Ukrást kočky na ulici?

Od: Datum: 19.12.12 07:21 odpovědí: 17 změna: 12.03.13 22:42

Ahojte,

chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad "ukradnout" kočky z ulice. Jsou to dvě koťata od sousedů, ovšem u nich nemají jídlo, běhají tu věčně po ulici div je ještě nic nepřejelo..Byla by možnost je převézt pryč a zajistit jim aspoň místo kde budou moci jíst a být v bezpečí, ale chci se zeptat, jak se k tomu stavíte vy, když jsou vlastně sousedovic, ovšem nestarají se o ně..

Nejsou to žádný ošklivý mrchy, celkem pěkný koťata..A to kočky nemám rád..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.12 07:30
avatar

Já si myslím, že je to moc dobrý nápad. Jen je třeba zvážit to, co budete muset pořídit a zařídit, od odblešení, pořízení záchůdku se stelivem, pelíšků, granulí, návštěvu veta, případnou kastraci. A uvědomit si, že to tak už zůstane nějakých 15 let. Už to nepůjde vrátit zpět. Jestli toto dokážete, budete mít dva, ze začátku nepochopitelné, ale pozdějí úžasné tvorečky, kteří s vámi vyhráli život. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 19.12.12 07:37

No ona by je měla u sebe přítelkyně, čili já jí řikal to samé. Každopádně děkuju za názor :) jediný problém je teď v tom, sehnat honem rychle nějakou přenosku, nechtěl bych je nechávat v autě pobíhat když bych je vezl :D

Od: celp®
Datum: 19.12.12 07:36

Dobrý den.Řekněte si o koťata sousedům a můžete se o ně postarat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 19.12.12 07:38

Oni nejsou moc komunikativní a je mi to blbý si řikat o něco, co je jim snad ukradený, protože ty kočky jsou celý dny na ulici a když kohokoli potkají tak žebrají o jídlo protože u nich nedostanou..Tak k čemu to je...

Od: kytara
Datum: 19.12.12 07:39

Určitě bych si nědělal hlavu z toho, že jsou sousedů nebo od sousedů, určitě je nechtějí a určitě se o ně nechtějí starat. Do panelákového bytu určitě kočky a psi nedoporučuji. Včechny zvířata musí jíst, spát, vyměšovat a vyžadují nebo potřebují společnost. Psi vyžadují a potřebují společnosti více, a větší psi potřebují i výcvik. To vše je potřeba zvážit a být zodpovědný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 07:41
avatar

Nakoukněte do bazaru, do zastávárny. Všude tam přenosky mají levně. Stejně ji budete potřebovat na celý život. Z některých jde udělat i wecko. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 07:43
avatar

Jestli kocky patri sousedum, tak nejsou z ulice. Nekdo na ne ma pravo. To ze se toulaji po ulicich neni nioc neobvykleho, jsou to kocky. To je spravne ze se po ulicich toulaji, a hlady jestli umiraji, rekni tem sousedum.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 19.12.12 07:47

Také bych se zkusila domluvit se sousedy. My máme dva kocoury, bydlíme na vesnici a kocouři se běžně toulají venku, i na ulici. Přesto nejsou ani hladoví ani opuštění. Mají teplé místo na spaní a dostatek potravy, i pohlazení. Mrzelo by mě, kdyby je někdo "zachránil" a odvezl nám je. Jen můj názor.;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 19.12.12 07:54

Proto se zde ptám, kvůli názoru ostatních

Datum: 19.12.12 08:23
avatar

Pokud bych měla pocit, že se o ně nikdo nestará, a s "majitelem" není dohoda, "šlohla" bych je taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 08:34
avatar

Já bych tuhle situaci řešila spíš přikrmením někde na svém dvoře. Je to na jednu stranu pěkné zajistit těmto dvěma kočičkám nový domov, ale co budete dělat, až si sousedé pořídí jiné kočky?

Také se mi nelíbí, že má mnoho lidí kočku jen a jen na chytání myší a jinak se o ni vůbec nestará. Když se jim nějaká ztratí, pořídí si novou. Zase žádná péče, koček je dost. Je to špatné, ale je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.12.12 10:17
Víte jistě že jsou opuštěné?Co soused když jede na pár dní pryč-dokáže obstarat obě koťata?Je spousta lidí z mého okolí co nechají kocoury venku a klidně si jedou na 14dní na dovolenou.Bez toho aby jim zajistili servis.Pak je to zvíře bezprovizorní a starají se o něj všichni z okolí.Takhle máme už druhým rokem na dvoře kocoura.Ani nevím čí je.Přišlo vyzablý a ustrašený kotě a hltalo nám i mrkev v hrnci co se chladila za oknem.Je strašně vděčný a přítulný.Ráno na Vás čeká a vítá Vás nebo si jen tak k Vám sedne...mimo to že se z něho teď stal otesanek(neustále by žral).Prostě zůstal a brání si svoje teritorium.Občas přijdou zvěsti i ze 3km vzdáleného domu,že tam byl viděn.Ale ráno šup a už je zase u nás.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 10:31
avatar

Tak předně jak víte,že hladoví?To ,že se toulají po vsi je naprosto normální.Jsou to kočky ty to dělají.Pro ně je důležité se mít kam vracet a to mají.Něco přes den pojíst musí tak vemou za vděk všude něco.Soudeovic kočky jsou u nás na dvoře věčně a taky neříkám,že hladoví a nikdo se o ně nestará.

Když jim je "čornete" tak vám stejně na dvoře nezůstanou a utečou.Nebudou na to vaše prostředí zvyklé a budou hledat svůj domov.Pokud přítelkyně chce kočky tak si řekněte někomu o koťata rádi vám je dají než aby je topili.Jestli je chcete do bytu to bych rozhodně zavrhl.Můj názor na toto je dost negativní.Kočka v bytě nemá co dělat.

Pokud je opravdu vemete tak na převoz stačí krabice s otvory a oni tam tu cestu není-li 300 kilometrová přežijí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 19.12.12 19:49
avatar

Není to dobrý nápad. I když se Vám nelíbí, jak se sousedi o koťata "starají", patří jim. Podle mne máte jenom jednu možnost: dohodu se sousedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 22.12.12 00:28

Začněte je krmit u Vás, a ony si časem vyberou samy. Poznají kde je jim líp, kdo se o ně líp stará. A pokud se u Vás budou mít líp, tak není co řešit. Uděláte dobrý skutek. Člověk který se o kočky nechce starat, by si je neměl pořizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: havli*
Datum: 22.12.12 15:16

pokud nečetli tento dotaz tak je vemte držim palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 12.03.13 22:42
Zajímalo by mě zda jste se kotatek ujal.(docela zajímavý nápis otázky :-D )Teď v zimě by třeba teplých pelechu bylo potřeba.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.