Testy před vpuštěním rybyček do akva

Od: Datum: 12.11.12 19:04 odpovědí: 5 změna: 13.11.12 18:32

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké testy jsou důležité při zakládání akva před vpuštěním rybyček? včera jsme jej napustili, dnes jsme zasázeli rostlinky a pustili filtr. zatím jsem měřila jenom ph a je v pořádku. jedná se o akva 450l s 3D pozadím, zřejmě se ještě nic nestačilo projevit, ale už teď je voda na pohled vcelku čistá. má jen mírný mléčný zákal.

děkuji moc za vaše odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 12.11.12 20:37

Chtělo to nechat filtr "naočkovat" asi týden před napuštěním té 450 v druhém vašem akváriu. Taky se mohla použít část vody při napouštění z druhého akva. To samozřejmě za předpokladů že tam je vše OK. Takto je to úplně nová nádrž a bude to trvat tak cca měsíc, než se "zajede". Nejprve půjde nahoru čpavek pak začne stoupat NO2. Pak se začne NO2 snižovat a začne stoupat NO3.

Ten mléčný zákal je celkem často. Někdy víc někdy míň. Jsou to nálevníci

Osádku vpustit, až bude NO2 neměřitelné a NO3 do 50mg/l. Nevím jak tvrdou (měkkou) vodu máte, ale pokud není extrémě měkká tak se PH měnit nebude.

Hlavně nic neuspěchejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.12 12:57
avatar

Dle našeho měření a i tabulek SČVK je voda měkká.Tak uvidíme jak cca za týden dopadnou další měření.Jinak zbívající třetinu vody už doplníme již předem zajetou akvarijní vodou cca 80l.

Tak snad to k něčemu povede.

Jinak díky za rady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 13.11.12 17:24

co se týče vody ze 160l tak při stěhování tohoto akva na polyš na zem, jsem do něho zpět použila cca 1/3 vody a zbytek jsem musela doplnit novou, jelikož to ale nějakou dobu trvalo a tetra ex 700 byla v tu chvíli i několik hodin vypnutá, musela jsem tu vodu vylít a dát novou. rybky to kupodivu vše zvládli, voda je krásně čistá a vše je v té 160l OK.

jinak co se týče tohoto nového akva, rádi bychom to trochu urychlili třeba přípravkem tetra aqua safe, pokud by to tedy bylo možné. nebo jestli byste mi doporučil nějaký jiný přípravek,který by to mohl urychlit? *hi*

Od: ar*
Datum: 13.11.12 17:49

Přípravkem Tetra Aqua safe nic neurychlíte. To se spíše používá při částečné výměně vody. Žádná chemie proces "zajetí" neurychlý. Jediné co tak můžete použít na podporu nitrifikačních bakterií je Biofiltr od Dajana.

Chce to prostě čas nic jiného na to neplatí. Zatím si kupte Azotin a Azotan. Za 10-14 dní změřte hodnoty a uvidíte jak na tom NO budou. Ty dusitany (NO2) jsou opravdu potřeba neměřitelné, pro ryby je to silný jed. Dusičnany (NO3) tak jedovaté nejsou, stejně by ,ale neměly být vyšší než těch 50mg/l.

Jestli máte nějaké ryby na obětování, můžete jich tam pár dát. Je to ,ale trápení a pomalá otrava.

Tady se můžete mrknot jak to zhruba probíhá.

http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7

doplněno 13.11.12 21:22:

Ty užitečné bakterie, to jsou právě ty nitrifikační, které "přetvářejí" dusitany na dusičnany a ty zase "zpracovávájí" rostliny.

Nádrž nechat napuštěnou, nehnojit, neměnit vodu. Nechat běžet topení a filtr jako když tam jsou ryby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 13.11.12 18:32

asi si spíš konečně objednám ty testy, když jsem viděla, že ten biofiltr je tam potřeba dát vícekrát tak tomu asi raději dopřeju čas a testy mi snad ukážou víc. klasický akva regulátor by mi asi taky nepomohl že?

doplněno 13.11.12 21:00:

jestli to chápu dobře po přečtení toho článku tak jediný proces, kterým by se to dalo urychlit je přidání užitečných bakterií do akva. pak je tedy levnější varianta samozřejmě počkat.

chtěla jsem se ještě zeptat co rostliny? nebudou potřebovat přihnojit, když tam nejsou rybky a nebo to vydrží i bez toho?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.