Maličký rejsek - co s ním?

Od: Datum: 22.02.12 19:18 odpovědí: 11 změna: 16.11.15 22:41

Zdravím

Dnes odpoledne jsem našel na chodníku maličkého rejska. Utíkal před malým pejskem, co ho chtěl sežrat. Vzal jsem si ho k sobě. Doteď jsem choval jen křečky, tak jsem mu zatím dal přistýlku z pylin a maličké kousky piškotů, rajče, trošku vody a corn-flakes.

Rejsek prý jí hmyz, teď v zimě to ale bude problém. Co s ním? Zabít mi ho je líto. Sice máme 2 kočky, ale když už jsem ho zachránil... No každopádně uvidím, jestli přežije tuhle noc.

Nebude mu vadit teplota 23°? Není to pro něj moc?

Všiml jsem si, že má radši temnější prostory, proto jsem mu okolí jeho maličkého příbytku zatemnil.

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 22.02.12 19:34

Rejsek je zákonem chráněný tvor,bylo by lépe jej pustit do nějaké kůlny,on už si potravu najde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.12 19:36

Rejsek není hlodavec, ale hmyzožravec, takže vám to žrát nebude. Ráno ho pusťte kde jste ho chytil, stejně by vám asi uhynul...

Od: dennisak
Datum: 03.10.14 17:19

Kde si na to, byl,že je chráněný?To je kravina jak ty si chytrák!

Podívej se na wikipedii.Je to běžně vyskytující se živočich v Čr.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.14 18:54

Běžně se vyskytující neznamená, že nemůže být chráněný, u nás jsou chráněni všechny druhy rejska. To ty budeš chytrák, co si to neumí ani zjistit. Bernská úmluva - Příloha č.3 - Chránění živočichové:

Mammalia - Savci
INSECTIVORA (hmyzožravci)
Erinaceidae (ježkovití)
Erinaceus europaeus (ježek západní)
Soricidae (rejskovití)
všechny druhy

atd...

Ohodnoceno: 1x

Od: lidka*
Datum: 22.02.12 19:36

Nebylo by lepší ho odnést do nějaké kůlny? Nevím jestli není u vás hodně sněhu, ale jistě by se i tak nějaké vhodné místo našlo. Ale jinak moc chválím, že se snažíte rejska zachránit. Ale venku by mu asi bylo líp a jistě by si nějaký hmyz našel. A nebo ho odnést do lesa a nebo alespoň do parku, kde by se mohl trochu zahrabat pod větve a listí. :)

Datum: 22.02.12 19:51

Rozhodně bych ŽÁDNÉMU zvířátku nedávala ani piškot, ani corn-flakes! A souhlasím s ostatními, pustit do kůlny.

Ohodnoceno: 1x

Od: anonym065
Datum: 22.02.12 20:18

On je problém v tom, že u nás jsou mrazy od mínus 10° níž... i v té kůlně.

Co malí pavoučci? Máme jich tady plno (stěhujou se dovnitř)... je to hmyzožravec, takže by je sežrat mohl, ne? :)

Jak se oteplí tak ho hned pustím. Bydlíme u lesa.

Datum: 22.02.12 20:35

Zkusit by se to mohlo. Přinejhorším koupit ve zverimexu třeba moučné červy nebo cvrčky.

Od: ria®
Datum: 03.10.14 19:04

Vím že je to stará odpověď, rejskové jsou troubové, stačí nastražit igelitový pytlik s piškotkou a hnedka se chytí.. Vždy je jen přeneseme do skleníku, nikdy bychom jim neublížili.. :)

doplněno 05.10.14 00:44:

Bohemica, děkuji za odkaz, to jsem vůbec netušila.. navzdory tomu ale občas nacházíme kočkami donesené rejsky v domě i na zahradě, je fakt, že o proti myším a myšicím častěji přežijí, ale i tak často nacházíme mrtvolky, nebo jen hlavičky rejsků... :/..

Datum: 04.10.14 23:18

Rejsek je jedovatý, takže psi ani ostatní predátoři ho zpravidla nepozřou. Vypusťte ho co nejdříve zpátky do přírody.

http://forusrakos.blog.cz/1011/jedovati-savci

Od: agape
Datum: 16.11.15 22:41

Do pastičky drátěné nastražit kočičí granule. A jak začne chroupat, což je velmi dobře slyšet , zašpuntovat otvor a vynést ho za vesnici...jinak vám ho kočky přinesou zas

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.