Pekingská kachna na chov

Od: Datum: 04.03.12 19:45 odpovědí: 6 změna: 04.03.12 22:25

Dobrý den, chtěl bych si pořídit pekingskou kachnu a kačera na chov a nevím jestli bude stačit vzít si jednu kačenu a jednoho kačera, nebo je lepší vzít víc kačen, jako je jeden kohout na více slepic, můžete prosím někdo poradit?

Mohou být společně se slepicemi?

Děkuji za odpovědi a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.12 19:49

Máš na mysli pižmovky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.12 19:54

Úplně se v tom nevyznám, majitel mi řekl, že jsou pekingské, nevím jestli je to to samé co pižmovky.

Je v tom velký rozdíl?

Datum: 04.03.12 20:04

Tady jsou články o Pekingské kachně a pižmovce:

http://www.chovprochazka.estr…drubeze/kachny-pekingske.html

http://drubez.chovzvirat.com/…ky/chov-kachen-pizmovych.html

V názvosloví je někdy zmatek, pižmovkám pocházejícím z Ameriky se lidově říká čínská, nebo pekingská kachna ale je to jiné zvíře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 04.03.12 21:29

Pižmovka, lidově čínka je něco jiného než pekingská. Čínka je odolná, nenáročná, spolehlivě vysedí mladé. Pekingská dorůstá těžší hmotnosti, málokdy sedí. Jedna kačka je málo na jednoho kačera, minimálně dvě, ještě lépe 3 kačky + 1 kačer. Při zakoupení kačenek a kačera z jednoho chovu si musíe na příští rok sehnat nepříbuzného kačera pro kvalitní potomstvo.

Není dobré mít ustájené kačeny se slepicemi. kačeny jsou hrozné brouzdalky. Budete mít mokro v kurníku a kačer bude terorizovat slepice, nebude je chtít pustit ke žrádlu. V jednom výběhu mohou být, ale na noc je zavírat do svého kachníku a slepice do kurníku.

Hodně zdaru při chovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 04.03.12 22:10
avatar

Kachna Pekingská

Kachny pekingské

V dnešní době jsou tyto kachny známé ve dvou variacích, a to kachny pekingské americké a kachny pekingské kolmé. Oba typy jsou si vzájemně podobné.

Kachny pekingské americké mají svůj původ v USA. Dosahují hmotnosti 3,5 - 4 kg u kačerů, 3 - 3,5 kg u kachen. Průměrná snáška vajec se pohybuje od 160 do 190 kusů, při hmotnosti 90 g jednoho vejce. Tyto kachny mají bílou barvu peří někdy až se žlutým nádechem.

Kachny pekingské kolmé pocházejí z Číny. Průměrná hmotnost u kačera činí 3 - 3,5 kg u kachen 2,5 - 3 kg. Snáška dosahuje pouze 50 - 60 vajec. Také hmotnost vajec je nižší, v průměru je to 70 g. Barva jejich peří je rovněž bílá se žlutým nádechem.

Oba typy pekingských kachen jsou velmi vhodné pro výkrm. Kachňata se líhnou z poměrně dost oplozených vajec po 28 dnech v líhních /tyto kachny na nanesená vejce nesednou, pouze jen v opravdu výjimečných případech/.

V dřívějších dobách se k výkrmu kachen používaly většinou brambory, šroty z obilí, máčený chléb a podobně. Dnes tato pracná příprava krmiva odpadá, jsou k dispozici kvalitní krmné směsi, obohacené o vitamíny a minerály, ale i bílkoviny potřebné pro rychlý růst krmných jedinců. Mohu toto doporučit každému, kdo se rozhodne pro výkrm kachen, ale i jiné domácí drůbeže. Také pořizovací cena kompletních krmných směsí pro domácí výkrm je levnější než zkrmování brambor, obilovin atd.

http://www.ifauna.cz/clanek/drubez/kachny-pekingske/85/

doplněno 04.03.12 22:17:

tak vypadají z netu.

doplněno 04.03.12 22:34:

info a foto z netu http://drubez.chovzvirat.com/…ky/chov-kachen-pizmovych.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 04.03.12 22:25
avatar

Kachna - pyžmová - čínská kachna

Kachna pižmová (známá je také pod názvy čínská kachna, husokachna) pochází z jižní Ameriky. Je příbuzná naší kachny divoké. S českou domácí kachnou (domestikovanou z březňačky) je křížitelná, ale potomci jsou neplodní. Kachna pižmová se stala mezi chovateli velmi oblíbenou pro své dobré vlastnosti. Dospělá kachna nevydává téměř žádné zvuky, kačer pouze syčí. Je dobrou matkou a snadno se rozmnožuje.

Domestikace kachny pižmové není dotáhnutá až tak daleko, jak je tomu u kachny divoké (březňačky) nebo husy velké. Od své divoké příbuzné se liší pouze menší plachostí, mírně vyšší hmotností a vyšlechtěním na čistě bílá plemena. Důvodem, proč se nepokračovalo ve šlechtění dále, bude zřejmě velmi dlouhá inkubace kachen, která je 35 dnů. Zatímco kuřata jsou už dva týdny vykrmována a pekingské kachny ve stáří jednoho týdne, čínské kachny se teprve líhnou. Z pohledu umělé inkubace jsou neekonomické. Snad i díky tomu zůstal u naprosté většiny kachen půd kvokavosti zachován a kachny jsou velmi starostlivé a pečlivé matky. Dobře mláďata brání, jsou ostražité a lze je do extenzivního chovu jen doporučit. Kachny rovněž neztratily schopnost letu. Kachny odchovány ve výběhu v lehčí váze jsou výbornými letci (což přináší pěkné nefalšované osvalení v oblasti hrudní kosti). Převažující extenzivní chov těchto kachen měl také pozitivní vliv na jejich odolnost vůči nemocem. Není proto divu, že u drobnochovatelů vytlačila kachna pižmová postupně husu domácí.

Chov:

V chovu kachen pižmových budete potřebovat malé jezírko nebo umělou nádrž. Díky jejich velikosti však toto nepředstavuje žádný problém. Kachny se spokojí i s malou dětskou vaničkou, kterou jim alespoň 3x týdně napustíme (vyměníme vodu). Pokud je ale k dispozici menší vodní plocha určitě ji využijí a budou u ni trávit většinu času. Narozdíl od našich kachen domácích mají tyto kachny i kačeři nad zobákem masitý hrbol. Kachny nejsou tak odolné jako husy a potřebují podmínky pro ustájení podobné slepicím. Hlavně kačeři v zimě snadno omrzají. Kachny si "neumí" schovat obě nohy do peří jak to dělají husy a tak i nohy jim mohou omrznout. V zimě by proto měly být ustájeny v prostředí, kde teplota neklesá dlouhodobě pod -5 stupňů. Rády však i v zimě tráví dny venku, proto je nutné hlídat teplotu a na mrazivé noci zajistit, aby kachny zalezly do chléva. Pelichání kachen probíhá stejně jako u hus. Letky vypadnou najednou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.