobré, jen trpělivost. Netrestat! Nekřičet!

Ohodnoceno: 2x

Od: storm112*
Datum: 11.05.12 22:58

Myslím že je na to ještě příliš malý. Mějte trpělivost.

Datum: 20.05.12 11:28

V tomhle veku nema sanci pres noc vydrzet, meli byste pridat aspon jedno nocni venceni, 7,5 hodiny je moc. A doporucila bych odstranit podlozku a opravdu vencit jen venku, kdyz se venku vyvenci tak odmenovat a chvalit, doma to neresit a jen v klidu uklidit. Rozhodne ho za to netrestejte, je to prirozena potreba a pes to nechape, maximalne se vam pak bude pri curani schovavat a delat to kdyz ho neuvidite. Pokud ucite pejska, ze se muze nejakym zpusobem vyprazdnit i doma, delate mu v tom chaos, casto se pak stava, ze je problem naucit ho jen na ven, protoze nechape jak to, ze nekdy se doma curat muze a nekdy ne, jedine co si z toho pak odnese je to, ze i doma se muze curat a nebyli byste prvni, kdo s tim pak ma opravdu dlouhodoby problem, odnaucovani a preucovani da pak mnohem vic prace.

Od: katerinka33*
Datum: 25.05.12 04:00

Máte zkušenosti i s tou druhou variantou (přeučování dospělého pejska)? Mám rok starého jorka u kterého jsem udělala onu chybu s psím záchodkem doma (nepravidelná práce). Jsme na něj teď dva, venčíme 4-5 krát denně. Když jsme s ním doma vydrží dokud nejdem ven. Říct o venčení si neumí (pobíhá stejně jako jindy). Ale chodíme pro jistotu častěji. Ale když spím po noční nebo když je doma sám počůrá se klidně i 2 hodiny po venčení. Opravdu už nevím co s ním. Psí záchodek ani plína není řešení- nikdy se mu příliš nedařilo se trefovat. Krom toho byla 1 louže na kraji pleny a 3 louže pod stolem. Stůl si vybral za svůj záchod (přes veškeré odpuzovače, octové čističe... Bohužel oba (já i přítel) musíme vydělávat penízky a nedaří se pokaždé co 3 hodiny venčit :(

Ještě dodám, že přítele se sice trochu bojí, někdy si hrají, někdy se před ním plazí. Přítel krmí, pamlskuje, venčí. Ale s čůráním po bytě měl pejsek problém i před příchodem nového přítele.

Předem děkuji za rady

Datum: 25.05.12 18:26

Zkusenost mam jen neprimou, moji vlastni psi tenhle problem nastesti nikdy nemeli, ale uci se to stejne jako male stene, casto vencit a venku odmenovat, akorat to bohuzel trva delsi dobu. Ale co mi prijde zvlastni je to, ze cura na stole, to mi prijde jako hodne neobvykle. Jak jinak snasi samotu? I to totiz muze byt problem, mozna nejde o necistotnost jako takovou, ale reakci na odlouceni. Ale to jen hadam jako jednu z moznosti, takhle na dalku je to fakt tezke odhadnout. Ale at uz je duvod jakykoliv, tak bych zapracovala na strachu z pritele. Bud ve zmene chovani pritele, pokud pes ma duvod se ho bat a nebo na sebevedomi pejska. I to souvisi s pripadnym problemem se samotou.

Od: katerinka33*
Datum: 26.05.12 09:13

Naučil se čůrat pod stůl- je to prostě jeho záchod :(

Samotu snáší naštěstí dobře- nic neničí, nekňučí, neštěká. amozřejmě, že mě napadlo, že by mohl čůrat jako reakce na odloučení. Přítel mu v minulosti párkrát vynadal. To asi stačilo ke vzniku strachu. Ale jinak si spolu hrají, přítel krmí, kárání a tresty mám na starosti já (pokud jsem přítomna). Už jsem ztratila trpělivost a při odchodu zavírám pejska do předsíně kde není plovoucí podlaha :(

Sebevědomí posilujeme- chodí se mnou všude po městě, na neznámá místa, učíme nové věci, chválíme...

Od: viky®
Datum: 25.05.12 05:10

Dobrý den. U štěňátka to ani jinak nejde, že bude doma čůrat, nebo kakat, než se to naučí venku. Můžeme tomu zabránit, jak radí Babkazov, jakmile pejsek se začne točit a čuchá kolem sebe, popadnout do náruče a ven. V kapse musíte mít pamlsek na odměnu. Nemá cenu chodit s pejskem na hodinovou procházku. Je lépe s ním chodit častěji, jen na deset minut, než se vyčůrá. Doma sledovat a jak začne čuchat, třeba je to jen půlhodina, co byl venku, popadnout a ven. Hladit, chválit, pamlsek. Ještě to chce zamezit doma, volný pohyb pejska po celém bytě, aby nebylo vše počůráno. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.05.12 18:14

Teď se asi rozproudila druhá diskuze v jednom vláknu. Ta původní je o štěněti a ta druhá o dospělém psovi a ta by měla vypadat úplně jinak. Protože důvody jsou naprosto jiné. *jasne*Katerinka33, založte novou otázku, zvlášť. Jinak je to matoucí. Nebo zadejte ji do modrého vyhledávače a poklikejte v archivu o čurání dospělých psů.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.