Výběh slepic - bahno

Od: Datum: 08.01.13 17:33 odpovědí: 9 změna: 09.01.13 16:56

Dobrý den, mám takovou trochu přiblblou otázku. Vzhledem k počasí mají naše slípky výběh jedno bahno, už se tam i blbě chodí, řešíte tohle někdo nebo ne? V létě to uschne, ale teď je to fakt otřes. Napadlo mě tam dát vrstvičku písku, ale to asi nepomůže. Nebo se na to mám vykašlat? Dík

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 17:37

abyste mohli líp přejít ,položila bych nějaké fošny či prkna

Datum: 08.01.13 17:47

Ať tam dáte cokoli, slepice to stejně rozhrabají a zašlapou.

Od: ladaadal*
Datum: 08.01.13 17:46

Já mám ke kurníku a ke krmítku položené staré dlažky jen tak na vrchu, abych se nebrodil bahnem. Ale při mrazech je ven nepouštím aby jim nenamrzly pařáty, to běhaj po boudě se senem.

Od: uska®
Datum: 08.01.13 18:17

Mám zamrzlo a odrabuji sníh, takže tohle momentálně neřeším. Ale chce to ono "bahno" odebírat a vyvážet do pryč. Vlastně je to rozmočený slepičí trus, který když se neodebírá, tak vrstva roste a roste. Odebrat na tvrdo a zasypat štěrkem, pískem ... když neodeberete, tak štěrk se vám v tom upotí.

doplněno 08.01.13 20:34:

* štěrk se v bahně UTOPÍ - PARDON, jasně, že štěrk se nepotí*smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 08.01.13 18:53

Dobrý den.

Bahno seškrábnu a odvážím. Moc často tuto činnost ale dělat nemusím, výběh mají slepice velký. Sypu jim také do výběhu ( do rohu k plotu) písek, aby byly slepičky pěkně v suchu. Z tenké kulatiny mají i venku bidýlka, na kterých v tomto počasí sedávají.

Datum: 08.01.13 19:36

Špatný nejsou hrubý piliny z katru.

Datum: 08.01.13 21:31

Sypeme tam štěpku z pokácených keřů a stromů.Máme ji zadarmo.

JABRAKA

Datum: 09.01.13 16:02

V prostorném kurníku mají slepičky kukaně a bidélka. Podestýláme to tam hrubými pilinami, které často měníme. Dávají nám je v truhlárně a jsou rádi, že se jich zbaví.

Před kurníkem je ještě stěna se střechou, z obou stran otevřená. Podlaha je vybetonovaná, je v ní z betonu uděláno obdélníkové hrabaniště /asi 1 x 2 m, výška tak 30 cm, aby se tam pohodlně dostaly./

Protože teď je všude plno bláta, máme ke kurníku už od branky cestu z betonových desek. Tak se člověk nezamaže a slípky si vyberou, kde je jim nejlíp. Tunýlek do kurníku je otevřený po celý den, zavíráme jej jen na noc, z obou stran, zvenku i zevnitř. Jaga.

Datum: 09.01.13 16:56

Hani, já tam písek dávám, je to jediná možnost, jak mít ve výběhu trochu méně bahna. Vyhrabte a odstraňte bahnitou vrstvu a pak povrch posypejte pískem. Ale čas od času ho tam budete muset zase dosypat, slepičky ho rády zobou a také se časem opět zabahní.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.