Pořídit nového osmáka?

Od: Datum: 09.01.14 09:29 odpovědí: 7 změna: 17.01.14 17:31

Zdravím, potřebuju radu. Měla jsem 2 osmáky, sourozence, ale teď mi jeden umřel. Nevím, jestli mu mám pořídit jiného (vím, že se budou prát) nebo ho nechat samotného. Děkuju za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 09:56

Pořídil bych nového, ale nechal bych je na sebe pozvolna zvykat, tzn. zpožátku je držet sice ve vzájemné blízkosti, ale odděleně. Osmáci nejsou nijak agresivní, pokud nedochází v jejich prostředí k náhlým změnám...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.01.14 10:51

Osmák se hned nenarodí, nejdřív budete mít miminko, bude chodit do školky, pak do 1. třídy a ... hergot to je kategorie zvířata, tak to je jiná..

Osmák se dá chovat i samostatně, ale lepší jsou dva. Cítí se lépe ale nedají se tak ochočit jako jeden.

Ten co vám zůstal bude bránit své teritorium jako o život. Budou se opravdu prát jako o život. Já bych mu to asi neudělal, abych mu tam nasadil vetřelce.

Od: leniska27
Datum: 10.01.14 17:08
Jakeho vetrelce? Ani ne za den budou kamaradi a radi, ze maji jeden druheho. Osmak neni krecek, potrebuje kamarady.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 11:45

Osmáci jsou super tvorové. Možná ale stačí mít jednoho.

Datum: 09.01.14 18:20

Já jsem rozhodně pro kamaráda. Když je osmáček sám, je nešťastný. Člověk mu nikdy nedokáže vynahradit společnost druhého osmáčka.

Nepíšeš, jak je osmáček starý. Někdo to dělá tak, že k tomu "starému", který zůstane sám, pořídí nové kamarády rovnou dva. Aby ten mladší, v případě úmrtí toho staršího, nezůstal zase sám. Mám samičky a po úmrtí jedné, jsem pořídila dvě nové. U mě to bylo až dojemné seznámení, protože ta starší si ty dva prcky po cca hodině nahrnula pod sebe a šly všechny spinkat na jednu velkou hromadu :)

Všeobecně se říká, že samičky se navzájem snáší lépe. Ale i u samečků to jde.. V den příchodu nového osmáčka k tomu starému, je tomu starému nutno kompletně vyčistit klec. Nebudou tam cítit jen ty jeho pachy a nebude tam potom "tolik" doma. Také se vyplatí, seznamovat je na neutrálním území - mimo klec, pustit doma proběhnout. Budou mezi nimi probíhat šarvátky, bude se konat pištění a "boxování" a ujasňování si postavení ve smečce, ale až si to vyříkají, budou kámoši ;) Dokud nestříká krev a nelítají chlupy, je dobré se mezi ně nemontovat.

Hodně štěstí při rozhodování.

Od: leniska27
Datum: 10.01.14 17:05
Urcite poridit, jinak bude osamely! My vzdycky po umrti poridili noveho a nikdy zadny problem nebyl a to jsme ho dali hned do klece. Mala rvacka o pozici a pak kamosi. Samotneho osmaka bych nikdy nenechala.

Datum: 17.01.14 17:31

Určitě bych pořídila ještě kamaráda, jednomu musí být smutno. Seznamovat asi postupně, ale určitě bych to ryskla :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.