Obojek proti klíšťatům

Od: Datum: 23.03.12 19:48 odpovědí: 13 změna: 31.05.12 14:08

chci se zeptat, kdo máte zkušenosti s obojky proti klíšťatům - dneska jsem úplně náhodou objevila, že náš pes má klíšťata i mezi nohama, u kuliček *smich* bude mít obojek ochranný vliv i na takhle vzdálená místa?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 23.03.12 19:55

No,já ho nosil a nikde nic...:)Ale vážně,já ty obojky považuji za dobrou věc,pokud ho nosí můj jezevčík a ten je courá po zemi,tak nikdy žádný nemá.

Od: viky®
Datum: 23.03.12 20:00

U velkých psů používáme kapání za uši ( z lékárny) a u malého pejska obojek. Nikde žádné klíště nemáme.

doplněno 23.03.12 20:02:

Prohlídku psů, stejně každý den děláme, jistota je jistota, když chodí domů.

Datum: 23.03.12 20:35

tak jo, díky, taky budu raději kontrolovat během mazlení a drbání ;) zajímalo by mě, co si pes myslel, když jsem se mu tam hrabala... strašně se kroutil...*smich*

Od: viky®
Datum: 24.03.12 01:46

Dělá jim to dobře. Lehnutí na záda, roztáhnout nohy a čekat, jen mrskat ocasem.

Od: ive
Datum: 23.03.12 21:01

s obojkem zkušenosti nemám, ale když dáš 25 hřebíčků do vincentky a necháš to 3-4 týdny luhovat, pak to dáš do rozprašovače a psa postříkáš, tak na něj jediný klíště nevleze. já moji malou našplíchám vždy před procházkou. je to výborný jak pro psy, tak pro lidi (všechny klíšťata a komáři se mi vyhýbají)

Datum: 24.03.12 09:59

ive díky za radu, ale je to pes venkovní a máme velikou zahradu samá tráva, to bych ho musela stříkat od rána do večera, třeba to ale inspiruje někoho jiného...:)

Datum: 24.03.12 09:52

Kapky za krk moc nejsou na celou sezónu klíšťat, obojek vydržel od jara do podzimu, teď jste mi připomněla, že už je čas ho koupit. Měli jsme loni Scalibor a byl spolehlivý - ani jedno přisáté klíště.

Datum: 24.03.12 09:57

no právě, ty kapky dlouho nevydrží, taky mám tu zkušenost... obojky už máme objednané, opravdu je nejvyšší čas ;)

Datum: 24.03.12 13:11

Koupila jsem labradorovi obojek zn. Kiltex, stál 500 Kč. Byl dobrý, pes mírně a příjemně voněl, jakoby uzeným - budete se mi asi smát, ale bylo to tak. Obojek sloužil celou sezónu, občas jsem ho sundala a umyla v jaru, aby se odmastil. Pes sice klíšťata měl, ale asi 5 - 6 za celou sezónu. Bez obojku by jich určitě měl daleko víc. Myslím si, že je to dobrá věc. Jaga.

Po těch velikých mrazech jsem si myslela, že ta žoužel vymrzla a dá pokoj. Ale jak je vidět, nebylo to nic platné.

Datum: 25.03.12 09:18

Určitě také doporučuji zančku Kiltix. Máme velkého psa celoročně na zahradě, obojek nás stojí 380 Kč. Je i proti blechám, takže výborná věc! Pár klíšťat přes sezónu má, ale jestli je to max. 5 klíšťat, tak pořád to za to stojí. Kapání za uši vydrží jen pár týdnů, obojek opravdu funguje celou sezónu.

Od: semira*
Datum: 31.03.12 14:44

Dobrou zkušenost jsme měly s obojkem Scalibor. Používáme ho 2 sezóny a rozdíl před/po nasazení je nesrovnatelný. Obojek by měl fungovat na celé tělo, ale občas se prostě nějaké klíště najde (bydlíme totiž v míste s vysokým výskytem).

Od: fran
Datum: 31.05.12 14:08

Určitě stačí na celé psí tělíčko.Mívali jsme takovýhle

http://www.zoofast.cz/bayer-k…stredni-delka-53cm-p-506.html

Pes stále rozráží zarostlý terén hrudníčkem a krkem a necouvá - tedy pokud nenarazí třeba na ježka *smich*a nezačne na něj štěkat...

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.