Jaké plemeno - dobře vycvičitelný?

Od: Datum: 25.12.12 13:35 odpovědí: 16 změna: 26.12.12 17:23

Dobrý den, mamka mi dovolila psa.. No a vybírám plemeno. Potřebovala bych aby byl docela dobře vycvičitelný, co se týče srsti tak krátkou nebo trošku delší(rozhodně ne ve stylu maltézáka a podobných "smetáků") Aby byl vhodný k dětem. Velikosti malý nebo střední.

Bydlíme v v docela velkém bytě se společnou(také docela velkou) zahradou.

Mými adepty jsou: JRT, Ang.kokršpaněl, Manchesterský teriér, Německý pinč, Bígl, Nova Scotia Duck Tolling retrívr(Kanadský retrívr), Šeltie,WHWT, Kavalír king Charles španěl -může být i jiné, tak jaké byste mi doporučili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.12 13:47

Tak JRT a vycvičitelný - to jsou protimluvy. To je pes- prdlouš. Bígl je fajn pes, ale jakožto honič je to notorický zdrhač. Z Vámi vyjmenovaných se přimlouvám za kokra, měli jsme jej také a byl to výborný pes do rodiny.

Ohodnoceno: 0x

Od: susenka*
Datum: 25.12.12 14:03

Já nemyslím vycvičitelný jako třeba NO - že bude poslouchat na slovo atak. ale aby se dal nějak zvládnout začátečníkem..

Datum: 25.12.12 13:49

Brala bych toho Kanadského a nebo Šeltie. Šeltie je spíše přítulná, Kanadsý ten je živý, oba ale přátelští a nevadí jim bydlet v bytě.

Datum: 25.12.12 13:53
Nejlepší jsou pouliční smesky.

Datum: 25.12.12 15:34

Já bych vám doporučila JRT, je s ním sranda, nikdy ale opravdu nikdy se s ním nenudíte, je praktické velikosti (vždycky se dá vzít pod ruku a odnést kam je potřeba :)), není to přešlechtěné plemeno se spoustou nemocí, donutí vás se radovat z toho, že ho máte (ale to asi každý pes:)) Na druhou stranu má velice nepraktickou srst, sice je krátká, ale hodné pelichá a ty chloupky jsou ostré takže se zapíchávají všude. Nikdy vás nebude uplně poslouchat - je to osobnost a tak občas dělá co on uzná za vhodné i když vy mu říkáte něco jiného. Slyšela jsem, že někteří jsou uřvaní a agresivní, my ten problém nemáme, agresivitu na velké psy jsme potlačili a je z něj bezproblémový pes.

Jsem ovlivněná tím, že tuto potvůrku mám doma a do plemene jsem se uplně zamilovala a neměnila bych za nic jiného :) Ten pes má radost i když je venku - 15 sněhové závěje, klouže to... no prostě přenáší veškerou svou radost i na mě:)

Co se týče ostatních plemen tak westíka bych nedoporučovala. Snad mi všichni majitelé odpustí, ale já s nima mám zkušenost, že to jsou uřvaní nerváčci a maličko přešlechtění.

Duck tolling retrívr je úžasný pes, měla jsem možnost potkat štěně na cvičáku a sledovat jak rostlo, úžasné stvoření:) měl tam paničku asi desetiletou holčičku poslouchal na slovo, její maminku téměř vůbec (usnul jí tam :D).

Bígl je hodně tvrdohlavý, potřebuje opravdu pevnou ruku a zkušeného páníčka.

A kavalírek je takové citlivé stvořeníčko, na mě málo akční... Snad jsem trochu pomohla ale nejlepší by asi bylo abyste si o těch pejscích hodně přečetla a navštívila pár chovných stanic...

Od: susenkak
Datum: 25.12.12 19:15
Martina- vy ho mate jen v byte, nebo i na zahrade?

Datum: 25.12.12 19:52

Pokud je u mě je jen v bytě, pokud u přítele má k dispozici i obrovskou zahradu. Ale stejně se s ním musí každý den minimálně na dvě hodinové procházky plus nějaké kratší. JRT je živel :)

Od: dolphin*
Datum: 25.12.12 15:54

bacha na bígla a kokršpaněla- pri nezvladnute vychove byvaji velmi umineni

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.12.12 16:23

Nepíšete nic o tom, jak by pejsek měl být moc náročný na pohyb, aby vyhovoval Vašemu rodinnému tempu.. JRT dle mě nebude moc dobře vycvičitelný pro začátečníka, je to takový poděs, kterého je všude plno..kamarádky přítel s ním chodí běhat na pole několik km a ten pejsek je prostě neunavitelný :) Šeltie se cvičí dobře, toho pejska to baví, pro agility je jako dělaný a je to dobrák, ale taky se potřebuje vyblbnout a vyběhat.. Bígl je fajn, ale tvrdohlavý a začátečníkům bych ho nedoporučovala.. Kavalírek se snadno cvičí, je to dobrák od kosti, ale pokud jste sportovně založená rodina, tak na běhání podél kola a podobné aktivity vhodný není...

Ohodnoceno: 1x

Od: fribble*
Datum: 25.12.12 17:06

Dělám se psy celý život a podle vašeho příspěvku bych doporučil sheltii - fenku. Snadno cvičitelná, přítulná, hodná na děti - prostě pro začátečníka podle mě z vyjmenovaných nejvhodnější. Ale i tak si to chce alespoň něco si přečíst.

Od: anonymkas*
Datum: 25.12.12 17:56

Já bych být tebou koukla po border kolii. To je teď takový moderní a hodně oblíbený pejsek a má být také proč. Je to pes středního vzrůstu s trošku delší srstí, většinou dvoubarevnou (však ale určitě víš, jak vypadá!). Jinak z tvé nabídky bych volila šeltii, s tou mám nemalé zkušenosti - babička ji má. S tím chováním to bude podobné jako u borderky, obě jsou přátelské a veselé. Šeltie je ale menší, ale má delší a hustší srst a je u ní vetší výběr barev. Snazší ale bude vycvičit borderku, i když ani se šeltií to není problém. Dále pak velmi inteligentní pes (ač se tak na první pohled nemusí zdát) je pudl. No a pak tu jsou voříšci, ti jsou také velmi chytří, a navíc jsou odolní proti nejrůznějším onemocněním. Ve tvém případě byh si asi voříška z útulku nebrala, to už jsou dospělí psi a výcvik nemusí být tak snadný, takže voříška jako štěně (ale vždyť i v útulku jsou někdy štěňata!). Možná si řekneš, že vořecha nechceš, ale jsou to vlastně takoví psí originálové, každý vypadá jinak, a navíc tě může hřát pocit, žes zachránila pejska, který by mohl skončit v lepším případě v útulku, v horším někde v pytli na dně sudu ( takovéto psi totiž přeci jenom není takový zájem, jako o ty čistokrevné).

Datum: 25.12.12 18:18

Tolling retriver je dobrá volba.Na cvičáku je to pracant a doma klidas.Pro mladě začínající pejskaře je snadno vycvičitelný a přizpůsobivý.Pokud bys chtěla v budoucnu dělat některý psí sport, tak je z uvedených nejvhodnější (kromě šeltičky , ale ta je dost uštěkaná:) ).Tolling je přátelský , vyrovnaný a hravý pes ,Při výběru hlavně dbejte na to abyste viděli alespoň fenku a to u ní doma .Je to dost důležité vědět a vidět z jakého prostředí pejsek pochází.Zahrada je fajn, ale i tak musí denně na procházku . A alespoň psí školku by bylo dobře absolvovat.

Datum: 25.12.12 22:55

Sušenko, nepíšete, jak velké jsou děti ve vaší rodině.:D Já jsem se shlédla ve welškorgim, zkrátka v korgim. http://www.perro.estranky.cz/…um/cardigansky-walesky-korgi/ To jsou ti pejsci, kterých běhá celá smečka kolem anglické královny. U nás v rodině si před několika měsíci pořídili štěně a musím vám říci, že je to úžasný pejsek.Pohledejte, jsou s ocasem a bezocasí. http://www.welshik.cz/:D Radostný, nesmírně poslušný a laskavý, dokonce na procházkách chodí bez vodítkla. Kluk a nezdrhá! S dětmi lítá jako blázen, s paní jde na procházku, v noci spává v boudě na zahradě a ve dne doma na pelíšku. :D http://www.higu.estranky.cz/;)Asi nebude nejlevnější a budete muset pohledat chovnou stanici, ale myslím si, že by pejsek mohl stát za to. Prostě už ten jeho pohled, to stojí za vidění.

doplněno 25.12.12 23:03:

Opravdu, nepopletla jsem to. V noci v boudě a ve dne na pelíšku doma.

Od: hop®
Datum: 25.12.12 23:34

Ahoj, Susenko, nečetl jsem zatím reakce ostatních rádců, ale z Tvého výčtu plemen je většina teriérů nebo ovčáků, což jsou služební plemena. Samozřejmě to jsou i kamarádi, ale člověk o nich musí něco vědět, aby se k nim choval správně - tedy aby člověk zůstal vůdcem smečky a zároveň měl v pesanovi dobrého kámoše...

Vážím si toho, že o výběru přemýšlíš, že tuto záležitost nepodceňuješ! *palec*

doplněno 25.12.12 23:36:

Ještě, prosím, upřesni, jestli pejsek bude bydlet doma a na zahradě bude mít výběh. Anebo jestli bude stále venku a jen na dovolení půjde za Tebou dovnitř - ito je pro výběr docela důležité...

Od: susenka*
Datum: 26.12.12 02:13

No jelikož je to zahrada společná, tak by mohl na ní být jen pod mým dohledem. Takže bude bydlet doma. :)

Od: arwi®
Datum: 26.12.12 17:23

Výborně cvičitelní jsou šeltie a kanadský retrívr.Ale pokud bude pejsek bydlet v bytě,tak kvůli chlupům určitě retrívra.A pokud je to první pejsek,tak je mnohem lepší zvolit fenku než psa.Vlastní zkušenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.