Hrdlicka a jeji hnizdeni

Od: Datum: 04.05.12 16:28 odpovědí: 4 změna: 28.04.15 00:14

za jak dlouho se vylihnou hrdlicky... zahnizdili se mi v zavesnem kvetinaci s muskatem,,, muzu tu kytku opatrne polevat... prvni 2-3 dny jsme nevedela, ze tam jsou a zalevala jsem asi ta vajicka... nezahcladila jsem je... to by mi bylo moc lito... prosim odpovezte mi nekdo brzy... mam obavy, ze se di uz zbytecne... diky LENKA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 04.05.12 16:43
avatar

Inkubace probíhá přibližně 2 týdny. Sedí ta hrdlička na nich?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 04.05.12 17:22

Dobrý den, doba inkubace vajec u hrdličky zahradní trvá v průměru 14-16 dni ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Hrdli%C4%8Dka_zahradn%C3%AD), ale berte to jen orientačně, záleží hlavně na tom, jak intenzivně ptáci sedí, jaké je počasí, kde je hnízdo umístěno, atd. Myslím, že vejce nejspíš zachladlá nebudou, protože v prvních dnech po snesení zárodek ještě není vyvinutý. I to, že jste si ničeho nevšimla nasvědčuje, že jste zpočátku neviděla staté ptáky, tzn. že něco už bylo sneseno, ale ptáci ještě asi nezačali inkubovat (snáší 2 vejce ve 2-3denním odstupu nemusí hned zasednout). Důležité je ptáky při sezení na vejcích či malých mláďat nerušit.

doplněno 04.05.12 17:30:

Zalévání je rizikové, protože při něm starý pták asi odletí a pokud ho vystresujete, nemusí se (včas) vrátit... a vejce by měla být v suchu, tak to zvažte... Pokud je venku 15 stupňů a vrátí se do 10 minut, tak snůška nezachladne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 04.05.12 18:47
avatar

Dobrý den. Malé hrdličky se mají vylíhnout do 16 dnů. Nešlo by obětovat jeden muškát? Nasadit jiný do květináče a zalévat, aby rostl a mohl se dát do závěsu, až hrdličky odletí? Přeji vám zdravé, malé, hrdličky. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milazberouna
Datum: 28.04.15 00:14

Hrdlička vybudovala hnízdo před měsícem v rozsoše dubu v parku a svědomitě na něm bez ohledu na nepřízeň počasí sedí. Dnes ji kluk vyplašil, odlétla, ale po hodině se vrátila a znovu sedí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.