Kuřátko - vyklobená noha

Od: Datum: 29.03.12 18:27 odpovědí: 24 změna: 30.06.16 23:09

Ahoj, vyklubala se nám kuřátka, ale po dvou dnech jsem si všiml, že má jedno jaksi divně vykloubenou nožku, dá se s tím něco dělat? Nebo bude i pro kuře lepší smrt?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 29.03.12 18:53

Záleží asi na tom,jak moc mu to bude vadit...Když já jsem prot zabíjení.I kuřat.Možná to zní blbě.Ale já bych počkal s nějakým radilálním řešením...:)

doplněno 29.03.12 18:55:

..radikálním...:)

doplněno 29.03.12 19:40:

Tak to jsem rád,že dostalo ještě čas...:)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.03.12 19:36

no já je taky nechci zabíjet, ale taky nechci aby se v budoucnu zbytečně trápilo :) díky za odpověď, uvidíme po čase, jak to bude vypadat

Od: uska®
Datum: 29.03.12 20:04

To jste si pozdě všiml, s tím je již vyklubalo. Ale možná není pozdě. Svažte obě dvě nožky nad kloubem bavlnkou k sobě. Na šířku asi takovou, jakou pozorujete u normálně chodícího kuřete. Bavlnka nemí se do nožek zařezávat a nesmí být moc volná nebo krátká. Udělejte do tak, aby to kuřeti nebránilo v chůzi. Do tří dnů by se to mělo spravit. Tohle se dělá hned po vyklubání a tehdy, když se kuře neudrží na nožkách, když se mu rozjíždí. A to se stává tehdy, když máte v odchovně na dně hladko. CHce to naspod odchovny dát hrubé hobliny, ne piliny. Nevím co si představit pod vašim pojmem - divně vykloubená nožka. Pokud je to od úrazu, tak to je špatný, to se těžko opraví. Zkuste, za to nic nedáte.

Od: poseidon*
Datum: 11.04.12 19:08

Ano, ta hladká podlaha mohla být příčinou.

Ohodnoceno: 0x

Od: naty481
Datum: 02.03.15 09:43

Dobrý den, prosím a jak myslíte svázat? když se o to pokouším já tak si to to kuřátko sundá

Od: naty481
Datum: 02.03.15 09:49

Dobrý den, prosím o pomoc zkoušeli jsme to kuřátku svázat ty nožky ale kuřátko si tu bavlnku hnet sundá návíc nevím do jaké velikosti to svázat jsem bezradná zabít ho nechci !

mimochodem ta otázka nad tímhle je taky moje a je neplatná díky.

Datum: 29.03.12 21:35

Dobrý večer, zkuste napsat na IFauna.cz, tam klikněte na drůbež a dostanete se na fórum, vybrala bych si klidně i nemoderované, tam Vám určitě poradí, zkuste třeba dát i fotečku...s tou bavlnkou nevím, vím, že se to dělá, když se kuřátko po narození nemůže postavit na nožičky (tyto se mu rozjíždějí)...zkusila bych jej zachránit, ale to je věc názoru...Petra.

Datum: 30.03.12 00:28

Nožičky srovnat do přirozené (správné) pozice a zafixovat náplastí (slepit je mezi sebou s patřičnou mezerou). Náplast můžete pro jistotu upevnit i přes záda.

Datum: 30.03.12 08:08

Nedoporučuji lepit kuřeti náplast přes záda. Při sundávání jej skalpujete.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.12 12:57

Asi záleží na náplasti - já to dělám běžně *nevi*

Od: lolaprasatkova
Datum: 30.03.12 07:49

já jsem jednou svému králíčkovi zlomila nohu, omylem. Krásně se to zahojilo. Je to jako u člověka.

Datum: 30.03.12 10:11

Pokud vyklubané kuře mělo zjevnou vadu tak jsem s nim praštila a vůbec o léčení nepřemýšlela. S vykloubenou nohou z něj sice může vyrůst hezká pajdavá nosnice nebo pajdavý kohou na polévku ale jistě se vám vylíhlo kuřat víc než deset a tak to jedno oželíte snadno.

Datum: 30.03.12 19:35

Taky bysme mohli vyvraždit všechny invalidy, že...vyjde to levněji než léčení...a Kalousek by byl rád.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.03.12 20:11

Lidus jste pěkná (nevím jak vás nazvat). To že je člověk nejvyvinutější tvor na zemi (možná ne :D) mu nedává oprávnění vraždit. (pokud nejde o potravu. to je jiná) Nebo když se někde v přírodě narodí postižený jedinec tak tam přiběhnete a fláknete s ním o zem? Samozdřejmě že ne. Matka postiženého tvorečka se o něj bude starat co to jde. (u některých zvířat je to zase jinak) A nebo když se nějakým lidem narodí postižené dítě. Budou ho kvůli tomu snad hned zabíjet? Samozdřejmě že NE. Pokud to nejsou nějak "jinak" myslící lidi. *ee*

Datum: 30.03.12 21:24

Zvíře není člověk, takže máme spíše hledět, aby se netrápilo, než aby za každou cenu přežilo. Ale já bych ho také zkusila zachránit. Kuřátka (a mláďata vůbec) mají ještě měkké kosti, mnoho vad se proto dá napravit.

Datum: 31.03.12 08:35

Vážení zelení a všichni ochránci zvířat, uvědomte si laskavě rozdíl mezi zvířetem a člověkem (nepopírám, že někdy je jen nepatrný). Nesrovnávejte nesrovnavatelné, je obrovský rozdíl praštit z neduživým kuřetem, králíkem nebo narozeným seletem třeba z šesti nohama ano, i to jsem viděla. Takového tvora je nejlepší utratit hned, nevrážet čas a peníze do jeho léčení jelikož to ve valné většině k ničemu nepovede a dřív nebo později ho vyřadí samotná jeho zvířecí společnost. Zkuste bílého,laboratorního potkana pustit ven, za A-neumí si hledat potravu a za B) jak ho najdou šedí ukoušou ho k smrti-no a je spousta "chovatelů" co ho pustí a myslí si jak se nemá na svobodě fajn. Co si tak asi myslíte, že v přírodě čeká pajdavé kuře, zajíce? Je jako první v potravním řetězci nějakého dravce. Spousta zvířecích matek své neduživé mládě odstaví nebo sežere! No a i když jste splantal dohromady to co spolu vůbec nesouvisí tak se vyjádřím i k tomu, proto aby se rodilo minimum postižených dětí , jde každá žena minimálně 3x na ultrazvuk, rizikové na jiná vyšetření. Pokud je navržena interupce a i přesto si žena dítě nechá je to jen spousta hormonů a mateřských citů co i k tomuto neuváženému kroku kterého zcela jistě bude litovat vede. Tak a nyní klidně můžete napsat, že jsem bezcitná zrůda.

Datum: 31.03.12 11:50

No tak si s postiženým poradí příroda když ho sežere nějaký dravec má z toho obživu. Když ho zabije člověk tak hodí do popelnice a hotovo a co z toho má příroda? Houby. Nechal bych to na té přírodě. Podívejte se jak se příroda kvůli člověku hroutí.

Od: kosta2
Datum: 11.04.12 08:10

Souhlasím , pravdivě a moudře napsáno.

Od: jarka
Datum: 29.06.16 18:40

Stalo se nám,že kuřátko 4 dny po vylíhnutí mělo vykloubenou pravou nožku.Mužskej s ním chtěl praštit,ale to jsem zásadně odmítla.Udělala jsem mu ze špejle dlahu,přivázala stužkou a čekala,co bude.Druhý den vyběhlo po jedné,za dva dny mu dlaha spadla a po týdnu už na nožičku došlapalo,i když občas kulhalo.Vyrostlo v krásnou slepičku.Nezoufejte tedy a snažte se každý život i ten kuřecí zachránit.

Datum: 11.04.12 08:17

lidus - nesouhlasím s vámi. Pravděpodobně máte zkušenosti z desetikorunovým kuřetem, ale i tomu bych poskytla první pomoc a do týdne bych se rozhodla. Pokud byste si kupovala násadová vejce např. z Německa, jeden kus za dvě stovky, tak byste svůj názor na nepříliš vylíhlé zdravé kuřátko sakra rychle přehodnotila.

doplněno 11.04.12 16:04:

pro lidus - odkaz na násadové slepičí vejce nemám po ruce, ale kolega si objednával vejce husí za 300,- Kč/kus, viz odkaz

Husy dypolcké - násadová vejce z Německa
PRODáM - V dubnu dovezu z Německa násadová vejce dypolckých husí. V případě záujmu se můžete připojit. Cena 300 Kč/ vajce. Mohu poté poslat Českou poštou nebo osobní odběr v Brně nebo Uherském Hradišti
Cena: 300,00 Kč
E-mail: kralicimoravaseznam.cz
WWW: http://drubez.chovzvirat.com/druhy/husy-dypolcke.html

Datum: 11.04.12 15:45

usko chtěla bych ta vejce za 200 vidět. Myslíte si, že ty německé slepice jsou lepší a že snesou víc vajec než ty naše? S žádným zvířetem co nebylo v pořádku jsem se nepiplala, léčení dost leze do peněz a výsledek je nejistý. Nebudu dokrmovat malé králíky z flašky, když ty dva špatné zlikviduju hned tak mi deset zdravých samice odchová. Hlavně aby mi zas někdo netvrdil, že je to stejné s lidmi, není.

Datum: 11.04.12 15:50

šmarja už to tu nerozebírejte už je to dávno mrtvé téma akorát mám dotaz na mikihanse. Jak to s tím kuřetem dopadlo?

Datum: 30.06.16 20:47

Já, samaritánka, léčím co můžu, ale jestli jde skutečně o vykloubeninu, vždyť to je šílená bolest! A nechat ho s tou bolestí dál žít, ještě mu svázaqt nožičky do nějaké nepřirozené polohy? Brrrr! To bych se hodně bála, že ho mučím. Nevím, jak se cítí kuře s vykloub. nohou, ale asi to neví nikdo ani z rádců. Asi když trpí, tak nenaříká a my si někdy myslíme, že zachraňujeme a přitom týráme... Zlomenina se dá srovnat, ale vykloubení? To by musel odborník to šoupnout rychle zpátky, nebo je to u kuřat jinak? Nevím.

Datum: 30.06.16 23:09

Také jsem to měla u kuřat - to není přímo vykloubenina, spíše do strany vybočená nožka kvůli špatné poloze ve vejci. Stane se. Kuřátko nic nebolí, jen je to pro něho nepohodlné. Ovšem u takto malých kuřat se to napravuje snadno a rychle, za pár dní je po problému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.