Skokan pulci

Od: Datum: 15.04.12 20:24 odpovědí: 13 změna: 01.04.14 18:31

Dobrý večer, ze staveniště jsem zachránila žabí vajíčka, myslím, že skokana. Přepadla mě zvědavost a vzala jsem si je domů, jestli se mi náhodou nevylíhnou. Teď mám denní pulce a nevím, jestli už je mám začít krmit, nebo ještě ne?

Za odpovědi děkuji, neumělka :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 15.04.12 20:32
Měla by jste je vrátit do přirozeného prostředí.Ta máma zabka je tam nenakladla jen tak.Živí se tím co mají ve vodě.Vraťte je.
Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 15.04.12 20:50

Určitě! Každý den teplou snídani a k obědu svíčkovou se šesti! *smich*

Ne, teď vážně: nevíme, kde je máte doma, jestli ve skříni nebo v akváriu s želvami. Pulec samozřejmě potřebuje nějakou stravu, ale její složení opravdu netuším. Pokud nechete mít doma chov skokanů (není to náhodou chráněný druh?), najděte jim v přírodě prostředí, ve kterém budou přežívat a růst přirozenou cestou, a tam je vypusťte. Tím pro ně uděláte to nejlepší! *palec*

doplněno 15.04.12 20:51:

... myslím, že i sama z této záchrany budete mít dobrý pocit a čisté svědomí... ;)

Od: neumelka
Datum: 15.04.12 20:55

Tak jsem je vrátila, ale do rybníka, na stavbě louže uschne... :)

Od: michalov*
Datum: 15.04.12 20:55

Po vylíhnutí nic nežerou,protože mají v těle zásoby.Po několika dnech přižírají rostlinnou potravu(vodní řasy atd.).Jsou býložřaví. Tak kam je vypustíte,tam se jako dospělí budou vracet k rozmnožování.takže pokud si je pustíte do jezírka na zahradě,budou se k Vám vracet. Jinak je možné je vpustit do nějaké čisté tůňky či rybníka v okolí. Važte tedy kam je jako "žabí maminka" pustíte,protože se tam budou vracet.Lepší to je někam "mimo civilizaci". :) Ještě dodám,snažte se,aby voda ve které je teď máte byla spíše chladná jako v přírodě.prostě aby Vám v bytě nezteplala.Do rybníka je vpusťte někde na mělčině,kde j relativně teplejší voda.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.04.12 07:26

Michalov: Pěkná odpověď! *palec*

Od: polinek*
Datum: 16.04.12 14:37

já bych tak chtěla pulce a nevím kam na ně mám jezírko s rybama a nemám žábičky. Kde jsou?

Od: poseidon*
Datum: 19.04.12 00:53

Skoro všechny druhy žab jsou zvláště chráněné (viz. vyhl. č. 395/1992 Sb.) a chytat, či přemísťovat se nesmí, a to ani jejich vývojová stadia. Kdyby Vaše jezírko bylo pro žáby vhodné, určitě by si jej našly a ochotně využily. Pokud v něm máte ryby, tak asi moc vhodné nebude, protože pro většinu druhů ryb představují žabí vajíčka i pulci potravu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.04.12 23:04

no ale v rybníku jsou také ryby já mám jenom 2 koi kapry. A na zimu jezírko vypouštíme ,,tak je asi nemohu mít ,,a ryby dávám na terasku zasklenou.Tak nevím,,tak jsem toužila po žabičkách ..

Datum: 20.04.12 12:03

V běžném rybníku si žába nějaké bezpečné místo pro vajíčka a pulce najde, ale v malém zahradním jezírku asi ne. Zahradní jezírka ale mohou posloužit ptákům, k pití a ke koupání, pokud mají vhodnou mělčinu.

Datum: 20.04.12 20:47

Jezírko je krásné i bez žab a rybiček. Zrovna dneska se u nás snad čtvrt hodiny koupala krásná obrovská kavka. Doufám, že bude pravidelným návštěvníkem.

Datum: 20.04.12 21:10

Ano, to souhlasím a kdo nemá jezírko, tak může zvířatům dávat vodu do větší misky od květináče.

Od: kalome
Datum: 01.04.14 18:31
No jo vetšinou si vyberou vhodny misto samy ale copak takova zabka ktera treba vecer naklade vajicka na stavenisti muze vedet ze rano tam bude jezdit tezka technika?u nas taky zaby netusily ze jim pres misto kde pravidelne kladou vejce bude jezdit nejakej blb na motorce.Nektere kladou i do louzi na pouzivanych lesnich cestach kde je rozjizdeji traktory a kamiony kdyby bylo dovoleno dat je jinam nemusely by bejt chraneny ani ohrozeny.

Datum: 20.04.12 21:19

jo,,já mám jezírko a mám tam i píttko pro ptáčky je to moc pěkné ,jak se koupou ,jak těma křidélkama pleskají Kosové mi tam lítají a hádají se o prvenstv

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.