Pejsek si dělá co chce

Od: Datum: 17.12.12 17:35 odpovědí: 22 změna: 19.12.12 15:41

Jak naučím psa, (1 rok) aby se mi pokaždé vrátil k noze, když končíme procházku a já ho chci dát na vodítko? Beru si sebou piškoty, tak na to zabere, ale jakmile uvidí psa, tak zdrhne no a piškoty ho nezajímají.. Pak ho samozřejmě nechytím protože je vychcanej a dělá si ze mě prdel. Jak bych to řekla.. někdy si hold dělá co chce. Asi jsem na něj moc měkká!

Další problém je ten, že jakmile odcházím z bytu, on to ví, a jde si zalézt pod postel. Vždy! A já za ním jdu a musím ho vytáhnout (tomu se nebrání, ale je uraženej, někdy ohrne pysk, ale hned ho ,,seřvu'' tak je v pohodě) a odnést do kuchyně, kde musí být zavřený, protože by po bytě udělal neplechu. Kterou dělá i v kuchyni.. Někdy. Co to s ním jako je, a co mám dělat pro to, aby tohle nedělal.. a Přestal demolovat byt?

Poraďte prosím...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 17.12.12 17:42

Ahoj... když to nejde po dobrém musíte na to s elektrikou.

http://www.elektricke-obojky.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 17:50
avatar

No to snad ne!. Elektriku na ročního puberťaka? Ahojka spíš musí pilovat přivolání a poslušnost. S elektrikou se to fakt musí dobře umět! Není pro každého.Taky by mohla psa pořádně a navdy zkazit .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kooki
Datum: 17.12.12 17:54

To je snad vtip! Doporučovat na ročního psa elektriku!
Postačí, když s ním bude tazatelka chodit pár měsíců na 10ti metrovém vodítku a naučí ho pořádnému přivolání, to je základ.

Co se týče odchodu z bytu, můžete mu vždy nabrat trochu granulí a dát mu je do kuchyně, když už je nutné, aby byl zavřený. Jen chci podotknout, že čím dřív ho budete nechávat navolno po celém bytě, dáte mu tam hračky na hraní, tím dřív bude moci pejsek zůstat sám a bez neplechy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 17.12.12 17:58

Právě, že když jsem ho nechala doma po bytě, rozkousal nám sedačku.. =D

Datum: 17.12.12 20:09
avatar

Dobrý večer, Váš pejsek je ještě mladý puberťák.Přivolání je pořád pořeba opakovat ( i když to už umí), Za ostatníma pesanama Vám utíká ,protože je zvědavý a chce se kamarádit.Zkuste zavolat, zapískat a když nereaguje (ne proto že nechce , ale proto , že Vás nevnímá)., snažte se upoutat pozornost , zatleskat , zamávat , otočte se a JAKO utíkejte jinam (většinou stačí aby to vypadalo , že utíkáte. Přiběhne :), přece si Vás neztratí:) Až přiběhne , tak ho chvalte , nebo mu nabídněte přetahovadlo , nebo něco z čeho má radost ( třeba se opravdu spolu kousek proběhněte.Pod sedačku se Vám schovává , protože to chápe jako bezva hru.Jediný způsob , jak ho to odnaučit - tuhle hru nehrát a nechat ho tam,Odejít z bytu , za pár minut se vrátit a pak ho přesunout do kuchyně .Knučí a píská ,prože si chce hrát. Jenže to , kdy si budete hrát a kdy ne , určujete Vy , takže pokud je ticho -jdem si hrát . Pokud píská , tak neregujte, jakmile ztichne jdem si hrát .On si to po docela krátkém čase spojí.Vaší sedačky je mi líto , ale bohužel než se ze štěněte stane rozumný dospělák , tak to vždycky něco odnese.Trpělivost růže přináší a Vám přinese bezva psa. Hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 18.12.12 16:30

Děkuju za odpověď. Bojím se toho, že ho pes bude zajímat mnohem víc, než to že panička zrovna někam běží.. =/ Ale líbí se mi to, určitě to příště zkusím.
A to, že se schovává pod tu postel, si nemyslím že bere jako hru, spíš si myslím, že nechce zavřít do kuchyně. Nechce být doma sám..

Datum: 18.12.12 19:35
avatar

Vyzkoušejte :) , nedovolila bych si radit něco , co jsem úspěšně neodzkoušela na vlastních psech a našich psích kamaradech .Těď jsem se dočetla , že máte doma kombinaci závisláčka a mazaného sebevědomého jezevčíka*uf* . A že chodíte do lesa, to je ideální místo pro tkz. hru na schovávanou , pesan se naučí Vás pořád alespoň po očku sledovat.U jednoho z mých psů to zafungovalo tak, že u kazdého rozcestí čeká až mu ukážu směr a druhý letí dopředu a po zavolání se vrací s výrazem ,,Co je? Vždyt jsem tady ,,. No ,každá povaha je jiná , jen přijít na to , na co a jak bude ten Váš reagovat. Hezký večer

Ohodnoceno: 0x
 
Od: briketa007*
Datum: 18.12.12 00:16

Naší fence je 7 měsíců a s elektrikou funguje krásně. ;) To, že to chce odborný přístup je samozřejmost... a také je samozřejmost až když nic jiného nepomůže...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: briketa007*
Datum: 18.12.12 00:20

pokud vám pes sežere sedačku, tak nevím na co čekáte...*afro*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 17.12.12 17:58

Dost drahá záležitost...

Od: somitka*
Datum: 17.12.12 19:11

souhlasím, to je dobrý způsob

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 17.12.12 18:00

A taky pořád fňuká a píská. Ale skoro při všem... Jak ho to odnaučit? Vždy ho okřiknu. Ale to zabere jen na pár sekund.

Od: kooki
Datum: 17.12.12 18:20

A nedělá to, když si ho nevšímáte? Náš si tím vždy chce získat pozornost. Je důležité psa zabavit. Ať už při nechávání jej o samotě- různé hračky, tak taky když si chce s vámi hrát a vy na něj nemáte čas. Různé kosti na žvýkání, uzly u kterých musíte počítat s totální destrukcí. Máte doma maldého psa plného energie, musí si ji na něčem vybít. Jak chápu máte jej v bytě, unavte ho vždy na procházkách, stačí třeba půlhodinové, ale musíte mu vybít energii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 18.12.12 16:37

Právě že když si chce hrát tak nekňučí snad vůbec.. To prostě přinese pantofel, a kouká a čeká až mu ho hodim..
Fňuká třeba, když už ví, že za pět minut jdeme ven. Na jiné případy si teď nevzpomenu...

Datum: 17.12.12 22:21
avatar

O jakém plemeni tady mluvíte? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojka
Datum: 18.12.12 16:32

Je to teriér kříženej s jezevčíkem. *frajer*

Od: hop®
Datum: 17.12.12 22:26
avatar

Na cvičák! A hned! A hlavně VY, aby Vám poradili ja vychovat psa...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 18.12.12 11:17

jak můžete mít psa navolno , když vás neposlouchá? Co když se něco stane? On je třeba hodnej ,ale co budete dělat až ho napadne jinej pes?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ahojka
Datum: 18.12.12 16:34

Nemám ho na volno vždy. Jen když jsem s ním v lese, a vidím, že kolem žádný pes není.. Když ale nějaký přijde, snažím se ho odlákat.

Od: artik*
Datum: 19.12.12 10:01

psala jste , že vám uteče za jiným psem . Co budete dělat až vám uteče za srnou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horsik*
Datum: 19.12.12 09:41

Dobrý den, podle mě musíte zavést pravidla. Na volno by rozhodně nechodil, ono mu deseti nebo klidně dvaceti metrové odítko stačí - ale ne flexu s tou se nedá moc pracovat. Doma ho nenechat zalézt pod tu postel a spíše ho motivovat, aby byl doma rád. Zpočátku bych odcházela třeba cvičně na pět minut jen někam na chodbu a čekala, co bude. Pořádně bych se s ní pak přivítala a hlavně mu nechala než odejdu nějakou hračku, kterou jinak nemá k dispozici, a i trošku pápa zpočátku. S tou hračkou bych si před odchodem hrála a dělala, jak mě to hrozně baví.. ;) Ale promiňte, nevím jestli jsem to správně pochopila, ale nechat mu pantofli a pak se divit, že doma devastuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 19.12.12 15:41

Nepřivolávejte ho jenom když končíte vycházku,ale i několikrát během vycházky.Někdy mu dejte odměnu,někdy jenom hodně chvalte.Nesmí si spojovat přijití k vám s koncem vycházky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.