Jak naučit koťátko neutíkat?

Od: Datum: 18.04.12 17:01 odpovědí: 5 změna: 13.05.15 19:34

Dobrý den, obracím se k Vám s dotazem takovým, co udělat pro to, aby si koťátko zvyklo na svůj pelíšek a mističku a z naší zahrady neutíkalo.

Kamarádka mi slíbila, že cca po měsíci narození kotěte mi jedno přiveze. Bude se snažit, aby kotě nevidělo cestu, aby se pak dále nevracelo, což chápu. Ale bojím se, že nám ze zahrady uteče. Máme sice plot, ale pod ním jsou díry, skrz které může klidně prolézt. A také máme mezeru pod vraty. Kamarádka mi povídala, že oni dokonce plot nemají a přesto kočky nikam neutíkají. Ale strašně se toho bojím. Navíc máme ještě jeden problém, u sousedů je jeden velice prudký a stále štěkající pes, takže se strachuji aby na koťátko nezabafalo a ono neuteklo... Při tom kamarádka má kočky vedle psů, ale psi jsou hodní, skoro neštěkají.

A já bych Vás chtěla poprosit o nějakou radu, jak kotě navyknout na to místo, kde bude mít misku, i svůj záchůdek, apod.

Je třeba dobré jí nechávat přes den doma, když budu ve škole a odpoledne jí brát na zahradu, aby si zvykla a hlídat jí? Je to pro kotě dobré? Zvykne si tak na to, nebo je to špatný nápad? (doma jí ale nemůžeme mít stále, protože máme plovoucí podlahu, kterou by mohla podrápat, ale jsme ochotni jí nechat cca 1 měsíc uvnitř)

Děkuji moc, pokud poradíte, určitě budu ráda za jakoukoliv zkoušenost s tímto problémem. Ještě jednou děkuji.

Jenn17

doplněno 18.04.12 20:02:

Omlouvám se, zapomněla jsem doplnit číslovku: po čtvrtém měsíci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.12 17:21

Kočky jsou chytřejší, než si všichni myslíme.

Doporučila bych nechat kotě dva tři dny doma, aby se orinetovalo v bytě a pochopilo, že se má dobře. Pak ho vezměte na zahradu, kde bude zpočátku pod dohledem.

Možná je dobře, že sousedův pes štěká. Mici o něm bude vědět dopředu a na sousedovu zahradu nepoleze. Nicméně pár výzkumných výprav asi učiní, ale vrátí se. Bude vědět kam. Nebojte se. Čím starší bude, tím více bude vědět, kde je bezpečno a kam se chodit nemá. My máme na ulici zahrady se psy a zahrady s kočkami. Kočky na ty sousední nechodí. (Bohužel někdy ano, když malí kosáčci vylétají z hnízda, to pak ano...)

Na mističku si zvykne lehce, na záchůdek taky. Prostě mu ho ukážete, prohrábnete písek a mici už ví.

Škrábanců na plovoucí podlaze bych se nebála, kočky chodí se zataženými drápy. Horší to možná bude s křesly a jiným nábytkem, kde si bude drápky brousit. Kočky mají rády proutěné věci. Kupte škrbadlo nebo dejte do místnosti starý proutěný košík.

doplněno 18.04.12 18:48:

Přehlédla jsem stáří vašeho budoucího koťátka, elda má pravdu!

Ohodnoceno: 3x

Od: elda*
Datum: 18.04.12 18:10

Zdravím,

pokud si vezmete kotě, kterému je měsíc a vysadíte ho na zahradu, tak vám ho nejspíš zakousne nějaké zvíře nebo přejede auto. Měsíční kotě umí sotva samo jíst... Kočka má být u matky cca 3 měsíce, má to své důvody...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.12 10:06

Přesně tak, určitě si kotě neberte dřív jak po 3 měsících. Ať vám kamarádka tvrdí co chce. Jinak pokud chcete aby se drželo kolem domu, nechejte ho první měsíc doma a pak po chvilkách pouštějte ven. Na záchudek si kočky zvyknou prakticky okamžitě. Určitě nezapomeňte na kastraci, nebude se toulat a nebude rodit 3x ročně. Najděte si na netu informace, je jich spousta.

Datum: 19.04.12 13:05

dobrý den.

Jestli bude vaše kotě mít jen měsíc, pak by ještě mělo zůstat nějakou dobu doma. Můžete být bez obav, na misku si zvykne hned a chodit na kočičí záchod se naučí taky. Podlahu vám asi nepodrápe, ale budete muset na nějaký čas někam schovat všechny dečky, drapérky, přehozy a závěsy a taky zkrátit záclony, aby nebyly na kočičí doskok. Jinak budete mít doma Tarzana, který vám poleze po všem, po čem se lézt dá. Budete taky muset uklidit všechny zbytečnosti, které bývají rozestavěné po stolech a po nábytku a měli byste koupit nějaké kočičí škrabadlo a ukázat mu, jak se používá. Jinak vám bude caplovat sedačku a postel.

Mnoho zdaru a kočičí radosti vám přeje dlouholetý sponzor a chovatel všech toulavých koček. *placni*

Od: barik
Datum: 13.05.15 19:34
Chtěla bych se zeptat mame malý domek do kterého se budeme stěhovat ale na tom pozemku se začali objevovat myši a teta mi slíbila ze kdybychom chtěli mohli bysme si od ní vzít dvě kočička sestry koťata a my bychom chtěli ale nevím jestli jde naučit kočičky i kdybych tam chodila jen dvakrát denně dočasně naučit aby za mnou neutekali?kdyby utekali do zahrad tak by to nevadilo ale kdyby za MNou tak by se asi ztratili protože jediná cesta jak se z gama dostat(pro lidi)je přímo k cestě a to by neslo.:(
Děkuji za každou odpověď

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.