Pořídit druhého psa?

Od: Datum: 12.03.12 19:38 odpovědí: 19 změna: 13.05.15 16:38

Dobrý den,

jsem tu opět s dotazem:) mám téměř ročního pejska JRT, je hodný už i poslušný ale problém mám s tím, že je asi "závislý" na ostatních psech. Nejlépe se cítí ve smečce (ale to asi každý pes:)), když jdeme ven a on uvidí byť jen jednoho psa musí se za ním jít podívat a parkrát si takhle už natloukl čumák - otravoval otravoval až přes něj dostal:). Ze skupiny psů je téměř neodvolatelný, přitom trénujem jak se dá.

Teď k mému dotazu: myslíte, že by omohlo pořídit mu kamaráda nebo kamarádku? Že by se uklidnil a už tolik netoužil po jiných psech? Samozřejmě chápu, že si potřebuje každého psa očuchnout, ale co on občas provádí se fakt nedá... Nebo naopak zvlčí ještě více a měla bych doma dva neposlušné psy?

Díky za reakce:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 12.03.12 19:47

Je to jako s lidmi.Třeba by si nesedli..:)Pokud máte dost prostoru,byl bych pro,pořídit mu kamaráda.Doufám,že nebydlíte v paneláku...:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.12 20:01

No bohužel v paneláku bydlíme. S našim současným pejskem nejsou absolutně žádné problémy - neštěká, nedělá nepořádek... Jen si nejsem jistá jestli bychom druhého takového psa našli :D

Datum: 12.03.12 20:04

Já bych klidně kamaráda pořídila, ale riskujete, že si psi nesednou. Na to Vám bohužel nikdo jasně neodpoví, každý pes se bude chovat jinak. Ale upřímně - zvažte, zda je panelákový byt vhodný pro dva psy, a to ani nemluvím o tom, že JRT je velmi aktivní plemeno, které potřebuje prostor..

Datum: 12.03.12 20:10

No, právě proto nad tím hodně přemýšlím. Náš jack russel je takový trochu jiný. Je sice hyperaktivní, ale má svůj denní rytmus, když nejsme na procházce tak nezlobí, neštěká...prostě spí. Potřebuje k životu akorát postel, misky a obojek :D A nejsem si jistá, zda kdyby do rodiny přibylo další štěně - dospělého psa nechci riskovat - nezměnil chování.

Datum: 12.03.12 20:12

To se dá taky naučit, aby se měli rádi:) Fakt, vidím to u přítele (jeden menší pes tuším 12 let, druhý větší 4 roky).

Od: honzyck
Datum: 12.03.12 20:13

Zajímavé na to že má teprve rok. JRT je živé plemeno, pokud jenom spí, nemyslím si že by byl šťastný a spokojený se svým psím životem, když nemůže naplnit své přirozené chování a přirozené pudy. Je to zvláštní, spíš potřebuje pohyb a zaměstnání.

Datum: 12.03.12 20:22

To jste asi špatně pochopil:) On má denní rytmus tzn. ráno v 7 jdeme ven na "čurandu" potom ve 12 jdem tak na půl hoďky, kolem druhé/třetí jdem na hodinu až dvě a pak ještě jednou večer půlhodinová :) mezitím spí :) věřte mi, že má dostatek pohybu i zaměstnání. Já to spíš myslela tak, že od jiných lidí co mají toto plemeno slyším jak je pes uštěkaný, kolik bot rozkousal, kolik věcí zničil... to u našeho neexistuje...

Datum: 12.03.12 20:11

Dobrý den, Martino. Já si nemyslím, že byste tím vyřešili daný problém s Vaším psíkem. Spíš toho svého naučte větší poslušnosti, aby byl zvladatelný v podobných situacích. Je to o tom, jak si psy vychováme, takové je máme. Zkuste přtvrdit ve výchově, než mu pořizovat dalšího kamaráda. Nemyslím to zle, opravdu, ale to, že se Váš pes rád kamarádí s ostatními není důvod proto, pořizovat mu dalšího kámoše domů. Je to spíš důvod k tomu, pokud je jeho chování nežádoucí, být důslednější v jeho výchově. To je můj názor.

doplněno 12.03.12 20:22:

Nepochybuji o tom, že se mu věnujete. Chce ho toto odnaučit, aby pochopil, že utíkat za cizími psy nesmí. Vím, že je to někdy těžké, ale naučit by se měl poslechnout na slovo ve všech situacích. Aby třeba nedošlo i k nějakému maléru.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.03.12 20:17

My se snažíme ho cvičit vlastně každý den:) pravidelně chodíme na cvičák a dělá ohromné pokroky, ale to přivolání je prostě šílený problém. Minule nám ho málem pokousal jeden pes, ke kterému radostně přiběhl a začal otravovat. On totiž jak vidí psa tak nevidí neslyší necítí jen se mu rozjasní očka a už je v dálce:) a nedejbože aby to byl pes jeho velikosti, to je pak na celé odpoledne... Už nevím jak víc přitvrdit křičím na něj, jsem na něj hnusná... on se po chvíli otřepe a na vše zapomene...

Datum: 12.03.12 20:19

A co vodítko?

Datum: 12.03.12 20:25

Samozřejmě používáme stopovačku, ale nadosmrti ji mít nemůže. Na vodítku se chová jak to největší zlatíčko jde mi u nohy.. Jakmile ho přítel odepne, cítí, že už nemá tu "zátěž" tak začne běhat jak šílený. Samozřejmě psa přivoláváme jak vidíme psa my, ale on si ho občas vyčmuchá sám a běží třeba přes celou louku... Pak můžu křičet, rozčilovat se, běžet na druhou stranu ale on prostě nevidí neslyší...

Datum: 12.03.12 20:27

V tom případě máte stejný problém jako my, že jakmile je pes bez vodítka, neposlechne. Na cvičáku Vás někdo vede? Někde zřejmě děláte chybu..

Datum: 12.03.12 20:34

Na cvičáku máme skvělou paní, ale tam jsme zatím ve štěňatech a tam jsou takové ty "hrací pauzy" on se vyblbne a pak nemá potřebu lítat za nima když ví, že si s nima zase za chvíli pohraje. Na cvičáku je uplně úžasný oproti procházkám (když tam není zrovna nějaká fena co mu voní). Jenže já bych opravdu potřebovala, aby poslechl když na něj houknu. Očuchání mi nevadí ale když jde pak s tím psem a jeho páníčkem půl cesty tak je to horší...

Datum: 12.03.12 20:36

V tom případě se poraďte na cvičáku o soukromých hodinách, třeba s někým, kdo nebude tak skvělý, ale naučí. Nauči se to dá a stačí týdně hodinka dvě.

Od: ahasver4*
Datum: 12.03.12 20:12

Martino,tak do paneláku nééé.Byla by jste nešťastná,kdyby se neshodli a pak co s tím...Jeden by chtěl být dominantní a to by jste v paneláku asi neuřídila...radši ať si najde kamaráda venku...:)

Datum: 12.03.12 20:10

Dva neposlušné psy? Když máte poslušného jednoho musíte mít i druhého!

Když chcete dalšího psa, proč ne, ale měli by se k sobě hodit. Neměla byste si ho hlavně pořizovat, když se předtím vůbec neviděli a neseznámili se. Např. z ineternetu - nejhorší věc (zcela neznámý pes, nevíme jak se chová). Nejlepší bude buď z útulku nebo od chovatele apod. Zkrátka musejí si padnout do oka. Tzn. musí být přirozeně klidný, nesmí být agresivní, dominantní, hyperaktivní...

Datum: 12.03.12 21:08

http://www.youtube.com/watch?…v=V-ROs9ix98Q&feature=related *palec*

Od: zaja
Datum: 13.05.15 10:53
Dobrý den. Reakce typu:,, do paneláku dva psy ani náhodou mě děsí. " Je vidět, že spousta lidí je stále natvrdlá a nevědomá. Pes je smečkové zvíře. Záleží na člověku, jak svou smečku zvládne. Naopak -PES NA ZAHRADĚ JE TEN NEJVĚTŠÍ CHUDÁK. PES CHCE BÝT SE SVOU SMEČKOU A JE MU JEDNO KDE TO BUDE. Klidně mohu mít v paneláku 10 šťastných psů. Jen s nimi musím ven a ne projít pod okny a domu. Psi v přírodě žijí v doupatech. Tam také není 6+1. A na zahradě je pes opuštěný. Hlavně v zimě, kdy z domu nikdo ani nevyleze. Za 2 dny to tam pes zná a už se nudí. Lidi iiiiiiii, nežijeme v době kamenné, tak už začněte Číst a používat vlastní mozek.

Datum: 13.05.15 16:38

Zajo, máš pravdu pravdoucí. Jen by bylo fajn, kdybys i ty četla. Pak by ses dozvěděla, že otázka je 3 roky stará a pes je už pradědečkem. ;) Ale vítej na poradte.cz ! *pusa*

Jen pro tebe, aby ses usmála

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.