Dovolená se zvířetem

Od: Datum: 06.04.12 14:20 odpovědí: 12 změna: 18.06.14 03:44

Berete psa na dovolenou když někam jedete? My bychom chtěli jet s manželkou a se synem na dovolenou jen tady po ČR někam k nějaké vodě kde je nějaká ta krajina , hospůdka :) restauračka a tak a chtěli bychom sebou vzít psa Slovenský Čuvač ( kdo neví na google plno obrázku je tak nějak stejně velký jako zlatý retrivr ) výcvik poslušnosti má a dokonale poslouchá na cvičák se sním chodí velmi pravidelně a tak bych poslušnost na dovolené tak nějak moc neřešil spíše to kde ho ubytovat chceme jet pod stan. Byl někdo na takové dovolené se psem? Jaké byli největší problémy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.12 14:31

Ahoj, to budu letos řešit taky, poprvé. My jsme se rozhodli pro Slovensko, přítel tam ještě nebyl, furt by se válel u moře, ale s Maxíkem to jaksi nejde. Jestli můžu dát tip, tak jsem dříve trávila dovču u Týna nad Vltavou, je tam fakt krásně a psi tam můžou. Je tam hotel a i kemp. Mrkni na novydvursro.cz.

doplněno 06.04.12 14:34:

Jo a co se týká tý vody tak si asi nemůžeš vybrat nic lepšího. Soutok Lužnice a Vltavy a je tam i pískovna. A hospoda taky super.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzamder
Datum: 06.04.12 14:39

Na slovensku jsme byli předloni ale bez psa a to v Sencu http://www.slovenske-kempy.cz…=camping-slnecne-jazera-senec tam se my líbilo bezvadně vařily v tom kempu je všechno bazén tobogán to spíše pro syna i když je pravda že já si tam záda odřel taky :) a je tam i velký aquapark celkem dost restaurací hospůdek a podobně. Ceny dobré ikdyž těžko říct jak to tam je těd když mají ty Eura. Jinak děkuji za tip.

Od: minasi
Datum: 06.04.12 14:57

My jezdíme na dovolenou se psem každý rok,jak do zahraničí tak po česku.Doporučuji si trochu zmapovat místa kam se chcete podívat,zda je tam možnost vzít psa.Vzít s sebou lékárničku i pro případ úrazu pejska,zjistit si kde je poblíž veterinář.

Pokud budete stanovat v nějakém kempu doporučuji si ověřit zda tam může být pes.Cestovat jen tak naslepo nedoporučuji.

Pokud mohu poradit dle mých zkušeností, pronajali jsme si vždy chatu s oploceným pozemkem,a odtud vyráželi na tury a poznávačky okolí.Nemuseli jsme mít strach že se nám pes zaběhne ,dělali jsme si táboráky a vůbec to bylo moc prima.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzamder
Datum: 06.04.12 15:33

Tak na slepo nejezdíme vždy si kemp proklepnu prohlídnu foto případně přečtu recenze abychom na konec nebyli zklamaní. S pejskem ale bude dovolená nová zkušenost.

Od: arwi®
Datum: 06.04.12 19:26

Krásnou dovolenou se psem,u rybníka,v krásné přírodě a levně jsme prožili v Malešově u Kutné Hory.Zkus zadat Malešov kemp a mrkni na to.Krásná je tam třeba vycházka kolem skal a starých mlýnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.12 10:07
avatar

https://www.poradte.cz/zvirata/3773-psik-ocurava-vsetko-v-zahrade.html;) Koukněte na mou odpověď. Tam to vlastně všecko je. Větší polovinu svého života jsme dovolené trávili tam, kam mohli psi. Je pravda, že to byli knírači, ten váš je přece jen o něco větší. Ale všude, kde jsme byli, byli i velcí psi. Základ je v tom, nemít agresívního a učuraného psa. Vysvětlit mu, co se může a co ne. A pohlídat, aby to dodržoval. ;) Jednou jsme byli se stanem a když jsme se vrátili z výletu, zjistili jsme, že vedle našeho stanu si postavili stan s německým ovčákem. Pár minut bylo trošku kraválu, než si to hoši vyříkali a pak bylo úžasné pozorovat je, jak respektují své území. Vypadalo to, jakoby měli na zemi čáru, kterou nikdo z nich nepřekročil. Dokonce jednou se Andy potřeboval dostat přes jeho území a vrchem to nešlo. Přebrodil vodou a ovčák ho pozorně, beze slova, pozoroval. :D Než jsme kamkoliv jeli, měli jsme zjištěno, jestli tam psi mohou. Zajímavé je, že do slušné hospody pes mohl, ale zaplivaná IV se oháněla hygienikem. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wrtulka*
Datum: 07.04.12 17:57

Zdravím, my máme fenku bígla a bereme jí pokud to jen trošku jde sebou na dovču vždy!

Loni jsme s ní byli v Česko-S aském Švýcarsku a jako pohoda. Samozřejmně jsme si nejdřív zjistili , jeslti do penzionu může pes..pak výlety pohoda..nejlíp když pejsek netáhne na vodítku..a umí přivolání že se dá pustit na volno. My tu naši obludku měli na volno dost často a vždycky večer - chodili jsme na dost dlouhuhé výlety každý den byla úplně ko :-D Dokonce my jsme to měli tak, že zaplacené a domluvené ubytování jen na první část týdne.. na druhou jsme buď chtěli do kempu nebo jsme hledali něco jiného..nakonec jsme našli luxusní penzionek, kde jsme měli feňulku zadarmo..a navíc nám ji tam chodili ňuňat a krmit. Jako můžu říct že fakt super fajn zážitek! Odjížděli jsem spokojení a feňulka taky celkově všechny dovolené teď plánujeme se psem../teda psema máme od prosince malinkatý přírusetek :-D ještě jednu feňulku bígla)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mithrandir
Datum: 18.06.14 03:44

Prosím, jaký to byl penzionek?

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantiseks*
Datum: 08.04.12 09:44

Tak náš pes má ten výcvik a každý rok jezdíme do kempu teda aspoň tady po ČR a velmi se nám líbilo na Plumlově v Kempu mostkovice který je hned u hráze kousek sejdete z kopce a ste v vesnici kde jsou hospudky s dobrým jídlem a každý den v kempu grilovali a uďily mnoho dobrot každej den sme si zahrály karty kousek od kempu u vody je na pláži další hospůdka s občerstvením kde taky grilovaly pro změnu ryby. Prostě bezva těd tam moc lidí nebýva protože je přehrada vypuštěná ale i bez té vody vyžití uplně bezvadný když jsme tam byli předminule tak plnej kemp že mezi stanama byli uzká cestička a minule v celým velkým kempu 3 stany a 1 karavan a psi tam mohly. Kousek od mostkovic asi 3 km je Prostějov z bezvadným aquaparkem to ale není pro ty psi. ale jinak všude lesy ,dlouhé cesty i historycké památky tam je to pro vyřádění bezva je tam i letní kino ceny jsou velmi dobré.( pro zájemce na přehradě je i nudapláž ) Mohu doporučit

http://www.autokempmostkovice…p?id_org=600578&id=1001&p1=52

Ještě se nám líbilo v kempu VRANOVSKÁ PLÁŽ u Vranovské přehrady tam je to také bezva velký kemp u této přehrady hlavní kemp je tam dobrá hospůdka , tobogán přímo v kempu když z kempu vyjdete pujdete po mostu tak dojdete po asfaltované cestě kolem mnoha stánku kde prodávají od textilu až po kabele a podobně dojde te až k samotné přehradě která je vážně vysoká u ní je mnoho restaurací mají tam dobrou pizzu když pujdete dál dojdete do města kde je to také dobré mohu doporučit vycházku na nedaleký hrad. ALE psi ani jiná zvířata bohužel do kempu nesmí *plac* ale kolem přehrady je mnoho dalších kempů určitě do nějakého zvířata smí. V kempu je přímo v ceně zahrnuté letní kino. Horší jsou ceny draho je slabí pojem. Takže doporučiji ale s rezervou.

http://www.vranovska-plaz.cz/

A známý velmi opěvuje tento kemp

http://www.kemp-merkur.cz/

který je u Novomlýnských nádřží u Pálavy jsou tam dvě zátoky v kterých je velmi tepá voda. A už to že je to u Pálavy znamená že vycházky a vyřádění je bez konkurenční. Na pálevě jsem byl mám to za humnama a je to tam určitě bezva doporučuji mnozí určitě ocení že toto místo je takové centrum víná mnoho viných sklípků samozdřejmě mnoho restaurací plocha vody je obrovská nabízí mnoho sportovních aktivit. Známy tam jezdí každý rok a vždy opěvuje jak je to tam bezva že jsou v kempu restaurace, hospudky, obchod prostě bezva a nejvíce opěvuje tu menší zatoku kde je nuda pláž. Psi do kempu mohou. Ikdyž jsem tam nebyl a plánuji tam jet tento kemp mohu doporučit.

http://www.kemp-merkur.cz/

Od: frantiseks*
Datum: 12.04.12 18:01

Tak děkuji a ještě bych se vás chtěl zeptat co si koupit nebo na co se přpravit, byli nějaké problémy nebo když jste jeli a něco neměli co by ste si pro příště určitě vzali?

Jak se říka připraveným štěstí přeje.

Od: wrtulka*
Datum: 13.04.12 14:37

Pro pejska je určitě nutné sebou vzít jeho oblíbený pelíšek, nebo deku jak jste zvyklí, misku na vodu, žrádlo..,vodítka, pamlsky,hračky..pokud byste chodili na dlouhé procházky nebo i jinak by pes měl za den mnohem víc pohybu než je zvyklý bude mít větší hlad a bude potřeba i víc než dáváte jako DDD normálně.Naše byla vždycky jak had :-D večer břicho a do rána byla zase hubeňour :-D

Na výlety a celkově myslet na vodu. Já mám cestovní flašku na vodu pro pejsky. Protože není vždycky kde se napít.

Pokud jde o střet s lidmi..my máme takovou trhlou roztomilku, že sme snad ani nikdy žádnej problém neměli..ale samo se musí dát pozor aby pes na někoho kdo o to nestojí neskočil, nesebral mu třeba sváču a tak..naše chodila třeba vizitírovat když viděla že někdo rozkládá jídlo..a dost často něco dostala (ne ukořistila dostala :-D) ..jo vlastně pokud nemáte rád když vám psa někdo krmí..tak na to dát pozor..ale to už je jako na normální procházce..

Jo nám feňule dělala to, že když jsme byli ubytovaní v penzionu tak jen za náma zapadly dveře tak byla v posteli (normálně do ní nesmí) myslím že to bylo - cizí prostředí ..tak "hlídala" na nejvyšším místě :-D

když jsme stanovali tak s náma spala ve stanu ) super fakt super zážitek )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 13.04.12 11:42

Já mám zkušenosti se stanováním, jezdila jsem s drsnosrstým foxterierem, tj střeďákem, surfovat - on bez plachty. Stanování bral, bylo plno vzruchů... Psí kamarád bez výcviku, spíš takový k lidem lišácky společenský, ke psům spíš někdy rváč. Vždy jsem nejdřív před delším pobytem zjišťovala, jestli tam může i pes. Doporučuji se vybavit na úplné nepejskaře, "ochraňujícími" před psy děti, kočkaře, lidi tvrdící něco o páchnutí...taková ta nebezpečná trdla.

Tím vybavením myslím: Stan ve stínu s pořádnou předsíní nebo velkou částí, kde je ubytovaný pes. Jako doma: deka = pelíšek, pořádně zatlučený kolík na přivázání, když odbíháte a vlastní nádobí na vodu a baštu. Kolík uvnitř proto, aby mohl "z očí" nepsářům. Venčete ho každé ráno a brzy, než se většina probudí a co nejvíc mimo tábořiště. Je velký, tak raději vždy na vodítku a i koš, kus od stanů sundat, vylítat mimo tábořiště. Než si okolí na psa zvykne a seznámí se. Věřte, že budou okolo i zvědaví, co nikdy psa neměli a budou se chtít seznámit. Psa v tom případě hlídejte, aby to zvládl s náležitou ctí. Válčí i za ty ostatní. Není dobré aby k němu mohl kdokoli bez vašeho dozoru.

Dejte mu nápadný obojek a na něj třeba navěšte "medaili ze cvičení", pes neumí říci: Jsem ten vycvičený správňák. Později před stanem předveďte jak ukázněně z vlastní misky ve svou hodinu krmení baští. ...Okolí vám za chvíli snese "zbytky (i masa) pro psa". Na noc zvyknout spát na místě uvnitř stanu. Rovněž se líbí, když pes plave, ale pozor na koupání v místě, kde jsou děti...předsudky by znepříjemnily vám i psisku pobyt.

A uvidíte co na psa okolí. Může/mohou být o pár stanů dál pejskař/i pravděpodobně s jednohubkou yorkshirem a bude pohoda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.