Koťata - kdy mohou od matky?

Od: Datum: 13.12.12 11:52 odpovědí: 5 změna: 13.12.12 16:40

Dobrý den, asi 24.listopadu se nám narodila koťata, ale máme zájemce jen když si je budou moci vzít na štědrý den jako dárek pod stromeček. Myslíte že už tak brzy mohou jít od matky? Vím že koťata jsme vždy dávali až po 6.týdnu..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.12 12:01
avatar

Zákon na ochranu zvířat proti týrání stanovuje jako minimální věk pro odběr koťat 84 dnů.(cit.) Dobrý chovatel dá kotě v 11-13ti týdnech, až kotě umí používat kočičí wc, je navyklé na stravu od matky a minimálně má za sebou 1 návtěvu veterináře spojenou minimálně s odčervením. Nesnáším živé dárky pro děcko, pokud někdo kotě chce tak si počká.

doplněno 13.12.12 12:22:

lisko, dcera si loni brala kocoura ragdool, jezdili se na něj každý víkend dívat, pohrát si s ním, na Vánoce si dali fotku na monitor a pod stromeček pro kocoura škrabadlo a wc, jeli si ho vzít až ve 13ti týdnech začátkem února-bezproblémová kočka, uměl na wc, používat škrabadlo, byl vymazlený, naučený na konzervy a granule a hlavně měl za sebou odčervení + nějaké očkování. Smlouva obsahovala i výpis krmiva a jelikož si ho brali jako nechovného tak PP obdrželi až po doložení kastrace. Na vesnici si s tím hlavu nelámou a klidně by vám někteří dali kotě, když to přeženu i slepé, hlavně aby se ho zbavili.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mowla*
Datum: 13.12.12 12:08

Přesně tak - zvíře není hračka, ať si dotyčný ´dárkuchtivý´ zájemce koupí plyšáka na baterky...

Jinak se Lisko, taky můžeš dočkat toho, že ti - v lepším případě, kotě na Štěpána vrátí (až totiž zjistí, že kotě má i nějaké potřeby, nejen chundelatý kožíšek)... V horším případě kotě jen tak vystrčí na ulici, hodí do popelnice apod., ani ho nebude schopen rychle zabít - ať se netrápí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: liska250*
Datum: 13.12.12 12:13

Nemám s tím zkušenosti, proto se ptám a vím že není dobré kotě od matky dát takhle brzo. Vždy jsme lidem dávali až naočkovaná a naučená koťata. Musím to budoucím majitelům nějak vysvětit a při nejhorším sehnat jiné. Pro žádné děti ta koťata neměla být. Děkuji za odpovědi

Datum: 13.12.12 12:42
avatar

No to by bylo hodně brzy.Strádala by jak koťátka tak matka koťátek.V chovatelských stanicích se prodávají až ve věku nejméně 12ti týdnů.A toto malé koťátko stejně ještě bude brečet za maminkou.Navíc by se špatně vyvíjelo,přece jenom mateřské mléko mu v prvních třech měsících života dá nejvíc.Navíc si pohraje se sourozenci.V jednom měsící je NEMYSLITELNÉ dát kotě do jiného domova.To by vám i brzy mohlo umřít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.12 16:40
avatar

Kdysi, hodně dávno, se dávala štěňata od 6.týdne. Teteovaná, odčervená, nenaočkovaná, s kupírovanými ocásky.Pak se doba posunula na konec 8. týdne. Odčervená a naočkovaná prvním očkováním. :D Štěňata. Kočky to měly jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.