Akým šampónom kúpať morča

Od: Datum: 12.04.12 22:10 odpovědí: 9 změna: 05.06.12 21:12

dobry den kupil som si kratkosrste morcata chcel som pre ne kupit sampon ale predavacka v akvaristike sama nevedela aky sampon je vhodny pre morcata ale keby som vedel nazov nejakeho samponu pre morcata mohla by ho objednat poradte prosim dakujem za odpovede

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 12.04.12 22:12

měli jsme morče a nikdy jsme ho nekoupali, tak tedy to jsem z toho jelen ...asi zemřelo na špínu- chudák po 5 letech

Od: krkovicka*
Datum: 12.04.12 22:22

Morcatka se dokážou očistit sami,tak jako kočky.Kdyby na trhu byl sampon muselo by se jednat o několik druhů s alergeny.Navíc by se testoval na pokusných morcatech a myších a poptávka po samponu a tak drahým testu není.

Datum: 12.04.12 22:30

Datum: 12.04.12 23:04

Prodává se šampon na drobné hlodavce, malá lahvička (+- 100 ml) stojí asi 200,-. Já koupu morčáka tak dvakrát ročně (je dlouhosrstý) a používám obyč dětský hypoalergenní šampon za nějakých 30-40,- Kč ;) Takový ten šampon pro batolata.

doplněno 12.04.12 23:06:

Aha, koukám, že Kapka našla za méně než 200,-, ale stejně vás vyjde levněji klasický dětský šampon ;)

Od: nem*
Datum: 13.04.12 10:05

já bych nekoupal vůbec, nedovedu si ani představit jak by to vypadalo =D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.12 10:12

Netrapte to ubohé zvíře koupáním! Prosím!

Ohodnoceno: 2x

Od: susenka*
Datum: 13.04.12 13:53

Krátkosrsté morče koupejte jen tehdy, kdy je od něčeho opravdu zašpiněné, nebo smrdí od moči(některá morčata se rádi válejí ve svých exkrementech). Výjimkou jsou něktrerá dlouhosrstá morčata, které čas od času koupat musíte. Co se týče šampoonu, tak já používám pro štěňata s norkovým olejem, ale můžete použít i nějaký šampon pro miminka, nebo se prodávají i šampony pro hlodavce např. Beaphar.

Od: chovatelka*
Datum: 05.06.12 21:04

Pokud je budete opravdu koupat, pamatujte si, že morčeti nesmíte namočit hlavu. Natekla by mu voda do uší a mohlo by dostat zánět.

Datum: 05.06.12 21:12

No ja teda nejsem odborník, ale myslím, že veškeré takové přípravky jsou jen lákadlem na zisk výrobce. troufnu si říct, že hlodavci nepotřebují žádnou koupel s šampónem.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.