Sušenky pro papoušky

Od: Datum: 17.12.12 17:39 odpovědí: 6 změna: 16.02.13 09:17

Chtěl bych se zeptat . mám doma papouška-mníška a dávám mu občas piškoty,našel jsem si,že mohu dávat i tvrdej rohlík,můžu mu dát také oříškové rohlíčky co dělala máma-vim,že tam dávala mouku,vejce,cukr a hóóódně oříšku, jen ty co nejsou obalené v cukru?Piškoty se taky vyráběj mouka,vejce,cukr.Prosím nebo poradte mi co bych mu mohl dát za mls

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 10:00

Ptákům škodí sůl a kmín, tak bacha na klasické rohlíky. Ty vaše oříškové pokud neobsahují kypřící prášek mu asi dávat můžete. Jen bacha abyste mu po vánocích v kleci neměli z papoucha tlustou kouli a nemuseli kupovat bidýlko s větší nosností

Myslím že víc by mu dala pěkně uvařená špagetka nebo kousek tepelně upraveného kuřecího než sladkosti.

Ohodnoceno: 0x

Od: babided
Datum: 18.12.12 18:14

:D.Špagetu ani kuřecí jsem nezkoušel ,ale asi je to vtip*smich*

Datum: 23.12.12 17:48

Vtip to není, papoušci mají špagety moc rádi. A to maso jim dodá bílkoviny, doporučuje se nesolené, povařené ve vodě. Prospěje jim obzvlášť v době přepeřování, kdy se tvoří nové peří. :)

Jinak, ty sušenky atd. ... Náš papoušek jí naprosto všechno (teda né naprosto, třeba colu atd. mu nedávam :D) a je v pohodě a ani tlustá není. ;)

Od: tynahabl
Datum: 04.02.13 07:20
To by rozhodně neměl! Doufám, že ještě žije. Papoušci mají jinak stavěné orgány i tělo. To, že není tlustý neznamená,že nemá ze špatného jídla zvětšená jatra -to je častá smrt papoušků v rukách hloupých lidí...
Můžete také udělat případně sušenky z celozrnné mouky, ovesných vloček, případně trošky třtinového cukru, oleje (palmový, pupalkový...záleží, odkud papouch je :)
A vždy dělat na něčem, co je bez teflonového povrchu :))
Já mám žakouška. Taky by rád chutnal lidské jídlo, ale nedovolím to. Máme je chránit a ne jim ubližovat!

Od: babided
Datum: 14.02.13 19:00

Prosím vás můžou bčas vařenou rýži někde jsme se dočetl,že venkovnímu ptactvu lze dávat,děkuju

Od: tynahabl
Datum: 16.02.13 09:17

Rýži mohou, ale rozhodně nesolenou. Stejně tak trochu těstovin.

Papoušci nejsou jako my lidé, ale některé věci mohou. Nikdy a to v žádném případě! jim nedávejte solená, kořeněná a tučná jídla - jako řízky, omáčky, knedlíky, zelí - to jsou věci, které nedělají dobře nám, natož papouškům!
Pokud máte svého opeřence rád a chcete, aby s vámi přožil dlouhý a hezký život, starejte se o něj hezky.

Dále papoušci občas mohou: tvaroh, vajíčko natvrdo, vaječnou míchanici (vajíčko natvrdo+mrkev+strouhanka), suchý a tvrdý(celozrrný) chléb či rohlík. Ale to neznamená, že je tím budete pořád cpát!
Mohou i kousek netučného sýra...

Především by ale měli jíst hodně ovoce a zeleniny - čerstvé :))

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.